Autor Wątek: Co byś powiedział, że brakuje ...  (Przeczytany 14877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline soprano21

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 42
Co byś powiedział, że brakuje ...
« dnia: 04-04-2017, 17:10:28 »
Brakuje mi regulacji wysokości fotela pasażera ,gniazda zapalniczki w bagażniku,zmiany koloru wyswietlania w navi, przycisk zmiany trybu jazdy .

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #1 dnia: 04-04-2017, 22:31:20 »
Brakuje przelotki na kabel z podłokietnika - gniazdo zasilania tam jest i kabel trzeba przygnieść…
Brakuje popielniczki wyjmowanej, jedno gniazdo zapalniczki - brakuje dodatkowego,
brakuje uchwytów i wieszaków z tyłu. Oświetlania led we wnętrzu.
Wyłącznika pikania czujników… w korku jak za blisko podjadę to piszczy… można w kompie grzebać ale wyłącznik wciskany ręką by był bardziej praktyczny.
No i przełączniku trybu jazdy jak zauważył kolega wyżej. Tryb sport faktycznie daje powera.
P.S. Dzisiaj osiągnąłem wynik 2,7 l/100km na krótkiej jeździe ok 3 km w mieście - silnik był ciepły jeszcze :)
« Ostatnia zmiana: 04-04-2017, 22:37:25 wysłana przez wilkq »
wilkq

Offline Kierepowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #2 dnia: 05-04-2017, 00:26:27 »
No to zaczynamy pierwsze 30 punktów.
Brakuje:
1. Możliwości podłączenia i korzystania ze Smartfona może być po mirrolinku.
2. Brakuje WiFi
3. Brakuje wbudowanego telefonu z kartą SIM
4. Gniazda USB w lampce przedniej do podłączenia rejestratora jazdy do przodu   :wallbash:
5. Gniazda zapalniczki ewentualnie USB w bagażniku do podłączenia rejestratora do tyłu  :laugh:
6. Schowka na pierdoły umiejscowionego w idealnym miejscu np. "za tablecikiem"
7. Pięciu gniazd USB lub zapalniczek do podłączenia 1. Yanosik, 2x telefonów (kierowca, pasażer), 2xtabletów dla dzieciaków z tyłu. Babcia jak się zmieści na tylnej kanapie to poczyta gazetę.
8. Pokrętła do ściszania *wyłączania" radia
9. Brakuje logicznej możliwości regulacji głośności nawigacji przy włączonym radiu. Jeszcze tego nie rozgryzłem
10. Brakuje zmiany koloru niebieskiej drogi prowadzenia w nawigacji w celu odróżnienia od niebieski rzek i potoków. Czasami nie wiem czy już płynę czy jeszcze jadę
11. Brakuje możliwości zmiany FABRYCZNYCH odległości tempomatu aktywnego. jest tylko Daleko-daleko/Średnio-daleko/Blisko-daleko. Powinno być ostrzeżenie, że za chwilę nastąpi hamowanie tempomatu aktywnego (a jest przecież jeszcze dalego).
12. Brakuje możliwości zmiany fabrycznych nastaw automatycznego przybliżania nawigacji. Jest tylko daleko/ średni/blisko. Daleko mogło by być jeszcze dalej  :shock:
13. Brakuje porządnego otwierania schowka. Zwykłej chamskiej klamki zamiast ukrytej zapadni do ciągłego macania gdzie się znajduje.
14. Brakuje częstej aktualizacji map do nawigacji  :czerwona:
15. Brakuje aktualnych cen paliwa w aplikacji za którą zapłaciłem  :czerwona:
16. Brakuje wyznaczania tras przez nawigację tak aby omijała zamknięte ulice (nawet jak jest wyświetlany komunikat z interneta- nic z tego)  prowadzi Was na zakaz ruchu !!!
17. Brakuje Męskiego głosu Romana i damskiego głosu Dody w nawigacji  :song:
18. Brakuje YANOSIKA  :wallbash:
19. Brakuje możliwości ręcznej zmiany biegów  :laugh:
20. Brakuje aplikacji Hybrid Assistant (lub informacji tam wyświetlanych) np. Obrotów silnika. Mocy ładowania lub użycia akumulatora
21. Brakuje lampki kiedy włączają się klocki hamulcowe
22. Brakuje zamykania Centralnego zamka po osiagnięcia prędkości ruszenia
23. Brakuje podłokietnika z tyłu
24. Brakuje miejsca na cokolwiek do położenia na konsoli środkowej (za wyjątkiem kubków ewentualnie dwóch butelek piwa)
A...... brakuje chłodzonego schowka  <kucharz>
25 Brakuje klucza do odkręcenia tylnych lamp w celu zmiany żarówki
26. Brakuje możliwości wyświetlenia na małym LCD trzech parametrów lub więcej na np.średnie zużycie, odległość, średnia prędkość
27. Brakuje w nawigacji możliwości wyświetlenia na jednym ekranie: Godziny dotarcia do celu, ilości kilometrów do celu, Ilości minut do celu (trzeba bezsensownie klikać po tableciku)
28 Brakuje dwóch pokrywek lub progów w bagażniku aby zamknąć dwie wnęki po lewej i prawej stronie. Można byłoby wówczas trzymać w tak zamkniętych jamach jakieś przydaśki.
29. Brakuje irytującej możliwości przełączenia zielonego TOPOWEGO Japońskiego zegarka (marki chyba CASCHIO) w tryb 24 godzinny. Gdzie jest trzeci przycisk do przełaczania 12/24 ? bo godziny i minuty znalazłem.
30. Brakuje tego kto wymyślił że te wszystkie rzeczy wymienione wyżej brakują.

C.D.N.

Offline Kierepowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #3 dnia: 05-04-2017, 22:18:30 »
Zapomniałem a by się przydało:
31. Brakuje włączania tylnej wycieraczki szyby po wbiciu wstecznego przy aktywnym czujniku deszczu lub aktywnych przednich wycieraczkach. Takie niby nic a by cieszyło. I ładnie w katalogu wyposażenia by wyglądało.
32. Brakuje informacji w którym kole jest małe ciśnienie. Ogólna kontrolka to trochę zacofanie. a mogło być tak: jedno mignięcie kontrolki: lewy przód, dwa mignięcia prawy przód, trzy mignięcia lewy tył, cztery mignięcia prawy tył, pięć mignięć koło zapasowe.


C.D.N.

Offline ciapus4

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 295
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #4 dnia: 05-04-2017, 22:22:34 »
No tak, mi brakuje "braku"  :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Offline RAV73

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 124
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #5 dnia: 08-04-2017, 22:20:08 »
Brakuje...
Kupiłeś wybitnie wybrakowany produkt. Myślę, że zwrot  kasy gwarantowany.  :)

Offline Piotr Jacek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 279
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #6 dnia: 09-04-2017, 11:17:27 »
Jak tak czytam wasze oczekiwania, wydaje mi się, że wam brakuje po prostu...Volvo XC90 ;-)

Offline Kierepowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #7 dnia: 09-04-2017, 23:59:29 »
Ostatnio zauważyłem, że jednak jakiś silnik spalinowy jest.....(więc czegoś jednak nie brakuje).... usłyszałem go bo przekroczyłem w końcu te magiczne 70 km/h (do tej pory silnik był na dotarciu) więc teraz ciągle słyszę, przy odejściu z czerwonych świateł, to nieposkromnione wycie silnika   :song: tą muzykę dla mych uch no i zmieniłem baterie w aparacie słuchowym. Do tej pory były słabe.

P.S.
a Volvo? Pewnie Toyota też dojdzie do doskonałości. W końcu beta-testerzy się spisują wypisując powyższe uwagi.
A przestrzegał sąsiad z bocznego garażu aby nie brać całkiem nowego modelu bo potem będą poprawiać to wszystko co .............

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #8 dnia: 10-04-2017, 08:39:28 »
Toyota to nie marka premium, pojęcie doskonałości jest nieco odmienne - ma być prosto, tanio i w miarę solidnie. Fajne samochody zaczynają się cenowo od 300-350tys PLN a i tak ludzie marudzą.  Z nowymi modelami jest tak, że bywają choroby wieku dziecięcego jak już się wyleczy wchodzi nowy model i od początku :-). C-HR to bardzo ciekawy samochód (sam o nim myślałem), ja tam bym się cieszył i olał drobiazgi :-)

Offline Piotr Jacek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 279
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #9 dnia: 10-04-2017, 19:46:23 »
Piszcie, piszcie panowie (i panie) jak najwięcej, bo Żonie wpadł w oko CHR a ja wolałbym RAV, muszę mieć mnóstwo dobrych argumentów, żeby ją zniechęcić ;-)

Offline Kierepowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #10 dnia: 10-04-2017, 20:59:13 »
Kup C-HR. Jeżeli w hybrydzie to będzie palić ze 3 litry mniej.
Jest świetnie bezpieczna. Wszystkie systemy Toyota Safety Sense działają perfekcyjnie. Sama przyjemność z jazdy*
Sprawdzone PCS  - Nie wjedziesz w d...ę
Czułe PD  - nie przejedziesz pieszego. Pod warunkiem, że nie będzie wcześniej leżał na drodze
Dokładne LDA - Obudzisz się przy zjeżdżaniu z pasa.
Precyzyjne SC - możesz jeździć bez trzymanki
Szybkie RSA - odczyta i ostrzeże przed np. znakami ograniczenia prędkości
Perfekcyjny ACC - z hamowaniem i zatrzymywaniem do zera (0 km/h).
Czułe AHB - już nigdy nie zapomnisz zmienić długich na krótkie (i odwrotnie)
Do tego Pakiet Tech z systemem RCT oraz BSM i czujnikami parkowania przód, tył. Parkowanie trzeba się nawajchować ale jak ktoś musi to się przyda. Do tego bajeczne samoczynne otwieranie. PAkiet LED
Najlepiej wersja Prestige Hybrid + LED + Skóra + kolor. Z rabatem powinno wyjść 100 000 z hakiem. Nie ma aktualnie podobnie bezpiecznego i oszczędnego oraz ekologicznego crossovera w takiej cenie.


*- za wyjątkiem tego czego brakuje


Offline dr.puniszman

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #11 dnia: 10-04-2017, 21:05:40 »
Gdzie takie rabaty daja ? Ja chce dynamic +led + tech jak mi znajdziesz ponizej 110tys to tysiaka Ci dam. Oczywiscie nowego c-hr'a.

Co do systemow to jedynie niedopracowane jest parkowanie , w samochodzie testowym nie widzial innego auta i chcial w niego wjechac ...

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #12 dnia: 11-04-2017, 08:48:49 »
Piszcie, piszcie panowie (i panie) jak najwięcej, bo Żonie wpadł w oko CHR a ja wolałbym RAV, muszę mieć mnóstwo dobrych argumentów, żeby ją zniechęcić ;-)

Jeśli chodzi o wyposażanie to RAV4 jest porównywalna (nie wiem czy C-HR ma pakiet Winter ogrzewana przednia szyba, kierownica itd), systemy bezpieczeństwa takie same. Wczoraj miałem okazję obejrzeć C-HR na żywo w porównaniu do mojej RAV4 mały prześwit, brak napędu 4x4 w wersji hybrydowej, mniej miejsca z tyłu i w bagażniku (tyle, że ten w C-HR wydaje się bardziej ustawny - w hybrydzie jest taka półka od baterii i przeszkadza).  Poza tym bardzo fajny samochód, oczywiście trzeba się przejechać i porównać komfort, wyciszenie, dynamikę (w hybrydowym RAV4 jest znacznie lepiej).

Offline RoMario

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 60
    • Skorzęcin
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #13 dnia: 11-04-2017, 12:25:39 »
Gdzie takie rabaty daja ? Ja chce dynamic +led + tech jak mi znajdziesz ponizej 110tys to tysiaka Ci dam. Oczywiscie nowego c-hr'a.



Pewnie na firmę i kwota netto.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byś powiedział, że brakuje ...
« Odpowiedź #14 dnia: 11-04-2017, 19:54:54 »
Co mnie drażni?!
Kiepski aktywny tempomat, niby działa ok. ale dopiero od 45km/h  <zolta>, ograniczenie elektrycznego trybu jazdy do 40 km/h, przydało by się przynajmniej do 60   :czerwona:, zamknięcie schowka niepraktyczne a oświetlenie to porażka, próg po rozłożeniu tylnego oparcia, zdecydowanie za mało schowków, brak gniazda 12 volt w bagażniku a umieszczenie tego jedynego w schowku pod podłokietnikiem  :wallbash:
I to chyba wszystko, no może jeszcze bardzo mała ilość aplikacji w sklepie, te co są wypadają blado i tu toyota mogła by coś zrobić.
Ch-r wygląda bardzo sportowo więc brak fizycznego włącznika trybu sportowego to ogromny minus  :czerwona: i jeszcze przydała by się możliwość manualnej zmiany biegów.


 

Beesafe.pl