Autor Wątek: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia  (Przeczytany 318165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mattman

  • Gość
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #840 dnia: 01-04-2019, 21:40:23 »
Camry...

Chr, raczej w 2020.

Offline JarekWaWa

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #841 dnia: 26-04-2019, 18:45:21 »
Moja Toyotka C-HR ma problem. Rzadko jeżdżę z otwartymi szybami, ale jeśli otworzymy tylne szyby to przy prędkości powyżej 60 km/h załącza mi się tylna półka w postaci subwoofera to znaczy wpada w drgania wydając basy aż głowa pęka. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Autko ma dopiero przejechane 300 km..
Jarek

Offline PingNoMore

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 157
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #842 dnia: 29-04-2019, 22:40:05 »
Czytam w necie m, że dla nowej RAV4 i Corolli ma być dostępna aktualizacja umożliwiająca korzystanie z Android Auto i Apple Car Play. Czy ktoś się orientuje czy taka aktualizacja będzie dostępna dla CH-R?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Offline P@rsival

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #843 dnia: 30-04-2019, 10:42:43 »
jeśli otworzymy tylne szyby to przy prędkości powyżej 60 km/h załącza mi się tylna półka w postaci subwoofera to znaczy wpada w drgania wydając basy aż głowa pęka. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Autko ma dopiero przejechane 300 km..
Jarek

Nie ma znaczenia czy 300km przebiegu, czy wiecej, ale aerodynamika robi swoje - po otwarciu tylnych szyb faktycznie ból bebenkow, zauwazylem to i zakupilem u Chinczykow owiewki, bo lubie miec lekko uchylone okna.
Na marginesie - uzywalem kilka aut i uzywam rownoczesnie KIA Sportage (obecny model) i takich problemow nie ma.
Jeszcze raz powtorze: gdyby nie silnik hybrydowy to Toyote moznaby bylo skreslic z listy zakupow, bo:
- brak Android Auto, kiepskie multimedia,
- tandetne i rysujace sie boczne plastki,
- pod kanapa tylna same plastiki (zero weluru) - juz mam cale porysowane,
- brak ryglowania po ruszaniu,
- aktualizacja map - tylko 3 lata (KIA 7 lat darmo),
- niezrozumialy brak gniazd USB (jest jedno, ale to za malo).

Ciagle nie wiem czemu produccnci sie upieraja zeby nie bylo na gorze deski rozdzielczej gniazda zasilania np. USB/USB-C - potrzebne do ladowania kamerki, telefonu...
Toyota C-HR Hybrid Prestige+LED+JBL+inne

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #844 dnia: 03-05-2019, 11:32:44 »
Nie używam klimatyzacji (tylko kiedy sa upały to tak)wiec powiem wam miałem duzo samochodów Mazda 6 2006 2.3 , land rover freelander , Toyota corolla 2002 sdn, Citroen C5 sdn, Chr .
w każdym samochodzie z powyższych kiedy prędkość była koło 55-100km/h to z perspektywy pasażerów przednich hałas jest nie do zniesienia przy otwartym tylnym oknie . freelander był jedyny co jak opuchnąłem tylna dyzą szybę to przestawało hałasować !!
 
Jeszcze raz powtorze: gdyby nie silnik hybrydowy to Toyote moznaby bylo skreslic z listy zakupow,
Sprzedaj kupi ktoś inny i będzie zadowolony jak ja!
bo:
- brak Android Auto, kiepskie multimedia,
co masz zamiar robić w samochodzie? jakoś jeżdżąc kolegi KUGA nic mi android auto nie dało więcej niz w CHR jestem w stanie wykorzystać bluetooth mam , telefon odbierac z samochodu moge , jakos w Kuga jedna aplikacja sie pokazywała z mojego telefonu pogoda i tyle nie miałem menu w ekranie samochodu jak sobie to wyobrazałem .. :thumbdown:  po drugie wystarczy sledzenie przez inne media w samochodzie niech google nie w włazi zemną! to samochód śluzy do jeżdżenia !
- aktualizacja map - tylko 3 lata (KIA 7 lat darmo),
to jest Problem Toyoty Polska w innych krajach toyota ma 6 lat gwarancji i 180.000KM!
- niezrozumialy brak gniazd USB (jest jedno, ale to za malo).
Ciagle nie wiem czemu produccnci sie upieraja zeby nie bylo na gorze deski rozdzielczej gniazda zasilania do ladowania kamerki, telefonu...
bo kamerki alkomaty antyradary telefony to taka polska rzeczywistość w innych krajach nie używa się az tak tego. To ze takiemu debilowi trąbniesz kto jedzie jak i zamiast pojechać szybciej to zahamuje abyś wpadł na niego to ja nie mam słów !!
to tureckie auto nie oczekujcie od nich zbyd duzo!
« Ostatnia zmiana: 03-05-2019, 11:37:08 wysłana przez Ma-corolla »

Offline kytna

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #845 dnia: 26-05-2019, 19:40:40 »
Ostatnio przejechałem ponad 200km Hyundai em i20 benzyna + automat:
- wrażenia akustyczne przy mocnym przyspieszaniu - masakra
- skrzynia przeciągała z 1/2, zmiany mocno wyczuwalne
- jazda z godnie z przepisami, miasto + drogi poza miastem spalanie pokazało prawie 7l

Cieszę się bardzo z dokonanego wyboru kupna hybrydy.
- wrażenia akustyczne lepsze
- bardzo płynna jazda z ecvt
- przy takich warunkach to robię spokojnie spalanie w granicach 4l
- co najważniejsze auto dużo cichsze (odpuszczasz gaz - EV, na światłach nic nie słychać - EV, wszelkie manewry - EV)

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka


Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #846 dnia: 26-05-2019, 19:50:47 »
Napisz jeszcze jak głośność w Hundai przy prędkościach autostradowych 140 -150 a jak w Twojej hybrydzie ?

Offline kytna

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #847 dnia: 26-05-2019, 21:18:45 »
Nie użytkuję auta z takimi prędkościami, także nie ma to dla mnie znaczenia. Do 130 jest to optymalna prędkość - spalanie, hałas, bezpieczeństwo.

Każdy w innych warunkach użytkuje auto, natomiast do moich potrzeb hybryda spisuje się wyśmienicie. Głównie jazda miejska (Trójmiasto) + kilka razy wypad w dalszą trasę.

Kiedyś jeździłem po 60.000 rocznie i się wyleczyłem z szybkiej jazdy. Po tym co widziałem, doświadczyłem uważam, że za dużo na naszych drogach nie nadrobisz. Autostradą owszem tylko trochę mało tych autostrad mamy niestety.

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka


Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #848 dnia: 27-05-2019, 10:59:57 »
Napisz jeszcze jak głośność w Hundai przy prędkościach autostradowych 140 -150 a jak w Twojej hybrydzie ?

Widzę, że na tym forum bez zmian - Ci sami ludzie wciąż powtarzają ten sam minus na każdą pozytywną obserwację na temat C-HRa... Za chwilę będę mial 2 lata z Chrem i do tej pory nie miałem jeszcze gdzie pojechać autostradą - a byłem już nim raz w górach i 3 razy nad morzem...

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #849 dnia: 27-05-2019, 11:08:50 »
Widzę, że na tym forum bez zmian - Ci sami ludzie wciąż powtarzają ten sam minus na każdą pozytywną obserwację na temat C-HRa... Za chwilę będę mial 2 lata z Chrem i do tej pory nie miałem jeszcze gdzie pojechać autostradą - a byłem już nim raz w górach i 3 razy nad morzem...
Na każdym forum jest to samo. Zawsze znajdzie się ktoś na siłę szukający problemów za pomocą argumentów z pupy.
Jazda autostradą może równie dobrze odbywać się z prędkością 100-120, a wtedy CHR zachowuje się bardzo fajnie.
Jeśli ktoś zakłada, że będzie autem jeździł dużo po autostradach i wie, że jeździ szybko, to nie kupuje hybrydy.
Lamborghini słabo radzi sobie w terenie, ale czy to znaczy, że jest kiepskim autem?...

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #850 dnia: 27-05-2019, 12:39:13 »
Wywołany do tablicy. :)

Kolega powyżej  porównywał Hyundaia do swojej hybrydy no toż  chciałem wiedzieć, który przy 140 - 150 km na autostradzie jest głośniejszy bo zdarza mi się, że jeżdżę jednak autostradami i jest to dla mnie ważne (bo tam się jeździ jednak te 140 i jest to nawet zgodne z przepisami).  Kupując swoją Corollkę też głośność przy 140 była dla mnie ważna i zrobiłem jej jazdę próbną na autostradzie i wyszło na to, że jest ciszej niż w moim poprzednim rzęchu którego miałem i dlatego ją kupiłem. Niemniej mogłoby być deczko w Corolli  ciszej - dlatego teraz przy robieniu  konserwacji podwozia (niejako przy okazji) trochę ją wyciszam aby było lepiej.

W ogóle się nie czepiam, że koledzy hybrydami jeżdżą autostradami 100 do 120 km/h bo tak jest oszczędniej i ciszej i ok każdy jeździ jak mu jest lepiej.

Niemniej w oczekiwaniu na tańszego (znośnego w cenie) elektryka, może się zdarzyć, że kupię na pewien czas też hybrydę i właśnie dlatego ta głośność przy 140 - 150 jest dla mnie ważna. Wiem - wezmę wtedy upatrzoną hybrydę na jazdę próbną na autostradę i będę wiedział jak jest ale też subiektywne odczucia innych kierowców hybryd też są ważne i cenne.

Wiem nie będę już pytał o głośność w hybrydach przy 140-150 na autostradach i sory, że postawiłem tak niezręczne pytanie :)




Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #851 dnia: 27-05-2019, 12:48:05 »
Wiem nie będę już pytał o głośność w hybrydach przy 140-150 na autostradach i sory, że postawiłem tak niezręczne pytanie
Ono nie jest niezręczne - CHR przy prędkościach 140-150 jest bardzo głośna i nie ma wtedy komfortu jazdy. Nie jest to tajemnica.
Niezręcznie to jest, jak ktoś tego argumentu używa, aby pokazać innym, jak to CHR jest kiepskim autem.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #852 dnia: 27-05-2019, 13:23:27 »
Nie powiedziałem, że to kiepskie auto a tylko wyraziłem zwykłą ciekawość. :)

Mój dobry kolega ma CH-R 1,2 i ogólnie zadowolony - nie prowadzi statystyk spalania a jedynie wie, że na mieście jak dojeżdża do pracy pali mu powyżej 6-ciu ( takie słabe miasto - parę świateł) a na drogach poza miastem pali powyżej 7.  Ma go dwa lata i awarii żadnej  jeszcze nie zaliczył :)


Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #853 dnia: 28-05-2019, 00:06:33 »
jeżeli coś jest kiepskie to dlaczego nazywać to niezręcznością .  :wallbash: :wallbash: Tylko dlatego że to Toyota :bash: :bash:

Myślę że większość kupujących hybrydę , kupując auto ,, nakręciło,, się reklamami , o niskim spalaniu i to zdecydowało o zakupie .

Powiem szczerze że tez się nakręciłem na C-hr , i była chwila że chciałem pognać do toyoty z kasą . Czar prysnął po jeździe próbnej , samochód z zewnątrz ładny ,ale wewnątrz , przynajmniej dla mnie ciasny , przyspieszenie od 0-100km w 11sekund , przepraszam nie za taką kasę :thumbdown:
RAV4 2.5 hybrid

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia
« Odpowiedź #854 dnia: 28-05-2019, 08:58:39 »
Oj gupie te ludzie gupie - C-HR został najchętniej kupowaną hybrydą na świecie, a w samej Polsce w kwietniu 2019 był na 10 miejscu sprzedaży, ale ludzie gupie, a C-HR zły, oj zły, tylko ja mundry bom nie kupił i będę o tym pisał tak często jak tylko się da i gdzie się da...

A możesz Darku60 pochwalić się co kupiłeś i z czego jesteś zadowolony (o ile jesteś z tego zakupu zadowolony)?


Źródła:
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/nowy-hybrydowy-lider-toyota-prius-zdetronizowana/47g2gb4?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR2iz5qgRtfU6LzuE-b8S7Pyw4NGgHXj1l3UxzQYW6dpWpthO3-HLnF27Lw

https://www.pzpm.org.pl/pl/Rynek-motoryzacyjny/Rejestracje-samochody-osobowe-i-dostawcze/Kwiecien-2019r/Pierwsze-rejestracje-samochodow-osobowych-i-dostawczych-o-DMC-3-5t-1-4.-2019r


 

Beesafe.pl