Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Webasto w hybrydzie  (Przeczytany 2674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slavo_s2k

• Toyot Leżący
  • *
Webasto w hybrydzie
« dnia: 07-04-2017, 00:29:50 »
Oczekując w spokoju na zamówionego Aurisa TS HSD zastawiam się na ogrzewaniem Webasto, moje ostatnie samochody posiadały taki wynalazek i zastanawiam się nad montażem do nowego nabytku, salon twierdzi że mogę spokojnie bez utraty gwarancji. Sprzedawca twierdzi, że ogrzewanie w Aurisie HSD jest elektryczne i teraz zastanawiam się czy webasto da mi ten komfort który mam w obecnym aucie, czyli w zimie przychodzę do ciepłego auta z rozgrzanym silnikiem do 70stC i ciepłą kabinką.Czy ktoś się orientuje jak faktycznie jest rozwiązane ogrzewanie w HSD i jak z jego wydajnością w zimie?? Auto w nocy garażowane w ogrzewanym garażu, jedynie pod firmą pod chmurką.

Offline Mystik

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Webasto w hybrydzie
« Odpowiedź #1 dnia: 07-04-2017, 08:30:35 »
No jestem ciekaw jak to rozkminisz :D Też o tym myślałem, ale to porzuciłem.

O ile się orientuje, to ogrzewanie w Aurisie hsd jest rozwiązane całkiem standardowo, czyli silnik musi zagrzać płyn chłodniczy. Nie jest elektryczne. Elektryczna jest tylko sprężarka klimy.

Ale musze powiedzieć, że samochód ogrzewa się całkiem sprawnie. Prawie tak jak normalnej benzyny, a tego się bałem. Oczywiście pali wtedy więcej, bo utrzymuje 70 stopni "na silniku".

Natomiast generalnie sama praca układu wentylacyjno-chłodząco-grzewczego jest tajemnicza i rodem z lat 60-tych. Dla kogoś, kto się przesiada np. z czegoś francuskiego, to będzie to szok "kulturowy". Ja po kilku miesiącach ciągle próbuję znaleźć w działaniu tego układu jakiś sense. Ale to już temat na inny wątek :) Zresztą podobnie jak w ogrzewaniu siedzeń czy pracy wycieraczki automatycznej :D

Offline slavo_s2k

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 07-04-2017, 11:46:29 »
Kurcze, teraz patrzę, że wątek wylądował w dziale Avensisa ... proszę admina o przeniesienie..

Co do ogrzewania  - właśnie tego się boję - przesiadam się z francuskiego auta z webasto w którym zawsze było ciepło :) i nie wiem co mnie czeka..

Offline mariuszs

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 07-04-2017, 21:51:15 »
Słabo jest, podgrzewane siedzenia to podstawa ;) Nie sprawdzałem, ale może jazda na B w początkowym etapie przyśpiesza nagrzewanie silnika ;)

Offline slavo_s2k

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 07-04-2017, 22:40:10 »
To słabo, zobaczymy jak będzie ale chyba trzeba pomyśleć o webasto, tylko nie wiem czy to jest duży problem, czy  może montaż wygląda jak w "zwykłym" aucie.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Offline fazibazi

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #5 dnia: 09-04-2017, 20:37:08 »
Jest dedykowane webasto do aurisa HSD. Instalacja podobna jak w Priusie - ktoś na forum ma poszukaj tam w wątkach.

Polecam do poduszki poczytać:

http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,37424.msg541468.html#msg541468
AURIS I HSD LPG - ecowarrior

Offline szmet

• Toyot Leżący
  • *
  • Auris HSD 2014 Premium
« Odpowiedź #6 dnia: 31-07-2017, 14:48:10 »
To słabo, zobaczymy jak będzie ale chyba trzeba pomyśleć o webasto, tylko nie wiem czy to jest duży problem, czy  może montaż wygląda jak w "zwykłym" aucie.

Cześć, Jako że zima nadchodzi warto "odgrzać" temat ogrzewania postojowego. Salvo_s2k, czy udało się Tobie zamontować webasto? Jakie rozwiązanie wybrałeś i jak wyglądał montaż?
Jak w ogóle wygląda rozgrzewanie Aurisa HSD zimą, zwłaszcza odladzanie przedniej szyby, długo trzeba czekać? Czy standardowe ogrzewanie jest wystarczające, czy lepiej zamontować ogrzewanie postojowe? Czy użytkownicy takiego "wynalazku" mogą wyrazić swoją opinię w temacie?
« Ostatnia zmiana: 31-07-2017, 14:54:21 wysłana przez szmet »

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 01-08-2017, 10:26:51 »
W poprzednim aucie (Opel Zafira b) miałem webasto sterowane pilotem, jestem zachwycony tym rozwiązaniem, można ustawić czas włączenia/wyłączenia, czas grzania, włączyć natychmiast, sprawdzić temp. w kabinie, to wszystko z odległości około 1000 metrów a latem przełączyć w tryb wentylacji kabiny.
W moim wypadku grzanie 30 minut wystarczało na osiągnięcie 45° temperatury silnika i przyjemne ciepełko w kabinie i to przy temp. zewnętrznej nawet -20°. Dodatkowo webasto włączało się zawsze jako dogrzewacz silnika przy temp. zewnętrznych poniżej 3° i grzało aż silnik osiągnął temp. 70°
Jest też dostępne sterowanie GSM przez telefon, sterowanie droższe ale bardziej funkcjonalne.
Teraz jeżdżę CH-Rem i intensywnie myślę o montażu tego cuda.

Offline slavo_s2k

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 08-08-2017, 22:19:56 »
Nie ruszyłem jeszcze z tematem, ale też znowu ostatnio się zastanawiałem, wiele ostatnich lat jeździłem autami z Webasto , nie pamiętam już zimy bez niego. Aurisa odebrałem końcem kwietnia, więc było już ciepło, nie wiem jak auto się nagrzewa. Nikt na forum nie ma Aurisa HSD z webasto?

Offline erma

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 08-08-2017, 23:46:12 »
Po odpaleniu przy niskiej temperaturze zawsze chodzi silnik spalinowy, chyba ze go zdlawisz EV, i podgrzewa plyn. To nie diesel wiec 5 min i leci juz cieplo ale przy wsiadaniu z auta gdzie bylo webo zawsze bedzie niedosmak w zimne dni. Grzanie fotela i kiery cos daje ale calosciowo brakowac bedzie komfortu. Aku 12V jest maly wiec jesli ktos ma parking pod chmurka to najlepsza opcja to mokre grzanie z paliwa ale kosztowne z uwagi na rozlegly montaz. N chyze ze ktos ma gniazdko pod samochodem to grzalka w blok i po temacie. PS. Jazda na B nie przyspieszy nagrzewania kabiny - samo tarcie tlokow bez detonacji na niewiele sie zda.

Offline slavo_s2k

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 09-08-2017, 07:58:02 »
Zastanawia mnie właśnie ten mały aku, czy da rady, bo w poprzednich autach miałem dużo większy, a webasto potrafiło go dobić, tu widziałem jest taka miniaturka.

Offline agaes

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 09-08-2017, 09:12:22 »
Ja mam Aurisa (I FL) Hybryde z zamontowanym Webasto, a w zasadzie Eberspaecher'em. Aku wytrzyma, bo to nie na prąd, tylko benzynę. Bardzo polecam. Ciepło w zimie, odmrożone szyby, w lecie można wietrzenie kabiny uruchomić.

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 09-08-2017, 09:41:08 »
Ja mam Aurisa (I FL) Hybryde z zamontowanym Webasto, a w zasadzie Eberspaecher'em. Aku wytrzyma, bo to nie na prąd, tylko benzynę. Bardzo polecam. Ciepło w zimie, odmrożone szyby, w lecie można wietrzenie kabiny uruchomić.

Nie zupełnie się z tym zgodzę! Pojemność aku przy ogrzewaniu postojowym to ważna rzecz! Co prawda benzynowe bierze mniej prądu aniżeli diesel (przy rozruchu) ale zawsze prąd jest potrzebny do pompki płynu chłodzącego, wentylatora turbinki oraz do wentylatora nawiewu do kabiny.
Na to wszystko jednak troszkę potrzeba.
Webasto co prawda to "cwana bestia" jest tak zaprogramowane że się wyłączy jeśli napięcie na aku spadnie poniżej 11volt a jak wiemy w hybrydach nie ma rozrusznika więc nie będzie problemy z rozruchem  :good:
« Ostatnia zmiana: 09-08-2017, 09:45:12 wysłana przez zdenek2007 »

Offline szmet

• Toyot Leżący
  • *
  • Auris HSD 2014 Premium
« Odpowiedź #13 dnia: 09-08-2017, 10:39:53 »
możesz podać model, symbol zamontowanego urządzenia? Jakie były koszty?

Offline slavo_s2k

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 11-08-2017, 21:06:06 »
Też jestem ciekaw co i za ile :)

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 11-08-2017, 21:06:06 »