Autor Wątek: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic  (Przeczytany 17568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #15 dnia: 03-01-2018, 09:06:06 »
Od paru dni jestem posiadaczem chr'a w wersji premium z pakietem park, zawierający czujniki parkowania przód i tył. Jednak podczas działania czujników nie widzę żadnej wizualizacji odległości, ani na "tablecie" ani na wyświetlaczu między zegarami, jedynie sygnał dźwiękowy. Tak ma być czy coś jest nie tak?
Przy rozpoczęciu manewru parkowania na wyświetlaczu pomiędzy zegarami powinieneś widzieć wizualizację, a przy cofaniu dodatkowo na środkowym ekranie od multimediów obraz z kamery. Zajrzyj do swojej instrukcji na str 352
« Ostatnia zmiana: 03-01-2018, 09:08:44 wysłana przez sanchez »

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #16 dnia: 03-01-2018, 09:34:50 »
Od paru dni jestem posiadaczem chr'a w wersji premium z pakietem park, zawierający czujniki parkowania przód i tył. Jednak podczas działania czujników nie widzę żadnej wizualizacji odległości, ani na "tablecie" ani na wyświetlaczu między zegarami, jedynie sygnał dźwiękowy. Tak ma być czy coś jest nie tak?
Przy rozpoczęciu manewru parkowania na wyświetlaczu pomiędzy zegarami powinieneś widzieć wizualizację, a przy cofaniu dodatkowo na środkowym ekranie od multimediów obraz z kamery. Zajrzyj do swojej instrukcji na str 352

Kolega ma raczej dokładane przez salon czujniki cofania no i brak kamery więc nie będzie ani wizualizacji ani widoku z kamery.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #17 dnia: 03-01-2018, 10:18:29 »
A no faktycznie, jeżeli czujniki dokładane, to lipa
« Ostatnia zmiana: 03-01-2018, 10:54:48 wysłana przez sanchez »

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #18 dnia: 03-01-2018, 10:28:23 »
Od paru dni jestem posiadaczem chr'a w wersji premium z pakietem park, zawierający czujniki parkowania przód i tył. Jednak podczas działania czujników nie widzę żadnej wizualizacji odległości, ani na "tablecie" ani na wyświetlaczu między zegarami, jedynie sygnał dźwiękowy. Tak ma być czy coś jest nie tak?
Przy rozpoczęciu manewru parkowania na wyświetlaczu pomiędzy zegarami powinieneś widzieć wizualizację, a przy cofaniu dodatkowo na środkowym ekranie od multimediów obraz z kamery. Zajrzyj do swojej instrukcji na str 352
Kolega ma raczej dokładane przez salon czujniki cofania no i brak kamery więc nie będzie ani wizualizacji ani widoku z kamery.
Kamera cofania jest we wszystkich wersjach, a dokładane czujniki będą tylko akustycznie informować o odległości. Przednie czujniki mają dodatkowo wyłącznik. Chyba, że coś się zmieniło.

Offline Dadziuk

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #19 dnia: 03-01-2018, 11:09:01 »
Z instrukcją obsługi się zapoznałem i nie zauważyłem u siebie takiej opcji, stąd moje pytanie.

Kamera jest, nie miałem pojęcia, że czujniki przód i tył z pakietu "park" które są w broszurze dilera mogą być włączone/wyłączone na guzik z poprzedniej epoki i nie mieć wizualizacji odległości na ekranie. Wielka szkoda.

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #20 dnia: 03-01-2018, 12:37:37 »
Tak niestety jest, że sprzedawca nie poinformuje o wszystkim klienta. Do testów dostaniesz dobrze wyposażony samochód, a przy odbiorze jest tyle emocji, że nie ma czasu sprawdzać czy wszystko działa, tak jak w instrukcji obsługi.  :thumbdown:

Offline jinn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #21 dnia: 07-01-2018, 11:27:56 »
Ja też mam wersję "Premium"z czujnikami (w katalogu była to wersja "Sprint") i też nie mam żadnej wizualizacji. To akurat nie stanowi problemu, ale dziwne jest to, że nie mogę wyłączyć przednich czujników (klawisz nr 2 nie reaguje). Najgorzej jest kiedy podjeżdżam do skrzyżowania, pod którym znajduje się pętla indukcyjna lub wjeżdżam na duży parking przy centrum handlowym. Wtedy w niektórych miejscach przednie czujniki wariują, piszczą ciągłym dźwiękiem tak jakbym podjechał do przeszkody na 15cm. Ponad klawiszem- jak mi się wydaje- od parktronic'a znajduje się przycisk z czerwoną diodą i nie wiem do czego służy. Obu przycisków nie znalazłem w instrukcji obsługi więc myślę, że były one montowane u dealera. Ma ktoś może takie coś zamontowane i wie co to jest?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/f0e3172eb5dc4de3
« Ostatnia zmiana: 07-01-2018, 11:30:28 wysłana przez jinn »

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #22 dnia: 07-01-2018, 11:46:10 »
Ma ktoś może takie coś zamontowane i wie co to jest?
To nie jest przypadkiem cos od alarmu?

Offline jinn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #23 dnia: 07-01-2018, 11:56:07 »
Z tego co się orientuję to nie mam alarmu.

Buziaczek81

  • Gość
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #24 dnia: 07-01-2018, 12:02:35 »
Ja też mam wersję "Premium"z czujnikami (w katalogu była to wersja "Sprint") i też nie mam żadnej wizualizacji. To akurat nie stanowi problemu, ale dziwne jest to, że nie mogę wyłączyć przednich czujników (klawisz nr 2 nie reaguje). Najgorzej jest kiedy podjeżdżam do skrzyżowania, pod którym znajduje się pętla indukcyjna lub wjeżdżam na duży parking przy centrum handlowym. Wtedy w niektórych miejscach przednie czujniki wariują, piszczą ciągłym dźwiękiem tak jakbym podjechał do przeszkody na 15cm. Ponad klawiszem- jak mi się wydaje- od parktronic'a znajduje się przycisk z czerwoną diodą i nie wiem do czego służy. Obu przycisków nie znalazłem w instrukcji obsługi więc myślę, że były one montowane u dealera. Ma ktoś może takie coś zamontowane i wie co to jest?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/f0e3172eb5dc4de3
Na zdjeciu ktore zrobiles jest dioda od alarmu Ktory jest zakladany u dealera.Ja tez taka mam:)

Offline jinn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #25 dnia: 07-01-2018, 12:04:18 »
Ja też mam wersję "Premium"z czujnikami (w katalogu była to wersja "Sprint") i też nie mam żadnej wizualizacji. To akurat nie stanowi problemu, ale dziwne jest to, że nie mogę wyłączyć przednich czujników (klawisz nr 2 nie reaguje). Najgorzej jest kiedy podjeżdżam do skrzyżowania, pod którym znajduje się pętla indukcyjna lub wjeżdżam na duży parking przy centrum handlowym. Wtedy w niektórych miejscach przednie czujniki wariują, piszczą ciągłym dźwiękiem tak jakbym podjechał do przeszkody na 15cm. Ponad klawiszem- jak mi się wydaje- od parktronic'a znajduje się przycisk z czerwoną diodą i nie wiem do czego służy. Obu przycisków nie znalazłem w instrukcji obsługi więc myślę, że były one montowane u dealera. Ma ktoś może takie coś zamontowane i wie co to jest?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/f0e3172eb5dc4de3
Na zdjeciu ktore zrobiles jest dioda od alarmu Ktory jest zakladany u dealera.Ja tez taka mam:)
No to lecę na dół sprawdzić  :grin:

Offline zoja

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #26 dnia: 07-01-2018, 12:05:40 »
Pierwszy przycisk wygląda jak od alarmu- ja taki mam ,alarm dokładany.

Czujniki parkowania mam tylko z tyłu(tak sobie zażyczyłam),nie mam wizualizacji ale tez problemu z przednimi.

Sprawdź czy aby na pewno nie masz alarmu?
 :o

Offline jinn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #27 dnia: 07-01-2018, 13:39:22 »
Pierwszy przycisk wygląda jak od alarmu- ja taki mam ,alarm dokładany.

Czujniki parkowania mam tylko z tyłu(tak sobie zażyczyłam),nie mam wizualizacji ale tez problemu z przednimi.

Sprawdź czy aby na pewno nie masz alarmu?
 :o
Faktycznie, przednie czujniki można wyłączyć, ale na skrzyżowaniach i na parkingu i tak wariują.
Właśnie próbowałem sprawdzić czy jest alarm otwierając i próbując odpalić auto zapasowym kluczykiem bez immobilizera i nic się nie wydarzyło. Nie wiem jak aktywować ten alarm (chyba, że aktywuje się automatycznie po zamknięciu auta).

Offline mayday

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #28 dnia: 07-01-2018, 13:56:38 »

Do tego alarmu dokładana jest taka czarna karta.
Bez tej karty spróbuj odpalić, wtedy powinien uruchomić się alarm, lub.... bardzo, bardzo, bardzo szybko szybko podejdź do samochodu, wsiądź  i szybko odpal, też powinien uruchomić się alarm (tzw. "system wsiadania" się uruchomi)

Offline jinn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Czujniki parkowania do C-HR Premium i Dynamic
« Odpowiedź #29 dnia: 07-01-2018, 14:07:50 »
Nie dostałem żadnej czarnej karty. Nie mam też czujników ruchu wewnątrz auta, więc to chyba jest jakaś podstawowa wersja alarmu niezbędna do ubezpieczenia AC.


 

Beesafe.pl