Autor Wątek: Prius III, praktyczne ciekawostki.  (Przeczytany 125903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gutek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #90 dnia: 27-09-2018, 11:28:50 »
Jakub,
dzięki za odp., tel. i chęć pomocy. Super dzięki. :good:

Nie ma problemu  :good:

Jak już kupisz to powiem Ci jak w prosty i bezpieczny sposób zrobić np dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe.
Wg ASO np się nie da bo wszystko wygeneruje błędy - jak czytam o odcięciu pompy paliwa czy baterii to...... :grin: (generowane błędy pomijam). Odcięcie przycisku też pewnie wygeneruje błąd (chodź tu nie jestem pewny) ale tak się rzuca w oczy, że od razu wiadomo gdzie szukać ;)

Witaj, i ja chętnie skorzystałbym z rady jak w prosty sposób zabezpieczyć priusa III przed nieoczekiwaną zmianą właściciela.

Offline priusowner

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #91 dnia: 19-11-2018, 19:25:39 »
Jak dla mnie jest to praktyczne info i ciekawe wiec pisze tu. Chodzi o Smart-Key-System (keyless)

Troche sie zdziwilem jak po urlopie lapie za klamke od pasazera a tu zero reakcji, bagaznik to samo. Juz sobie pomyslalem, ze padl 12v aku wyciagam kluczyc zeby otworzyc manualnie, lapie za klamke od kierowcy i samochod sie otwiera.

Moze inni wiedza, ale ja dopiero sie dowiedzialem ze moj P3 posiada opcje "Oszczedzanie energii elektrycznej" krota powoduje dekatywacje SKS Smart-Key-System (keyless) jesli samochod jest nieuzywany przez co najmniej 9 dni.


oszczedzanie-energii" border="0


Offline KilgoreT

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 173
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #92 dnia: 04-03-2019, 08:18:54 »
Może ktoś tkwił w nieświadomości, jak ja. Mam auto pół roku - najuboższa wersja i wczoraj znalazłem po lewej stronie fotela kierowcy prztyczek. Zmienia ustawienia fotela w części lędźwiowej - nawet przy wyłączonym aucie.

W sumie każda jazda Priusem przynosi coś nowego.

Offline priusowner

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #93 dnia: 04-03-2019, 11:33:56 »
W sumie dosc dawno to odkrylem, ale nigdzie nie wiedzialem zeby ktos o tym pisal.

Moze to glupota, moze dla innych to oczywiste, ale ja o tym nie wiedzialaem. Ciagle gubie karte/bilecik do parkingu i jak musze otworzyc brame to zaczyna sie nerwowe szukanie po kieszeniach i schowkach. W PIII pod kierownica (u mnie z prawej, u Was pewnie z lewej) jest miesce/schowek, na bilecik/karte do parkingu. Dla mnie fajna sprawa.

Offline priusowner

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #94 dnia: 04-03-2019, 11:39:15 »
Nie mam fotki, ale wyglada to mniej wiecej tak jak na tej po prawej stronie@

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #95 dnia: 04-03-2019, 20:03:37 »
Schowek na karte/y jest opcjonalny. Nie wiem nawet czy nie tylko w wersji USA
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline priusowner

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #96 dnia: 04-03-2019, 20:20:16 »
Moze w UK bylo to standardem bo ja i moj kumpel mamy to w swoich P3 z 2010. Wyglada to dokladnie jak ten z fotki po prawej i jest umieszczony dosc nisko (nie pod sama kratka wentylacyjna) wiec czasami mozna nawet nie wiedziec, ze takie cos sie ma.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2019, 20:23:37 wysłana przez priusowner »

Offline wladys

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #97 dnia: 27-04-2019, 23:42:38 »
Witam, a czy ktoś się orientuje czy p3 phv ma opcje charge w trybie hv? Wiem że w p4 wystarczy przytrzymać przycisk zmiany trybu ev/hv
Pozdrawiam

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #98 dnia: 28-04-2019, 01:21:55 »
Nie ma. Ładowanie jest tylko z odzysku.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline KilgoreT

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 173
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #99 dnia: 01-05-2019, 21:41:25 »
Elektryczna ciekawostka: Kilka razy niechcący przestawiłem znajdujący się po prawej stronie bagażnika przełącznik czujników cofania (pewnie bagażem). Efekt jest oczywisty: czujniki nie działają. A teraz obiecana ciekawostka: Otóż czujniki działają tylko, kiedy obwód przełącznika jest OTWARTY.

Przekonałem się o tym, kiedy próbowałem zewrzeć przełącznik na stałe - oczekując, że czujniki zawsze będą działać - niezależnie od pozycji przełącznika. Błąd. Komu zależy na niezawodności ostrzegania, powinien przełącznik po prostu odpiąć na małej wtyczce 10 cm niżej. Swoją drogą dziwię się Toyocie, że umieściła przełącznik w takim "wrażliwym" miejscu. Ile osób musiało już puknąć w coś przy cofaniu, spodziewając się ostrzeżenia.

Offline jarus67

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #100 dnia: 23-05-2019, 12:10:08 »
Taka sytuacja w Priusie Plusie 2012, radio JBL z navi.
Wyłączyłem w menu auta otwieranie bezkluczykowe.
Setup/Pojazd/Adaptacja warunków pojazdu/Ustawienie blokowania drzwi/Wejście i włączenie systemu/Wył. Potwierdzić OK.
Zamykanie i otwieranie tylko przez klawisze w kluczyku. Czyli działa.
Ale jest haczyk lub bonus - żeby uruchomić auto trzeba kluczykiem dotknąć klawisza Power.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline iglaROW

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #101 dnia: 23-05-2019, 18:42:13 »
Wyłączyłeś po prostu całego Keylessa :)
« Ostatnia zmiana: 23-05-2019, 18:47:13 wysłana przez fazibazi »

Offline jarus67

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #102 dnia: 23-05-2019, 18:49:26 »
Na to wygląda.
No, ale innej opcji nie ma.
Pytanie, czy jest to jakieś utrudnienie dla potencjalnego złodzieja?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: 24-05-2019, 20:21:21 wysłana przez fazibazi »

Offline priusowner

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #103 dnia: 23-05-2019, 19:48:32 »

Instrukcja mowi, ze dezaktywuje sie "Dostep do samochodu i uruchamianie silnika"



https://ibb.co/6mCcQTv

Przytrzymanie kluczyka przy przycisku start moze byc tez uzywane gdy padnie nam bateria w kluczyku:
https://www.youtube.com/watch?v=Az9upyUQuBY



Offline piro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Prius III, praktyczne ciekawostki.
« Odpowiedź #104 dnia: 24-05-2019, 18:43:03 »
Taka sytuacja w Priusie Plusie 2012, radio JBL z navi.
Wyłączyłem w menu auta otwieranie bezkluczykowe.
Setup/Pojazd/Adaptacja warunków pojazdu/Ustawienie blokowania drzwi/Wejście i włączenie systemu/Wył. Potwierdzić OK.
Zamykanie i otwieranie tylko przez klawisze w kluczyku. Czyli działa.
Ale jest haczyk lub bonus - żeby uruchomić auto trzeba kluczykiem dotknąć klawisza Power.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

to opiszę swoją "przygodę" z wyłączeniem systemu bezkluczykowego:
któregoś dnia po zakończonej jeździe i zaparkowaniu samochodu w garażu zacząłem wyłączać/włączać różne funkcje m.in. w adaptacji warunków pojazdu. Myślałem, że wiem co robię.  Rano wsiadłem do samochodu, samochód w garażu zostawiam otwarty, kluczyki standardowo w kieszeni, noga na hamulec, naciskam POWER ... i nic. Włącza się radio, nawiew ale samochód nie chce jechać. Jeszcze raz...po naciśnięciu hamulca POWER nie świeci się na czerwono nie zielono. Wcześniej wydawało mi się, że po otwarciu drzwi pompa jakoś inaczej "hałasuje". Ale co jest, że nie mogę "odpalić"? Samochód nie zamyka się na dotyk klamki - wymieniłem kluczyk na drugi, bo może bateria w kluczyku siadła - nie pomogło. Może akumulator...napięcie na akumulatorze 13,2V, czyli ok, ale może jednak za słaby, wyjąłem akumulator, naładowałem - dalej nic. Sprawdziłem bezpieczniki...spędziłem pół dnia w garażu - nic nie pomogło, Poszukiwałem przez 1,5 godziny podobnego problemu w internecie. Znalazłem informację, może być problem z immobilizerem i należy przyłożyć kluczyk do przycisku POWER. Zadziałało. A jak zadziałało to sobie przypomniałem, że dzień wcześniej zmieniałem ustawienia w adaptacji warunków pojazdu. Sprawdziłem dokładnie co wyłączyłem - ustawienie blokowania drzwi, czyli wyłączenie keyless, a myślałem, że jest to samoczynne blokowanie drzwi pojazdu po ruszeniu ;)
« Ostatnia zmiana: 24-05-2019, 18:47:16 wysłana przez piro »


 

Beesafe.pl