Autor Wątek: C-HR - koszty serwisu  (Przeczytany 18373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
C-HR - koszty serwisu
« dnia: 14-03-2017, 10:57:35 »
Pozwoliłem sobie zacząć nowy temat po wczorajszej wizycie w ASO ( Toyota Wola w W-wie) i umówieniu się na wymianę opon..
Koszt tej wydawałoby się banalnej operacji w ASO to 200zł (!) - przekłądka opon na felgi  (nie mam drugiego kompletu) + 116 zł przechowanie opon przez lato...
Przechowanie to jak na W-wię cena w miarę normalna, ale ten koszt wymiany trochę mnie zaskoczył.. wymieniają od razu czujniki ciśnienia, czy jak?

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #1 dnia: 14-03-2017, 15:40:53 »
koszt wymiany trochę mnie zaskoczył.. wymieniają od razu czujniki ciśnienia, czy jak?
czujniki to dodatkowe ok 700 zł  :grin:
« Ostatnia zmiana: 14-03-2017, 15:44:35 wysłana przez bazi »

Offline QI3A

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #2 dnia: 14-03-2017, 23:54:08 »
Ja juz na szczęście odbiore na letnich bo poprosilem o przerzucenie 2 kompletu felg na letnie a standardowe prestiż na zimowki,  Stwierdziłem ze łatwiej będzie zmieniać całe koła poza tym nie podobają mi się za bardzo te felgi w standardzie a zimę jakoś przeboleje w nich za rok :)

ale co do kosztów to się lekko zdziwiłem bo nie poruszałem wcześniej tematu alarmu, a każdy mówił że dają go gratis, najwyraźniej w sytuacji w której inne rabaty nie są wysoki bo przez to że już miałem ponad 5k zniżki za alarm trzeba dopłacić 1200...

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #3 dnia: 15-03-2017, 11:21:18 »
Nieoryginalny czujnik ze "strojeniem" kosztuje ok. 200 zł . Za sztukę !

Ja kupiłem od razu drugie felgi ( fabryczne w Premium nie podobają mi się i pójdą na zimę ) Serwis w Sosnowcu założył mi moje felgi , przełożył czujniki i opony gratis ( przed odbiorem auta ) Nie pasowały śruby oryginalne więc na moją prośbę kupili śruby w sąsiednim sklepie z felgami . Fajnie się zachowali  :good:

Pod koniec lata kupię zimówki i niestety dodatkowy kpl. czujników .
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #4 dnia: 24-03-2017, 00:43:44 »
Pozwoliłem sobie zacząć nowy temat po wczorajszej wizycie w ASO ( Toyota Wola w W-wie) i umówieniu się na wymianę opon..
Koszt tej wydawałoby się banalnej operacji w ASO to 200zł (!) - przekłądka opon na felgi  (nie mam drugiego kompletu) + 116 zł przechowanie opon przez lato...
Przechowanie to jak na W-wię cena w miarę normalna, ale ten koszt wymiany trochę mnie zaskoczył.. wymieniają od razu czujniki ciśnienia, czy jak?
No to cie ladnie skasowali 😀

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #5 dnia: 24-03-2017, 00:45:46 »
Nieoryginalny czujnik ze "strojeniem" kosztuje ok. 200 zł . Za sztukę !

Ja kupiłem od razu drugie felgi ( fabryczne w Premium nie podobają mi się i pójdą na zimę ) Serwis w Sosnowcu założył mi moje felgi , przełożył czujniki i opony gratis ( przed odbiorem auta ) Nie pasowały śruby oryginalne więc na moją prośbę kupili śruby w sąsiednim sklepie z felgami . Fajnie się zachowali  :good:

Pod koniec lata kupię zimówki i niestety dodatkowy kpl. czujników .
Nie oplaca sie kupowac zamiennikow czujnika bo sa w cenie orginalu😀 zalozylem sam wraz z felgami a przy okazji wymiany tylnych lamp zakodowali gratis 😀

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #6 dnia: 24-03-2017, 07:58:18 »
Ooo , ciekawe  :shock:

Czemu wymieniałeś lampy ??
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline ciapus4

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 295
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #7 dnia: 24-03-2017, 19:54:10 »
tezeciego kwietnia jade na wymiane opon to dam znać  jakie koszty w "mieście łodzi"  <taniec>

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #8 dnia: 24-03-2017, 20:23:17 »
W Zabrzu 120 zeta za osiemnastki  :grin:

Offline ciapus4

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 295
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #9 dnia: 03-04-2017, 11:54:23 »
no w łodzi 204 złociszy fakt trochę dużo sobie liczą, przechowanie opon 80 zyli....

Offline tomlekkat

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #10 dnia: 03-04-2017, 23:13:31 »
W Katowicach wymiana opon 18'' 200 PLN, czas 2 godziny, więc dodatkowo taksówka do domu i z powrotem.

A tak przy okazji - czy ktoś uzyskał oficjalny cennik przeglądów gwarancyjnych. Ja przy kupnie auta dla żony otrzymałem informacje, że jeszcze nie ma ale "napewno" nie przekroczy ceny przeglądów Priusa.

Offline QI3A

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #11 dnia: 06-04-2017, 04:00:49 »
Mi jeszcze 3 tygodnie nie minęły od odbioru, a już mam 2500 tysiaka, z czego przez ostatnie 5 dni 1500 km, a dopiero się rozkręcam, więc zakładam że do końca Maja zrobię 15 tys i udam się na przegląd, pewnie będę jednym z pierwszych, więc niedługo wszystko będzie jasne :P

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #12 dnia: 05-05-2017, 02:15:54 »
Ooo , ciekawe  :shock:

Czemu wymieniałeś lampy ??
Wada fabryczna

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #13 dnia: 05-05-2017, 09:15:24 »
Wada fabryczna
co znaczy wada fabr??????   woda , pająki w lampie ??

BTW : masz led czy zwykłe jakiej marki sa Lampy ?? Valeo ? koito?

Co do czujników to albo się ich przekłada bo są pod wentyl albo tez da się jeździć bez czujników tyle ze kontrolka się pali .

nie kupujcie dodatkowe przecież to nie pokazuje nawet która to opona tylko ze jest mało powietrza!

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #14 dnia: 07-05-2017, 00:09:55 »
Wada fabryczna
co znaczy wada fabr??????   woda , pająki w lampie ??

BTW : masz led czy zwykłe jakiej marki sa Lampy ?? Valeo ? koito?

Co do czujników to albo się ich przekłada bo są pod wentyl albo tez da się jeździć bez czujników tyle ze kontrolka się pali .

nie kupujcie dodatkowe przecież to nie pokazuje nawet która to opona tylko ze jest mało powietrza!
Plastik byl zle odlany i wygladalo to jakby byla zaszroniona w jednym miejscu od góry..

A co do czujnikow to jak wspominalem nie jest to do konca latwe .. przy przekladaniu mozna uszkodzic latwo i nie do kazdej felgi pasuje... a jezdzac bez to do kontrolki sie mozna przyzwyczaic bo i tak sie swieci tam tyle ze 1 wiecej nie wplywa zbytnio na komfort😀.. ale biorac pod uwage to co sie dzieje z ubezpieczeniami to mozna miec problemy z odszkodowaniem.. osobiscie zam przypadek ze nie wyplacili bo nie bylo czujnikow... a po Vin powinny byc... dramat.. teraz szukaja wszystkiego byle nie wyplacic

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl