Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 222992 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #345 dnia: 10-04-2018, 08:13:01 »
Brat ma ręczną skrzynię biegów a Ty ?

Mam oczywiście M/T. Szlifuje ecodriving odkąd miałem pierwsze auto z 10 lat temu. Planowanie przyśpieszania i hamowania po tym co dzieje się daleko jeszcze przed nami to kluczowa sprawa. Im więcej się hamuje silnikiem a mniej stoi na światłach to auto niej spali. Nie kumam osób które hamują dopiero przed światłami zamiast spokojnie dotoczyć się. Przy spokojnym dojechaniu do świateł jest szansa, że światła się zmienią i nie zatrzymamy.
W ruchu czysto miejskim wchodzi 6.5-7l ale u nas w Trójmieście nie ma takich korków jak w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie więc nasza jazda po mieście jest troche inna niż na południu.

Online pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4372
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #346 dnia: 10-04-2018, 09:28:51 »
Nie kumam osób które hamują dopiero przed światłami zamiast spokojnie dotoczyć się.
Po prostu każdy jeździ tak jak lubi, a zapalony ecodriver często potrafi doprowadzic do szału i spowodować niezłe zatory..

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #347 dnia: 11-04-2018, 20:23:03 »
Szlifuje ecodriving odkąd miałem pierwsze auto z 10 lat temu.
No właśnie Remek, widzę że jesteś ekspertem w eco-drivingu  :good: super, ale właśnie chodzi o to że przeciętny Kowalski, a w dodatku taki "z południa Polski" nie uzyska takieto wyniku jak Ty... Taki Kowalski nigdy nie uzyska wyników z katalogowej tabelki spalania:
Średnio: 5,5-6,1
Miasto: 6,7-7,6
Poza miastem: 4,8-5,2

Myślę że każdy przeciętny użytkownik do danych producenta ma spory dystans i zawsze lepiej sobie dodać 1 lub 2 litry do tego co piszą... Tak samo należy oczywiście zrobić z hybrydą, i cały czas widzimy jakieś 2 litry różnicy które okazują się być bardzo realne.

Swoją drogą zgadzam się z kolegą pireus, szczególnie kiedy mi się śpieszy... i nie mówię o łamaniu przepisów, ale takie "toczenie się do świateł" powoduje że dłużej trwa czas np. dojazdu samochodu za nami który chce skręcić tuż przed światłami... wyprzedzić się nie da... pozostaje nam czekanie, aż razem z autem przed nami "dotoczymy się do świateł" na których osoba jadąca jako druga wcale nie musiała by stać...

Dziś kolejne tankowanie, wynik mnie zaskoczył, różnica pomiędzy exelem a kompem w aucie to 0,05 litra :)
Auto: 4,2, Exel: 4,25

Dla zainteresowanych podaję kolejno moje pierwszych pięć tankowań (wyniki spalania z exela):
4,90, 5,11, 4,73, 4,78, 4,25 -> co daje średnią 4,75 l/100 km widać tendencje spadkową, po pierwsze chyba jeżdżę coraz lepiej moją hybrydą, a po drugie jest coraz cieplej :) nawet jak mam 2 paski naładowania akumulatora C-HR`ka chętnie pobiera z nich volty  :song:
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 476
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #348 dnia: 11-04-2018, 22:05:06 »
Dziś kolejne tankowanie, wynik mnie zaskoczył, różnica pomiędzy exelem a kompem w aucie to 0,05 litra :)
Auto: 4,2, Exel: 4,25

Ano bo ktoś kiedyś napisał że toyota to mądra bestia i lubi się uczyć  <taniec>
A tak na poważnie to też to zauważyłem  :good: po 12 tysiącach C-HR tak jakby skorygował spalanie z kompa i jest ono bardziej zbliżone do faktycznego :hug:
Co jeszcze mnie irytuje to zasięg na pozostałej ilości paliwa w baku  :wallbash:. Teoretycznie przy pustym baku, mimo że komp pokazuje "0"km (zero) to jeszcze spokojnie przejadę co najmniej 100km i nie wiem czy nie więcej!
Z moich obserwacji różnica ta bierze się właśnie z zapasu energii w bateriach  :o tak jakby komputer nie odliczał trasy przebytej na elektryce, w moim wypadku to jest jakieś 100 do 150 km na baku!
Być może że się mylę  <taniec>

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #349 dnia: 11-04-2018, 22:10:03 »
tak jakby komputer nie odliczał trasy przebytej na elektryce, w moim wypadku to jest jakieś 100 do 150 km na baku!
nie wiedziałem, że jest C-HR plugin...:)

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 476
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #350 dnia: 11-04-2018, 22:32:34 »
nie wiedziałem, że jest C-HR plugin...:)

 :embarassed: uhhh mam nadzieję że to niewinny sarkazm  :-P
Więc ja też sarkastycznie :grin: Wyobraź sobie że C-HR ma dodatkowy napęd elektryczny i nie waha się z niego korzystać  :good:

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #351 dnia: 17-04-2018, 17:40:16 »
Co jeszcze mnie irytuje to zasięg na pozostałej ilości paliwa w baku  . Teoretycznie przy pustym baku, mimo że komp pokazuje "0"km (zero) to jeszcze spokojnie przejadę co najmniej 100km i nie wiem czy nie więcej!
Taka ciekawostka, Hybrid Assistant pokazuje ile jest dokładnie paliwa w baku w litrach ;)

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #352 dnia: 23-04-2018, 14:28:16 »
Kilka dni temu z Ogrodzieńca do Krakowa, normalnym tempem jak wszyscy - nikt nie wyprzedzał mnie, nikogo nie wyprzedzałem ja.

Offline amorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #353 dnia: 23-04-2018, 14:49:26 »
Uważam to za b.dobry wynik. Na tej samej trasie z Zawiercia udało mi sie 3.9 ale tylko raz -tak z reguły to ponad 4  :good:

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #354 dnia: 24-04-2018, 19:21:12 »
Myślę że każdy przeciętny użytkownik do danych producenta ma spory dystans i zawsze lepiej sobie dodać 1 lub 2 litry do tego co piszą... Tak samo należy oczywiście zrobić z hybrydą, i cały czas widzimy jakieś 2 litry różnicy które okazują się być bardzo realne
no nie wiem ale ja jakos nie dodawałem kiedy jezdiłem z Toyota Auris D-4D tam jest napisane 5L a samochód pali jadać normalnie 4.8L/100KM a bardzo szybko i dynamicznie 5.3L/100KM
tutaj kiedy widziałem spalania 6.5 albo 6.7L/100 to sie przestraszyłem  !

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #355 dnia: 27-04-2018, 08:08:20 »
Spalanie na dłuższym dystansie 806 km. trasa Koszalin - Ciechanów - Koszalin. Według komputera 3,8 l/100 km, a przy dystrybutorze 3,903 l/100km. Jazda normalna - nie byłem zawalidrogą , lecz raczej zgodnie z przepisami. Oczywiście były momenty gdzie trzeba było "lekko" je przekroczyć aby płynnie pokonac tą trasę. Pozdrawiam :-)

Offline Szpyrol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #356 dnia: 30-04-2018, 14:38:12 »
Dorzuce swoje w mieście (Warszawa):
Bemowo - Wilanów 3.6l
Wilanów - Bemowo (Wisłostradą tym razem) 4.2l

Offline amorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #357 dnia: 04-05-2018, 22:44:33 »
Dzisiaj poprawiłem na tej samej trasie do Krakowa 142 km -3,7l na kompie; klima, radio, 3 osoby. :good:

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #358 dnia: 07-05-2018, 09:18:41 »
Dla odmiany pobilem rekord w 2 strone autostrada pod silny wiatr z boxem zapakowany full 12.3

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Offline Szpyrol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #359 dnia: 08-05-2018, 10:41:45 »
Warszawa - Kraków (przy trybie normal, momentami 160-180km/h, włączonej klimie ) - 7.5l
Kraków - Warszawa ( tryb eco, starałem się 130-140km/h i nie więcej , praktycznie bez klimy) - 6.4l


 

Beesafe.pl