Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: C-HR - koszty serwisu  (Przeczytany 3555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline QI3A

• Toyot Leżący
  • *
Odp: C-HR - koszty serwisu
« Odpowiedź #15 dnia: 31-05-2017, 08:22:55 »
Umówiłem się jutro na przegląd po 15 tyś. Od 20 marca  :wallbash: tyle nastukałem. W salonie w Wawie w którym kupowałem powiedzieli że koszt około 950 zł. Czy to jest standardowa cena we wszystkich salonach czy jak podzwonię to jest szansa że znajdę coś taniej? Swoją drogą co oni na pierwszym przeglądzie poza wymiana oleju będą robić że to jest takie drogie?
« Ostatnia zmiana: 31-05-2017, 08:24:26 wysłana przez QI3A »

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.2T 4x2 M/T Premium kol. Metal Stream 2016
« Odpowiedź #16 dnia: 31-05-2017, 09:35:39 »
Ja pytałem w Sosnowcu przy zakupie ( benzyna ) - powiedzieli mi , że ok. 500 zł ale takie rzucenie typu strzał z biodra mnie nie przekonuje .

Swoją drogą mogli powiedziec 2000 zł skoro musisz to robić w ASO . No właśnie ... - MUSISZ ? Kilka lat temu weszła ta unijna dyrektywa która pozwala robić przegląd po za ASO bez utraty gwarancji . Mówiło się o tym sporo ale temat przycichł . Ktoś coś ?
Miłośnik "włoszczyzny" zachwycony stylem C-HR :)

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 31-05-2017, 11:18:39 »
Swoją drogą mogli powiedziec 2000 zł skoro musisz to robić w ASO . No właśnie ... - MUSISZ ? Kilka lat temu weszła ta unijna dyrektywa która pozwala robić przegląd po za ASO bez utraty gwarancji . Mówiło się o tym sporo ale temat przycichł . Ktoś coś ?

Niby gwarancja jest zachowana jeśli serwis nieautoryzowany spełnia te same normy jakościowe, procedury, posiada odpowiednie wyposażenie co ASO. Problem w tym, że takich serwisów jest mało o ile w PL jakieś są. Wystarczy, że podczas przeglądu wymagane jest sprawdzenie samochodu komputerem diagnostycznym - czyli trzeba posiadać odpowiednią licencję i jak się okazuje w PL nikt poza ASO o nią nie występował do producenta (przykład z innej marki).
« Ostatnia zmiana: 31-05-2017, 11:24:38 wysłana przez Dobi »

Offline Patter

• Toyot Leżący
  • *
  • 1.2 D4T AWD, A/T Prestige+LED/Metal Stream
« Odpowiedź #18 dnia: 31-05-2017, 19:21:37 »
Dziś odebrałem mój samochód (C-HR 1.2 D4T AWD) po wymianie oleju i filtra oleju. Silnik został powtórnie zalany zalecanym przez producenta olejem o lepkości 0W-20.
Przebieg auta 1500 km, wymieniłem olej na własne życzenie, zgodnie z zasadami "starej szkoły"

Koszt usługi wraz z materiałami: 427 zł

Wymiana wykonana w ASO Carolina Toyota Bielsko.

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #19 dnia: 07-06-2017, 22:05:42 »

Ja kupiłem od razu drugie felgi ( fabryczne w Premium nie podobają mi się i pójdą na zimę )
Pod koniec lata kupię zimówki i niestety dodatkowy kpl. czujników .
czujniki to dodatkowe ok 700 zł
Sorry, że odgrzebię nieco temat opon, felg i czujników. Też miałem ten dylemat - drugi komplet felg, opon i..... czujników na zimę. Ostatecznie kupiłem całoroczne opony Michelin CrossClimate, które założyli mi przed odbiorem, opony na których samochód wyjechał z fabryki sprzedałem i uniknąłem, jak sądzę dodatkowych kosztów. Dodatkowo, będę miał co 3, max 4 lata nowe opony, a tak w poprzednim samochodzie, którym jeździłem 13 lat, opony zimowe miałem od nowości - w ogóle nie zużyły się (aczkolwiek ostatniej zimy brak przyczepności był mega odczuwalny)

Leśny_skoczek

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 11-01-2018, 13:15:58 »
Wiecie może jaki dokładnie olej Toyota nalewa do CHR? Widzę, że głównie 0W20 ale jestem ciekaw jakie są inne parametry tego oleju. Druga kwestia ile tego oleju się wlewa? Ile 4l czy 5l? Interesuje mnie jak to wygląda dla 1.2T
Widzę, że Toyota kasuje za olej ponad 300zł a 5l oleju 0W20 można już kupić za mniej niż 150zł

Offline Marek 1957

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 16-02-2018, 10:58:21 »
Jestem po przeglądzie olej do wyboru 0W20 lub 5W30 cena w Zielonej Górze 820zł.
co do przekładki opon też w ZG ale zakład wulkanizacyjny 80zł. Pozdrawiam

Toyota Klub

« Odpowiedź #21 dnia: 16-02-2018, 10:58:21 »