Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 225363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #540 dnia: 05-02-2019, 11:05:59 »
Od kiedy sentyment jest wyznacznikiem jakości...? Czy to samo Bugatti będzie równie ekonomiczne w Wenezueli...? Przecież tam paliwo jest prawie za darmo... Tyle tylko, że dwa pokolenia rodziny na opony będzie musiało się zrzucać. Raz jeszcze podkreślam, że porównujemy auta, a nie warunki ich użytkowania.  O wyborze auta decydować mogą subiektywne kwestie, bierzemy też pod uwagę wspomniane warunki użytkowania. Kupując auto generalnie wybieramy subiektywnie, bo ta ja a nie sąsiad będę jeździł. ALE, nie znaczy to, że nie można porównać aut obiektywnie. I wyjdzie nam, że biorąc pod uwagę szereg mierzalnych kryteriów,  jedno jest lepsze od innego np. w danej klasie. Nie wiem nad czym tu polemizować.

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #541 dnia: 05-02-2019, 11:52:49 »
Od kiedy sentyment jest wyznacznikiem jakości...?
Dla kogoś kto szyka idealnego auta do odrestaurowania LEPSZY będzie 126p. Dla kogoś kto kieruje się  LEPSZĄ jakością wykonania, LEPSZY będzie UP... i tak dalej. To całe Lepszy to pojęcie względne...
Można porównać obiektywnie... tylko to obiektywnie to też pojęcie względne. W jednej gazecie masz porównanie 3 aut, i z obiektywnej treści wynika że 126p jest na 1 miejscu... a w innej równie obiektywnej gazecie testują 3 auta w której 126p jest na 2 miejscu.
Czy obiektywnie lepszym autem będzie to które ma więcej zalet od drugiego ? Czy co ?
Dobrze wiesz ze kij ma dwa końce i oboje mamy rację... ja kończę tę dyskusję.
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #542 dnia: 05-02-2019, 14:45:21 »
ja kończę tę dyskusję.


WRESZCIE!!!
RAV4 2.5 hybrid

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #543 dnia: 05-02-2019, 15:16:58 »
Niektórzy powinni brać przykład z forumowicza jasio...
Bo chamstwo od nie których bije na odległość...

Myślałem że po przejechaniu 100tys km spalanie wzrośnie o litr (u mnie do tej pory reguła) ciekawe jak będzie z CH-R'em w hybrydzie...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #544 dnia: 09-02-2019, 20:16:42 »
Małą aktualizacja:
Komputer 4,5, excel 4,48 :) (orlen) średnie od nowości 4,38, przebieg 19200
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #545 dnia: 09-02-2019, 20:38:25 »
......................przy średniej jeździe 50km/h :wallbash: :wallbash:
RAV4 2.5 hybrid

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #546 dnia: 09-02-2019, 20:53:52 »
......................przy średniej jeździe 50km/h 
Tak, średnia nieco ponad 50. Przy takiej średniej hybrydowy CH-R pali właśnie tyle, to powód żeby walić głową w ścianę ?

Gdybym jeździł ferrari to średnia prędkość też była by nieco ponad 50... są i tacy którzy w mieście lubią jeździć 90 i więcej... ale tego nie komentuje.

Jeszcze taka dygresja dotycząca średniej prędkości i spalania...:
Z Bielska do Myślenic maps google pokazuje 3 warianty drogi i trzy czasy.
1. w 1 godzinę i 38 minut, odcinek 87,7 km bez dróg ekspresowych - co daje średnią nie całe 54 km/h.
2. w 1 godzinę i 22 minuty, odcinek 73,2 km bez dróg ekspresowych - co daje średnią taką samą jak w punkcie 1, 54 km/h.
3. w 1 godzinę i 33 minuty, odcinek 91,6 km ale na odcinku bielsko - żywiec jedziemy ekspresówką - to daje średnią 59 km/h.

Jeśli od tankowania do tankowania mogę przejechać około 800 km, to nawet gdybym ten odcinek pojechał wybierając punkt 3, i jadąc ekspresówką jak na autostradzie (nie polecam) to po pierwsze średnia prędkość może zwiększyła by się o 1 km/h, a po drugie spalanie zamiast 4,48 wyszło by 4,58...

Owszem, gdybym wskoczył na autostradę i jechał nią 700km, to średnie spalanie było by większe, ale i średnia prędkość.

Zrozumiałe było by gdybyś walił głową w ścianę w sytuacji, że piszę o spalaniu 3.1 i średniej prędkości 30 km/h - też uważam to za "niezrozumiałe"... Ale piszę o NORMALNYM użytkowaniu auta, tak jak przeciętny normalny właściciel - i w takich warunkach każde auto będzie miało średnią prędkość taką samą, ale tak niskie spalanie jest właśnie "atutem" hybrydowego auta... takie są fakty...

Dodam że przed zakupem stwierdziłem że fajnie będzie jak będzie palił pomiędzy 5 a 6 (nigdy nie wierzę producentom i tych im obliczeniom). Okazało się że w zimie pali między 4 a 5, a w lato pomiędzy 3 a 4 - dodam że w obu przypadkach średnia prędkość jest taka sama... i dodam że nie jestem mistrzem eco drivingu...
« Ostatnia zmiana: 09-02-2019, 21:22:00 wysłana przez doktor7 »
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #547 dnia: 11-02-2019, 09:11:34 »
......................przy średniej jeździe 50km/h :wallbash: :wallbash:
Jak jedziesz zgodnie ze znakami drogowymi, to jest walenie głową w mur.
Jesteś zawalidrogą, wozidupą, emerytem itp.
Dlaczego w innych (bogatszych) krajach, mogą kierowcy jeździć zgodnie z przepisami?
Może to kwestia wysokości mandatów.

Wysokość mandatów w Europie za przekroczenie prędkości o 20 km/h
Kraj   Wysokość mandatu
Norwegia   od 1750 zł
Słowacja   od 630 zł
Wielka Brytania   od 550 zł
Estonia   od 500 zł
Czechy   od 500 zł
Niemcy    od 150 zł
Austra    od 125 zł
Polska   do 100 zł
Wysokość mandatów w Europie za przekroczenie prędkości o 50 km/h
Kraj   Wysokość mandatu
Wielka Brytania   do 13 860 zł
Austria   do 9 150 zł
Norwegia   od 3 950 zł
Estonia   do 3 350 zł
Słowacja   od 2 750 zł
Niemcy    od 1 000 zł
Czechy   od 800 zł
Polska   do 500 zł 

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #548 dnia: 11-02-2019, 09:46:15 »
......................przy średniej jeździe 50km/h 
Darku, czy byłbyś uprzejmy podać swoją średnią prędkość z jazdy po mieście? Czy w sytuacji, kiedy będzie wynosić ona około 50 km/h upublicznisz nagranie jak walisz głową w mur? Sadzę, że twój wpis obliguje Cię do tego.
Można oczywiście zapytać, dlaczego ograniczamy się do jazdy po mieście... Ten samochód został stworzony właśnie w tym celu (tak jak małolitrażowe HSD generalnie - mam tu na myśli 1,8 i 1,5). Jeśli ten argument nie trafia, to trzeba wziąć ewentualnie pod uwagę możliwość, że niektórzy (np. doktor) właśnie w ten sposób użytkują swoje auto.

W 100% zgadzam się z Kmicicem - jakby za prędkość (ale i ogólnie) dopieprzyli solidne mandaty i to jeszcze uzależnione od poziomu dochodu, to z pewnością liczba debilnych zachowań na drodze zmalałaby znacząco!   

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #549 dnia: 11-02-2019, 17:15:38 »
Małą aktualizacja:
Komputer 4,5, excel 4,48  (orlen) średnie od nowości 4,38, przebieg 19200

  gdzie w tym tekście jest napisane że ,spalanie dotyczy jazdy miejskiej????????????????
Może zamiast obligować mnie do czegoś ,zaczniecie ze zrozumieniem czytać tekst!!
RAV4 2.5 hybrid

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #550 dnia: 11-02-2019, 19:32:14 »
Może zamiast obligować mnie do czegoś ,zaczniecie ze zrozumieniem czytać tekst!!
Po pierwsze, do niczego Cię nie obliguję, tylko grzecznie proszę. Nawet dodałem "czy byłbyś uprzejmy..." więc kto tu ma problem ze rozumieniem tego, co czyta???.

Po drugie, przeczytaj raz jeszcze post Doktora, gdzie pisze o swojej średniej. Jest tam fragment:
Gdybym jeździł ferrari to średnia prędkość też była by nieco ponad 50... są i tacy którzy w mieście lubią jeździć 90 i więcej... ale tego nie komentuje.
Za radą cytowanego też pozwolę sobie nie załączać już komentarza... :-)

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #551 dnia: 12-02-2019, 00:10:54 »
całe szczęście :good: :good:
RAV4 2.5 hybrid

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #552 dnia: 26-02-2019, 19:09:06 »
np. doktor

Tak, to prawda :)

upublicznisz nagranie jak walisz głową w mur

 :good:

A teraz fotka:


Kilka słów wyjaśnienia:
Emot wykonano celowo, aby durna lampa błyskowa nie raziła Wasze wrażliwe oczy :)
CPN: 4,4, EXCEL: 4,62. Fotkę miałem zrobić przy 20000, ale się zagapiłem...  :|

Idzie wiosna, ostatnio znowu często widuję spalanie z trójką z przodu :D średnie dalej grubo ponad 4... - styl jazdy bez zmian.
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #553 dnia: 03-03-2019, 21:44:37 »
wyluzujcie z tymi bzdurami
naprawdę auto za 130.000Zł nie może wyjechać z miasta gdzie wy to widzicie Piszecie takie bzdury i potem potencjalni klienci CHR i toyoty sie odstraszają !!!

nie raz jechałem chr 2000Km w dwa dni i jakoś bardzo fajnie jechał spalania na poziomie 5.6L/100km do 6.3L/100km autostrady 140km-160km/h  powiem wam pogoda ma tez ogromne znaczenie @!

Nie raz w PL robię 600KM na raz z Poznania lub Gdańka do Lublina i jakoś mam spalania 5.6 L/100km przy prędkościach 130-150KM/h

Toyota Aygo w tych samych warunkach pali tyle samo!! rok 2012 wole CHR większy ładniejszy i hybrydowy komfort jazdy nie ziemski !!
Proszę nie mówić ze Hybrid sie nie nadaje na trasy bo to głupoty ! 

Kiedyś, kiedy w PL królowały fiat maluchy tez jakoś dawały radę  NIE wiem o co wam cho? może porównamy, który lepszy na autostrady???
albo macie takie Aygo jak nie lubicie Malucha! porównują się raczej nie !! jadąc do Lublina zgasł mi po drodze, bo paliwa zabrakło, jakos CHR nie robi tego przy masie 2 razy tyle!!

i CO według EXPERTÓW NASZEGO FORUM CHR HYBRID NIE NADAJE SIE NA AUTOSTRADĘ no ok tak WAM SIĘ TYLKO WYDAJE!*

sprzedajcie te wasze chrki i kucie sobie inne znajdą sie właściciele którzy będą zadowoleni przynajmniej będzie bardziej wiarygodne to forum !!

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #554 dnia: 03-03-2019, 22:30:54 »
wyluzujcie z tymi bzdurami
naprawdę auto za 130.000Zł nie może wyjechać z miasta gdzie wy to widzicie
Nikt nic takiego nie napisał. Padło jedynie stwierdzenie, że to auto w mieście potrafi spalić bardzo mało. Mniej niż w trasie. To jest właśnie specyfika hybrydy, a miasto jest miejscem, gdzie zalety tego napędu widoczne są najbardziej.
Jeśli dla Ciebie komfort jazdy CHR po autostradzie z prędkością 150 km/h jest nieziemski to znaczy, że nie masz żadnego porównania do aut, które zostały stworzone rzeczywiście do szybkiej jazdy autostradowej. Jeśli jeździsz w większości w takie trasy i z takimi prędkościami to kupując CHR zrobiłeś wielką skuchę. Przysłowiowy Passat B5 z 1,9 TDI znacznie lepiej by się tu sprawdził.     
« Ostatnia zmiana: 03-03-2019, 22:32:51 wysłana przez Jasio »


 

Beesafe.pl