Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic  (Przeczytany 3604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kierepowski

• Toyot Leżący
  • *
Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« dnia: 15-03-2017, 00:38:03 »
Właściwie każdy posiadacz C-HR w wersji Premium i Dynamic prędzej czy później odwiedzi ten wątek.  :shock:
Jak wiemy w wersji Premium i Dynamic czujników parkowania z tyłu nie ma i nie można zamówić wg specyfikacji na 2016/2017 rok.
Więc prośba do fachowców o pomoc w rozwiązaniu tego zagadnienia i nie musi być od razu z wizualizacją na "tablecie" :wallbash:
I nawet nie musi zachowywać się jak: System ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA).  :embarassed:
Nie ma mieć również: Systemu monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM).  :o
Nie musi funkcjonować z przodu  :cool:
Wystarczy skrzekliwe pipczenie chińskiego głośniczka z tyłu pod dywanikiem w bagażniku.  :good:

P.S. Dla niewtajemniczonych: kamera cofania nie sygnalizuje dźwiękiem przekroczenia czerwonej linii.

Offline MarcinGD

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #1 dnia: 15-03-2017, 07:42:09 »
Przecież w Dynamic masz pakiet tech z systemem SIPA. Chcesz powiedzieć że te czujniki z SIPA nie działają podczas normalnego parkowania?

Offline Kierepowski

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 15-03-2017, 09:06:47 »
Kierowałem się specyfikacją wyposażenia. A tam przy: Czujniki parkowania z przodu i z tyłu są dla wersji Premium i Dynamic kreseczki.
Moim zdaniem przy Pakiecie Tech powinny być Czujniki parkowania z przodu i z tyłu.
Bardziej więc miałem na myśli doposażenie wersji Premium w czujniki parkowania z tyłu (tak aby nie stracić gwarancji).

P.S.
Szczególną uwagę należy zwrócić na "*" i  zapisy w instrukcji i specyfikacji:
*- w zależności od wersji
*- w niektórych wersjach
Treść instrukcji obsługi samochodu dostarczana z samochodem jest inna nuż instrukcja zamieszczona na stronach producenta.

Podane informacje moga byc nieprecyzyjne.

Offline maciejp

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 15-03-2017, 10:20:30 »
Jesli SIPA jest na wyposazeniu to samochod ma czujniki z przodu o z tylu i dzialaja one rowniez jako wskazniki odleglosci przy parkowaniu (nie sa tylko czyjnikami SIPA). Moje auto jest jeszcze 2016, czujniki mam i pokazuja one wszystko normalnie a SIPA nie uzywalem ani razu.
Fakt ze specyfikacja z zeszlego roku wproadzala w blad, przy pozycji "czujniki parkowania z przodu i z tylu" byly dwa minusy, co mialo oznaczac ze pozycja nie jest wogole dostepna.
Ale SIPA jest w pakiecie TECH, w tegorocznej specyfikacji juz to poprawili bo zamiast minusow jest "Pakiet Tech"

Offline Kierepowski

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 15-03-2017, 11:12:31 »
Zgadza się.
Wobec tego precyzując temat: Jak i za ile dodać Czujniki parkowania z tyłu do Premium i Dynamic (co nie ma pakietu Tech), tak aby nie stracić gwarancji.  <kucharz>
Dodam, że moim zdaniem są następujące opcje:
1. Udać się do serwisu gdzie za xxxx.xx zł dodadzą czujniki i wizualizacje na "tablecie" :wallbash: Gwarancja +
2. Zamontować czujnik elektromagnetyczny (podobno nie wymaga wiercenia). Gwarancja +/-
3. Wiercić i montować piszczyk w bagażniku. Gwarancja -
4. Poczekać aż ktoś wpadnie na pomysł jakie czujniki montowac i jak podłączyć do "tableta"  :wallbash: Gwarancja minęła  :laugh:
P.S. Czy podłączenie kabla dodanych czujników cofania pod żarówkę cofania i wiercenie w zderzaku utrzyma gwarancje na samochód?  <regulamin>

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.2T 4x2 M/T Premium kol. Metal Stream 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 15-03-2017, 11:12:40 »
Domówiłem czujniki u dealera . Przód i tył dostałem za 500 zł .

Tył działa świetnie , te na lakierze sa polakierowane , na tablecie pokazuje odległość i strzałką stronę + dyskretne miłe pikanie . Włączają się z kamerą . odległość pokazują bardzo ładnie ( czerwona linia pokazują ok. 40-50 cm )

Przednie są włączane ręcznie przyciskiem po lewaj stronie deski . Działają ... stale :) Coś schrzanili . Idą do poprawki  :thumbdown:
Miłośnik "włoszczyzny" zachwycony stylem C-HR :)

Offline RafalWawa

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR HSD Prestige Prime 2016/ Volvo XC60 Summum D5
« Odpowiedź #6 dnia: 15-03-2017, 11:39:03 »
hmm.. dane z czujników widzisz na tablecie?? których? - tylko tylnych czy może i tylnych i przednich?
Ja na tablecie widzę jedynie obraz z kamery ( przy cofaniu) - przy uaktywnieniu przednich - na tablecie nie ma nic.
Kompleksowy widok u mnie jest jedynie "pomiedzy zegarami"... a powinien być na tablecie? Jak to się ma do obrazu z kamery?

Offline Kierepowski

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 15-03-2017, 11:43:41 »
Gdzie ten dealer? Przyjadę. W końcu przejazd 100 km tym samochodem (hybryda) kosztuje 3,8x3,79=14,40 zł* :good:

Bo u mnie zapodali: :song:  :czerwona:
a) Czujniki parkowania przód i tył + wizualizacja (sygnalizowanie czerwonej linii na kamerze). Przednie uruchamiane przyciskiem.
Materiał 1020 zł
Robocizna 4hx300zł=1200 zł
Razem 2220 zł  :wallbash: :wallbash:
b) Czujniki parkowania tył wizualizacja (sygnalizowanie czerwonej linii na kamerze)
Materiał 800 zł
Robocizna 2hx300zł=600 zł
Razem 1400 zł.  :wallbash:
P.S. Czujniki w kolor malują na miejscu  :shock:

*-według danych umieszczonych w specyfikacji w zależności od wersji wyposażenia i kraju docelowego w powiązaniu do cen wyświetlanych na opcjonalnej aplikacji w zależności od aktualnego miejsca pobierania danych i rodzaju wybranej opcji paliwa w połączeniu z  trybem i stylem jazdy w odniesieniu do intensywności używania klimatyzacji i szybkości wentylatora z uwzględnieniem obciążenia samochodu po poprawce na prędkość i kierunek wiatru przy uwzględnieniu temperatury zewnętrznej (powyższy zapis nie uwzględnia ewentualnych błędów i przeoczeń)  :beer: :beer: :beer:

Offline yasiek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 15-03-2017, 15:53:02 »
domawiając czujniki przód i tył dopłaciłem 1600 zł przy zamawianiu, działaja bardzo dobrze, te które są na lakierze sa polakierowane, jest też wyłącznik przednich. uważam że warto.

Offline Kierepowski

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 15-03-2017, 16:32:10 »
Domawiając?
W trakcie konfiguracji samochodu?
Przed odebraniem samochodu?
Po odebraniu samochodu?
Kto zakładał czujniki?
a) Fabryka
b) Koper?
c) Mszczonów?
d) Serwis Dealera w Polsce
Samych czujników parkowania przód/tył nie ma w specyfikacji.
Trafiłem na niedoinformowanego sprzedawcę?

Offline yasiek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 15-03-2017, 17:47:44 »
w trakcie zamawiania auta, czujniki montowane były prawdopodobnie przez dealera, nie wnikałem bo nie interesowało mnie to, zaproponowano mi i się zgodziłem.

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #11 dnia: 15-03-2017, 19:10:16 »
Co prawda nie mam CH-Ra a Aurisa (2016) ale pozwolę sobie się wypowiedzieć  :-)

Czujniki przód i tył "wyszarpałem" przy zakupie (dokładane) , kamera cofania w standardzie.
Przód wyłączany osobnym guzikiem na desce.
Tył włączany razem z wstecznym, nie mam wizualizacji tylko brzęczyk o zmiennej sile dzwięku (ostatnio jechałem OIII i tam bo wrzuceniu R na wyświetlaczu pojawia się kontur samochodu i wizualizacja odległości od przeszkody - [cenzura] fajny bajer !)
Z tego co wywnioskowałem z rozmowy podczas ostatniego pobytu w salonie (przy innej okazji) to czujniki NIE są montowane przez ASO tylko gdzieś tam "na składzie" w Mszczonowie.

Offline yasiek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 15-03-2017, 19:15:58 »
z tego co wiem, w mszczonowie montuje się alarmy lub jakąś blokadę antykradzieżową komputera auta.czujniki ponoć salon.

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.2T 4x2 M/T Premium kol. Metal Stream 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 20-03-2017, 09:30:33 »
hmm.. dane z czujników widzisz na tablecie?? których? - tylko tylnych czy może i tylnych i przednich? Ja na tablecie widzę jedynie obraz z kamery ( przy cofaniu) - przy uaktywnieniu przednich - na tablecie nie ma nic. Kompleksowy widok u mnie jest jedynie "pomiedzy zegarami"... a powinien być na tablecie? Jak to się ma do obrazu z kamery?

Na tablecie są dość duże cyfry odległości czujników , białe , grafika taka trochę ala Atari ale nie zasłaniają . Bardzo fajna rzecz . Pokazują odległość tylną i strzałkami kierunek / stronę auta jeśli przeszkoda jest asymetryczna .

Przód mi nie działa . Coś schrzanili . Przy pkazji mają poprawić
Miłośnik "włoszczyzny" zachwycony stylem C-HR :)

Offline Dadziuk

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #14 dnia: 03-01-2018, 00:11:43 »
Od paru dni jestem posiadaczem chr'a w wersji premium z pakietem park, zawierający czujniki parkowania przód i tył. Jednak podczas działania czujników nie widzę żadnej wizualizacji odległości, ani na "tablecie" ani na wyświetlaczu między zegarami, jedynie sygnał dźwiękowy. Tak ma być czy coś jest nie tak?

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 03-01-2018, 00:11:43 »