Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 225419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #285 dnia: 12-03-2018, 20:30:59 »
Jak czytam Wasze wpisy to zaczynam się martwić czy aby na pewno z moim C-HR`em wszystko jest ok  :embarassed:

W pierwszej części mojego postu pisałem o frajdzie ruszaniu i jeździe na prądzie która jest niezaprzeczalna!
Zapewnia ciszę i spokój niedostępne w "zwykłych" autach:hug: Niestety są pewne ograniczenia techniczne  :wallbash:
W drugiej części o dynamice ruszania z miejsca co widzę po Twoim poście już uznałeś za niezłą.  :good: Oczywiście muszą pracować oba silniki.

Offline Yogibaboo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #286 dnia: 23-03-2018, 16:40:48 »
E95 vs E98

Jakie paliwo tankujecie do swoich hybryd? E95 czy E98? Ja dopiero zaczynam przygodę z C-HR Hybrid. Zaraz po wyjeździe z salonu zatankowałem E98 i na tym pierwszym zbiorniku średnie zużycie z komputera było 4,5. Drugi zbiornik wlalem E95 i w połowie zbiornika średnie zużycie jest 5,2. Przypadek?

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #287 dnia: 23-03-2018, 19:10:08 »
Normalne że 98 spali trochę mniej. Dzięki większej liczbie oktanów występuje wyższy stopień sprężenia, a co za tym idzie zapłon następuje później, więc jest bardziej efektywny. Ale czy różnica w spalaniu jest aż taka jak podałeś? Nie wiem, ale wydaje mi się że jednak będzie trochę mniej. Tak czy owak Toyota zaleca co najmniej 95, więc 98 raczej też można bez problemu tankować.

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4471
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #288 dnia: 23-03-2018, 19:24:28 »
Normalne że 98 spali trochę mniej.
Właśnie, że nie. Liczba oktanowa nie podnosi mocy silnika sama w sobie. Co więcej, dodatki w niej zawarte, które mają na celu zwiększyć LO, zmniejszają w efekcie ilość energii, jaką paliwo może dostarczyć z danej jednostki objętości podczas procesu spalania. Przeważnie, wraz ze wzrostem liczby oktanowej, wartość opałowa paliwa maleje, co powoduje tak naprawdę spadek mocy, a nie wzrost i wzrost spalania.

Offline Yogibaboo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #289 dnia: 23-03-2018, 21:37:50 »
Normalne że 98 spali trochę mniej.
Właśnie, że nie. Liczba oktanowa nie podnosi mocy silnika sama w sobie. Co więcej, dodatki w niej zawarte, które mają na celu zwiększyć LO, zmniejszają w efekcie ilość energii, jaką paliwo może dostarczyć z danej jednostki objętości podczas procesu spalania. Przeważnie, wraz ze wzrostem liczby oktanowej, wartość opałowa paliwa maleje, co powoduje tak naprawdę spadek mocy, a nie wzrost i wzrost spalania.
Aha. Czyli E98 tankują debile, którzy chcą zapłacić więcej za mniejsza moc i większe spalanie? Spoko...

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4471
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #290 dnia: 23-03-2018, 21:46:21 »
Czyli E98 tankują debile, którzy chcą zapłacić więcej za mniejsza moc i większe spalanie?
Niekoniecznie 98 ma inne zalety i jest przeznaczona dla samochodów gdzie jest zalecana przez producenta.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #291 dnia: 24-03-2018, 07:04:16 »
Właśnie, że nie. Liczba oktanowa nie podnosi mocy silnika sama w sobie. Co więcej, dodatki w niej zawarte, które mają na celu zwiększyć LO, zmniejszają w efekcie ilość energii, jaką paliwo może dostarczyć z danej jednostki objętości podczas procesu spalania. Przeważnie, wraz ze wzrostem liczby oktanowej, wartość opałowa paliwa maleje, co powoduje tak naprawdę spadek mocy, a nie wzrost i wzrost spalania.
Ja przynajmniej podałem jakieś argumenty przemawiające za niższym spalaniem, a ty napisałeś mniej więcej tylko "nie, bo nie", więc sorry, ale taki argument to sobie w buty wsadź.

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #292 dnia: 24-03-2018, 08:55:33 »
Mój najlepiej pracuje na Shell V-Power Nitro+
Gdy było ciepło potrafił spalić 3l/100. Teraz w okolicach 4, a do tego kultura pracy silnika lepsza niż na innych paliwach.

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #293 dnia: 24-03-2018, 09:21:26 »
Panowie, nie wygłupiajcie sie z prezentowaniem różnić  95 vs 98. Zostało to opisane przez fachowców wielokrotnie wiec wystarczy sobie zadać trochę trudu i poszukać, a nie tworzyć śmieszne teorie. Nie żyjecie w Xll wieku, gdzie dostęp do informacji był żaden i każda wioska miała swoją, jedyna słuszną wizję kształtu świata. <zalamka>

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4471
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #294 dnia: 24-03-2018, 09:50:42 »
Ja przynajmniej podałem jakieś argumenty przemawiające za niższym spalaniem
Kolego o spalaniu decyduje wartość opałowa. Np wartość opałowa oleju napędowego wynosi w przybliżeniu jakieś 37MJ/l, natomiast benzyny około 32MJ/l. Czyli możemy stwierdzić, że diesel wydziela około 15% energii więcej na każdym litrze niż benzyna. Olej napędowy dzięki swojej kaloryczności jest bardziej wydajny i dlatego to diesla montuje się w wielkich samochodach użytkowych typu ciągniki siodłowe, autobusy itd. Podobnie jest z benzyną 95 i 98 gdzie 95 ma wyższą wartość opałową. To są właśnie argumenty. Kultura pracy silnika dzięki dodatkom będzie lepsza w 98

Offline amorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #295 dnia: 24-03-2018, 15:29:53 »
Wczoraj zrobiłem 390km  Z-cie -Zakopane-Z-cie zużycie na komp.to 4,4 średnia prędkość 59km.paliwo95okt. max prądkość na obwodnicy Krakowa 130-140km - hybryda.  :-)

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #296 dnia: 24-03-2018, 16:27:20 »
Mój najlepiej pracuje na Shell V-Power Nitro+
<zalamka> <zalamka> <zalamka>
Ale mnie rozbawiłeś... tankujesz " Shell V-Power Nitro+" i jeździsz hybrydą 31 km/h żeby spalanie wyszło 3 litry ??!!
 :wallbash: to tak, jak bym kupił motorówkę z silnikiem 250 KM i pływając nią używał bym wioseł  :wallbash:

Mi w salonie powiedzieli tak:
"Minimum to 95, nie zalecamy wlewać wyższej chyba że zawsze pan tankuje 98. Bo jeśli będzie pan tankował 98, a nagle po 100tyś km zatankuje pan 95 to może nawet wyskoczyć kontrolka "check engine" - bo silnik rozpozna "gorsze" paliwo i będzie myślał że jest coś nie tak..." i dodał że "...mieliśmy już taki przypadek z Aurisem hybrydowym"

Więc jeśli chcesz lać 98 lej... tylko to...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #297 dnia: 24-03-2018, 18:43:37 »
Jeśli są ograniczenia prędkości i korki więcej się nie da.

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #298 dnia: 24-03-2018, 19:15:35 »
Liczba oktanowa nie podnosi mocy silnika sama w sobie. Co więcej, dodatki w niej zawarte, które mają na celu zwiększyć LO, zmniejszają w efekcie ilość energii, jaką paliwo może dostarczyć z danej jednostki objętości podczas procesu spalania. Przeważnie, wraz ze wzrostem liczby oktanowej, wartość opałowa paliwa maleje, co powoduje tak naprawdę spadek mocy, a nie wzrost i wzrost spalania.

Kolego o spalaniu decyduje wartość opałowa. Np wartość opałowa oleju napędowego wynosi w przybliżeniu jakieś 37MJ/l, natomiast benzyny około 32MJ/l. Czyli możemy stwierdzić, że diesel wydziela około 15% energii więcej na każdym litrze niż benzyna. Olej napędowy dzięki swojej kaloryczności jest bardziej wydajny i dlatego to diesla montuje się w wielkich samochodach użytkowych typu ciągniki siodłowe, autobusy itd. Podobnie jest z benzyną 95 i 98 gdzie 95 ma wyższą wartość opałową. To są właśnie argumenty. Kultura pracy silnika dzięki dodatkom będzie lepsza w 98

Mądrego to i dobrze posłuchać :)

Ja przynajmniej podałem jakieś argumenty przemawiające za niższym spalaniem, a ty napisałeś mniej więcej tylko "nie, bo nie", więc sorry, ale taki argument to sobie w buty wsadź.

Czasami jak czytam forum to mam wrażenie, że niektórym maturę dał gertych a resztę doczytali w internetach :)


Wczoraj zrobiłem 390km  Z-cie -Zakopane-Z-cie zużycie na komp.to 4,4 średnia prędkość 59km.paliwo95okt. max prądkość na obwodnicy Krakowa 130-140km - hybryda.  :-)

A ja nie chwaląc się też zrobiłem dzisiaj ok. 360 km , ale zwykłym 1,6 Valve (trzy osoby na pokładzie).

Etap I - ok. 120 km , autostradą , tempomat ustawiony na 120-130 km/h - spalanie (wskazanie komputera po zgaszeniu silnika na miejscu ) 6,7 l/100 km

Etap II - ok. 170 km , z czego 120 km autostradą (tempomat ustawiony na 130-140 km/h) , trochę przez dwa miasta (200 i 400 tys. mieszkańców) , wskazania nie pamiętam.

Etap III - ok. 60 km (wskazanie komputera po zgaszeniu silnika) 5,2 l/100 km

Średnia z "wycieczki" - 111 km/h.
Średnie spalanie z całej "wycieczki to jak myślę z 5,5-6 l/100 km.

I na ch....... mi hajbrid ?
Żebym żeglował 59 km/h na godzinę i spalił litr/półtora  mniej ???
« Ostatnia zmiana: 24-03-2018, 19:56:04 wysłana przez tomery »

Offline amorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #299 dnia: 24-03-2018, 20:24:14 »
Tylko nie doczytałeś że moja trasa autostradą to raptem ok. 20 km. i na ch...  te Twoje wywody : :thumbdown:


 

Beesafe.pl