Autor Wątek: Wideorejstrator + Felgi  (Przeczytany 5007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline soulshakin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Wideorejstrator + Felgi
« dnia: 07-04-2017, 13:16:18 »
Witam wszystkich

W czasie oczekiwania na auto zastanawiam się jak najlepiej podłączyć wideorejestrator żeby pominąć nieszczęsne gniazdko w schowku i spasować kabelki gdzieś w miejscu które by nie rzucało się w oczy. Myślałem nad kupnem rozgałęźnika http://www.euro.com.pl/akcesoria-do-gps/arkas-dpv-181.bhtml i podpięcie go bezpośrednio do bezpiecznika od gniazdka zwykłego.  Całość by gdzieś nad schowkiem pod nogami pasażera umieścił.
I teraz moje pytania jako nie jestem zbytnio rozeznany w sprawach elektrycznych

1. Jak najlepiej podpiąć to do bezpiecznika ?  Gdzieś czytałem że są specjalne bezpieczniki z obejściem żeby nie ingerować w instalacje.
2. Może jest jakiś inny sposób żeby uzyskać napięcie 5V bez kombinowania z rozgałęźnikiem ?

Druga sprawa chodzi o felgi, trochę słabo mi się podobają te w wersji premium i planuje zakup 18, a te oryginalne zostawić na zimę
3. Jak to w końcu jest z tą homologacją, czy w przypadku założenia innych rozmiarów mamy ważną gwarancje itp ?
4. Opłaca się dopłacać do oryginalnych felg toyoty czy lepiej szukać jakiejś markowej firmy ? Czy w salonie są gotowe komplety felg z czujnikami i oponami ? Pytałem za same felgi ale nie spytałem za komplet.
5. Jak wygląda kalibracja\montaż czujników ciśnienia kupionych nie w salonie? Wymaga wizyty w serwisie czy zwykły warsztat z oponami da radę ?
6. Mając dwa komplety opon czy przekładanie czujników jest dozwolone ? czy wymagają również wtedy kalibracji ?
7. Na jakiej zasadzie działają śruby antykradzieżowe dostępne i dilera ? Jakiś specjalny klucz jest potrzebny ?

8. Ktoś znalazł jakieś sensowne pokrowce na siedzenia która pasują do wnętrza ?

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Wideorejstrator + Felgi
« Odpowiedź #1 dnia: 19-04-2017, 20:07:59 »
4. felgi Toyoty są  markowe tak samo jak amortyzatory flegi nie sa zawsze toyotowskie w yarisie TS były firmy Kosei japonskiej . amortyzatory sa firmy ΚΥΒ tak samo parts dla silnika masz albo valeo albo bosch albo lampy masz koito ETC..........
Nawet jezeli nie jest napisana firma na niektórych podzespołach to sa markowe

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Wideorejstrator + Felgi
« Odpowiedź #2 dnia: 19-04-2017, 21:18:01 »
Co do wideorejestratora - ja zakupiłem taki wynalazek
https://sklephadron.pl/akcesoria/1196-adapter-zasilajacy-z-zabezpieczeniem-blacksys.html
i wynegocjowałem z dilerem gratisowy montaż całości przez ASO ( puszczenie kabli pod osłonami,i podsufitką podpięcie tego adaptera i przez niego  rejestratora do ciągłego zasilania ( prąd dociera niezależnie czy auto włączone czy nie, co umożliwia uruchomienie trybu parkingowego). Do wielu rejestratorów są takie adaptery więc poszukaj

A co do felg - jeśli felga będzie miała wymiary, średnice itp jak oryginalna to spoko możesz brać - nie homologuje się konkretnego producenta tylko rozmiar. Natomaist zmiana rozmiaru na taki którego nie ma w homologacji - gwarancji raczej nie stracisz (chyba że uszkodzienie w układzie jezdnym) ale .. w razie odpukaj kolizji wykrycie niehomologowanej felgi może być świetnym powodem dla ubezpieczyciela do komplikowania uzyskania odszkodowania z AC

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wideorejstrator + Felgi
« Odpowiedź #3 dnia: 24-04-2017, 10:13:30 »
Rafał ma rację , wg mnie zakłądanie 18" do Premium jest ryzykowne pod kątem ubezpieczyciela . Ale to Twoja decyzja . Ja kupiłem idealnie dopasowane do homologacji 17 - ki
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline soulshakin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Wideorejstrator + Felgi
« Odpowiedź #4 dnia: 24-04-2017, 20:16:32 »
Dzięki za odpowiedzi.

Chyba nie będę ryzykował i oryginalne biere na zimę a później poszukam sobie jakieś ładniejsze na lato.  Przynajmniej nie będę musiał sprzedawać opon które fabrycznie w aucie były.


Kwestia wideorejestratora stoi w miejscu bo nie montuje bo muszę oddać auto do poprawki bo czujniki nie działają z przodu. Żeby później nie mówili że ja coś namieszałem montażem kamerki.

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wideorejstrator + Felgi
« Odpowiedź #5 dnia: 25-04-2017, 07:44:08 »
Dokładnie tak zrobiłem z felgami . Udało mi się trafić idealnie dopasowane 17-ki w Oponeo za 360 zł sztukę . Pięknie wykonane i w "diamenty" :  :grin: więc wyglądają niczym jak dedykowane  :-)
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Wideorejstrator + Felgi
« Odpowiedź #6 dnia: 05-05-2017, 01:45:53 »
Jak nie chcesz sie bujac z ubezpieczalnia to tylko to co jest ma na naklejce czyli az po jednym rozmiarze 16,17 i 18.. pisalem w innym poscie co pasuje lacznie z et i szer.... na zime 17 jest optymalne
Czujnikow sie nie oplaca przekladac bo duze ryzyko uszkodzenia... mozna zakodowac do 3 kpl chyba .. oczywiscie pamietajac ktory gdzie ma byc przy zmianie kol

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl