Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia  (Przeczytany 69508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Loret

• Toyot Pełzający
  • **
  • Corolla 06/2016 Prestige CVT
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #525 dnia: 06-03-2018, 11:30:06 »
@ Maciej Loret, rozpisuje się  na forum C-HR,  prawdopodobnie ze względu na kompleksy po zakupie Corolli. Kupił samochód w czerwcu 2016, a w lipcu w salonach pojawiła się Corolla po liftingu z lepszym seryjnym wyposażeniem, (system Toyota Safety Sense w porównaniu do C-HRa jest uboższy).

Mój błąd, tak naprawdę kupiłem w czerwcu 2017r, ale auto jest o ile pamiętam z czerwca 2016 r. ale auto jest już po faceliftingu. W wyposażeniu mojego egzemplarza jest wszystko co ciekawe a było dostępne w momencie zakupu. Toyota Safety Sense jest faktycznie zbędny w moim aucie, bo działa jak chce a czasem jak nie potrzeba to też działa. Mi to raczej brakuje zupełnie innych dodatków, które w innych kompaktach można mieć a Corolli niestety nie..

Wpisując w Google hasło "corolla cvt" , najczęstsza podpowiedź to "problem".

Wpisz i zobacz na którym miejscu jest taki wynik.
Nie omieszkaj się pochwalić na forum...

Nie będąc użytkownikiem C-HRa, próbuje pokazać jaki błąd zrobiliśmy kupując ten model Toyoty <zalamka>

Bzdura. Niestety trzeba nie tylko czytać ale choć próbować zrozumieć co się czyta... :(

Offline Kmicic

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR 1,8 Prestige+LED/TT2Go
« Odpowiedź #526 dnia: 06-03-2018, 13:41:39 »

Wpisując w Google hasło "corolla cvt" , najczęstsza podpowiedź to "problem".

Wpisz i zobacz na którym miejscu jest taki wynik.
Nie omieszkaj się pochwalić na forum...

Podpowiedź, a nie wynik.
Każdy ma internet i może sobie sam sprawdzić. Jak będzie chciał.

Offline eloszki

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #527 dnia: 07-04-2018, 17:46:25 »
W cenniku nie widze juz wersji dynamic, chyba zastapila ja wersja selection. W sumie bez różnicy dla mnie natomiast mam pytanie o kola w wersji selection czy sa takie jak byly w dynamic czy takie jak sa w prestige ( te mi sie zdecydowanie mniej podobaja). Dzieki

Sent from my iPad using Tapatalk

Offline Yogibaboo

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #528 dnia: 07-04-2018, 21:49:24 »
W cenniku nie widze juz wersji dynamic, chyba zastapila ja wersja selection. W sumie bez różnicy dla mnie natomiast mam pytanie o kola w wersji selection czy sa takie jak byly w dynamic czy takie jak sa w prestige ( te mi sie zdecydowanie mniej podobaja). Dzieki

Nie wiem czy bez różnicy, bo Dynamic kosztował 113 900 PLN, a Selection 130 000 PLN. Selection z tego co widzę, to będzie teraz najbardziej wypasiona wersja, choć jak ktoś dawniej zamówił Prestige plus wszystkie pakiety, to właśnie miał to samo co Selection, za zbliżona cenę. Dziwi mnie natomiast bardzo, ze Toyota zrezygnowała z wersji Dynamic. Na mieście chyba widzę ich najwiecej i mam wrażenie, ze była to najpopularniejsza wersja. Sam zreszta taka kupiłem i bardzo się cieszę, ze zdążyłem, bo mam autko w fajnej wersji, za rozsądne pieniądze. Teraz różnica pomiędzy najtańszym Premium i Prestige to prawie 14 000 PLN. Jak dla mnie sporo. Nie wiem czy Toyota nie strzeliła sobie w stopę taką decyzją.

Jeżeli chodzi o koła, to znajomi kupili Selection i koła są takie same jak w Prestige niestety. Zgodzę się z Tobą, że Dynamic miał dużo fajniejsze. Musisz się zapytać dealera czy da się takie zamówić do Selection.

Offline eloszki

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #529 dnia: 07-04-2018, 22:52:58 »
Dzieki za informacje. Najbrdziej mi szkoda tych kol :(. Ciekawe skad pomysl wycofania tej wersji skoro na innych rynkach dalej wystepuje.

Offline Rescars

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #530 dnia: 07-04-2018, 23:50:44 »
Dzieki za informacje. Najbrdziej mi szkoda tych kol :(. Ciekawe skad pomysl wycofania tej wersji skoro na innych rynkach dalej wystepuje.

Jak chcesz to ci sprzedam razem z samochodem i 2 kpl alu na zime gratis

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Offline doktor7

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR HYBRID Royal Grey (2NB) DYNAMIC + VIP + TECH
« Odpowiedź #531 dnia: 08-04-2018, 19:54:38 »
Koledzy, czy u Was też jest problem z "parowaniem przedniej szyby" ?

Mam wrażenie że u mnie jest problem z jej osuszeniem. Nie pomaga zamykanie obiegu powietrza + włączenie klimy. Mam wrażenie że szyba jest "tłusta" bo za każdym razem kiedy ją przecieram (od środka) to pojawiają się smugi (widoczne pod światło, lub kiedy jadę w okularach przeciwsłonecznych). W innych autach którymi jeżdżę, przetarcie do sucha szyby rozwiązywało problem, lub wystarczyło włączyć klimę i skierować ją na szybę...

Jeśli nie znajdę odpowiedzi na forum, będę musiał zgłosić to w serwisie :/
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline dr.puniszman

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #532 dnia: 08-04-2018, 20:15:20 »
Włącz Klime i nie włączając zamkniętego obiegu para powinna zniknąć...

Offline pireus

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #533 dnia: 08-04-2018, 20:54:35 »
Nie pomaga zamykanie obiegu powietrza + włączenie klimy
Musisz mieć otwarty obieg, przy zamkniętym zawsze będzie parowało.

Offline jinn

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #534 dnia: 11-04-2018, 10:11:01 »
W jaki sposób mogę ustawić funkcję follow me home? Bo ani razu nie udało mi się jeszcze opuścić samochodu, żeby światła oświetlały mi drogę a potem samoczynnie zgasły.
W przypadku opcji z normalnym kluczykiem: Gasisz auto, wyciągasz kluczyk ze stacyjki, otwierasz drzwi kierowcy i mrugasz długimi. Wtedy powinny zapalić się pozycyjne.

Offline fizo

• Początkujący
« Odpowiedź #535 dnia: 11-04-2018, 15:06:04 »
Autko bardziej nadrabia wyglądem zewnętrzynm. Niestety w środku bieda.

Offline Szpyrol

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #536 dnia: 11-04-2018, 15:19:58 »
Autko bardziej nadrabia wyglądem zewnętrzynm. Niestety w środku bieda.
Założyłeś konto żeby to napisać xD? Pozdro trollku

Offline doktor7

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR HYBRID Royal Grey (2NB) DYNAMIC + VIP + TECH
« Odpowiedź #537 dnia: 11-04-2018, 20:30:21 »
Założyłeś konto żeby to napisać xD? Pozdro trollku
HAHAHAHAHA... :)
Nie wiem w jakiej wersji kolega siedział... albo też do czego chce porównać :) bo jak do tej pory jeździł tylko BMW etc. za 2x większą kwotę... to i tak nie ma dużej różnicy w jakości materiałów.
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Frexor

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #538 dnia: 19-04-2018, 21:28:26 »
Cześć, nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.
Myślę, że w poniedziałek pojadę kupić C-HRa, ale zupełnie nie wiem jaką wersję wybrać, dlatego mam kilka pytań:
1. Warto wybrać pakiet LED? Co prawda w nocy tego samochodu nie testowałem, ale naprawdę jest tak duża, by dopłacać do tego prawie 6 tys. zł? Teraz mam Focusa mk2 i w nim nawet na długich niewiele widać, myślę, że nawet podstawowe światła w C-HR będą lepsze i wystarczające(?) :P Szczerze, wolałbym zostawić tę kasę na np. ubezpieczenie.
2. Chciałbym mieć system "inteligentny kluczyk", jednak można go dokupić jedynie w pakiecie "Tech". Używacie coś jeszcze z tego pakietu?
3. Nawigacja nadal się zacina? Oglądałem filmy z AutoCentrum i tam było widać, jak fatalnie działa nawigacja - ciągłe przycięcia i bardzo dużo opóźnienia. Coś się poprawiło przez ostatni rok?

Offline Marcin_RAMZES

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR Dynamic Hybrid + LED/TECH/VIP, biała perła
    • blog o mojej C-HR
« Odpowiedź #539 dnia: 19-04-2018, 23:02:02 »
1. Warto wybrać pakiet LED?
Każdy ma tu inne zdanie. Prawdopodobnie zwykłe światła będą świeciły i tak lepiej niż Twoje obecne (jak sam napisałeś). LEDy natomiast [cenzura] fajnie wyglądają i to cały bajer. Wybór należy do Ciebie.
2. Chciałbym mieć system "inteligentny kluczyk", jednak można go dokupić jedynie w pakiecie "Tech". Używacie coś jeszcze z tego pakietu?
Nie pamiętam już dokładnie co, ale coś tam jeszcze się wiązało z tym pakietem poza kluczykiem... Raczej warto.
3. Nawigacja nadal się zacina? Oglądałem filmy z AutoCentrum i tam było widać, jak fatalnie działa nawigacja - ciągłe przycięcia i bardzo dużo opóźnienia. Coś się poprawiło przez ostatni rok?
Moim zdaniem nawigacja działa bardzo dobrze, i całkiem płynnie. Nie żeby mi się podobała, ale mimo wszystko działa. Raz mi się przytrafiło, że kazała mi skręcić gdzieś, gdzie był zakaz skrętu w tym kierunku, ale poza tym nie mam zastrzeżeń. Nigdy się nie zawiesiła.

Toyota Klub

« Odpowiedź #539 dnia: 19-04-2018, 23:02:02 »