Autor Wątek: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza  (Przeczytany 154861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KilgoreT

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 173
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #105 dnia: 18-11-2018, 23:12:52 »
Brałbym nawet taką za 1500. Ale najpierw powiedziałbym sprzedającemu,  żeby wziął miernik, odkręcił pokrywę, pomierzył i zapisał napięcia. Tego się praktycznie nie da sfałszować. Jeżeli bateria jest sprawna to napięcia będą do siebie podobne.

Do Priusów II gen. baterie są prawdopodobnie droższe, bo zapotrzebowania jest znacznie większe. Na priuschcie jest potężny wątek o gościu, który przerobił naprawę baterii HV od A do Z (brał o ile pamiętam z III gen do II). Na początku wybijało mu trójkąt po stu milach ponownie. Dopiero jak odpowiednio zbalansował baterię (połączenie równoległe) to zrobił duże kilometry (ponad 8000 mil) bez problemów. Gość jest szczery i nie ściemnia, opisuje wszystkie swoje wzloty i upadki.

Od paru lat działa też co najmniej dwóch niezależnych producentów baterii HV do Priusów. Dostarczają oni nowe ogniwa o innej budowie niż fabryczne - do tego nowe okablowanie. Jak na razie nie mają zwrotów. Kosz od $1200 do $1600. Gdybym miał uwalone wiele ogniw, to chyba bym tak próbował.
« Ostatnia zmiana: 18-11-2018, 23:14:48 wysłana przez KilgoreT »

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #106 dnia: 18-11-2018, 23:25:40 »
Ja bym tej baterii nie ruszal. Niech jezdzi dopoki nie padnie skoro bledow nie wywala. Sam jezdze od 60tys.km z bateria, w ktorej blok nr 8 jest do wymiany i czasem 2-3 razy dziennie wywala blad, ktory w kilka sekund kasuje i jade dalej. Zbieram sie od roku do rozebrania baterii i wymiany bloku i zebrac sie nie moge :)

Offline kapel

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #107 dnia: 20-11-2018, 00:30:24 »
I  chyba tak zrobię póki co jeździ błędu nie ma jak się pojawi będę się martwił. W między czasie można zgłębić temat samodzielnej naprawy i przyczaić się ewentualnie na jakąś dobrą baterię ale widzę że towar gorący i sztuki godne uwagi idą na pniu. Wczoraj była na allegro w Aurisie poobijanym jakimś świeży rocznik dziś już nie aktualne 1500 :( Z ciekawostek mobilny serwis hybryd ma w ofercie regenerowaną za 1,5 tyś ale też i nową baterię 3800 zł, ciekawy jestem pochodzenia tej nowej sztuki.Może w wolnej chwili pogrzebię i sprawdzę te połączenia ogniw i układ chłodzenia bateryjki . Korci żeby się do tego dobrać....

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #108 dnia: 20-11-2018, 09:39:02 »
Rozebrać, obejrzeć, przeczyścić styki, wentylator to też jest dobra praktyka przed ewentualnym, późniejszym rozbieraniem baterii. Jak masz czas to czemu nie.Na pewno nie zaszkodzi.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2018, 11:11:46 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline wojtek_pl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 289
    • Mój blog
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #109 dnia: 20-11-2018, 10:11:22 »
Rozebrać, obejrzeć, przeczyścić styki, wentylator to też jest dobra praktyka przed ewentualnym, późniejszym rozbieraniem baterii. Jak masz czas to czemu nie.Na pewni nie zaszkodzi.
I oczywiście pomierzyć napięcia woltomierzem. przynajmniej będzie NA PEWNO wiadomo jakie są.
Pozdrawiam
Wojtek

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #110 dnia: 22-11-2018, 22:08:04 »
Mam pytanie odnośnie testu HV. Nie mogę przeprowadzić testu bo nie mam w aplikacji HA opcji HV check. Tam gdzie powinien być HV check jest opcja kluczyk. Napiszcie co źle robię albo gdzie mogę znaleźć w apce HV check. Pzdr

Offline memory

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 322
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #111 dnia: 23-11-2018, 14:22:34 »
Napiszcie co źle robię albo gdzie mogę znaleźć w apce HV check.
klikasz ikonę  klucza lewy dolny róg w głównym oknie aplikacjii HA nastepnie klikasz symbol baterii sprawdź ,po wykonaniu testu klikasz stop wychodzisz z HA  i uruchamiasz Hybrid Reporter .
Prius NHW20

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #112 dnia: 23-11-2018, 15:22:20 »
Napiszcie co źle robię albo gdzie mogę znaleźć w apce HV check.
klikasz ikonę  klucza lewy dolny róg w głównym oknie aplikacjii HA nastepnie klikasz symbol baterii sprawdź ,po wykonaniu testu klikasz stop wychodzisz z HA  i uruchamiasz Hybrid Reporter .
Dzięki. Zrobię tak jak napisałeś. Pzdr

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #113 dnia: 23-11-2018, 15:55:43 »
Może chodzi o to, że musisz zatrzymać auto lub stać żeby można było otworzyć ustawienia i wejść do menu i tam uruchomić test baterii.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #114 dnia: 23-11-2018, 16:05:34 »
Może chodzi o to, że musisz zatrzymać auto lub stać żeby można było otworzyć ustawienia i wejść do menu i tam uruchomić test baterii.
No właśnie tak robiłem. 60 % bateria min s3 silnik i stop. Wyjście i wejście do HA ale nie mam tej ikonki HV Check. W reporterzy widać że odbyła się jazda ale nie ma krzyżyk pod HV. Ustawienia się otwierają normalnie ale jest tam w pod menu sprawdź baterie. A nie ma HV Check. Zrobię tak jak napisał kolega wyżej. Pzdr

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #115 dnia: 23-11-2018, 16:23:05 »
Stoisz, uruchamiasz HA, klikasz na klucz na zielonym polu w dolnym lewym rogu, z menu wybierasz "Sprawdz". Musisz być połączony z ODB2
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #116 dnia: 25-11-2018, 10:26:25 »
Dzięki za pomoc. Test przeprowadzony ale niewiele z niego rozumiem. Jak można wrzucić tutaj raport żeby ktoś np. Mieciu  :-)  zerknął i coś na temat mojej baterii napisał. Pzdr

Offline memory

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 322
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #117 dnia: 25-11-2018, 18:07:58 »
wygenerowany plik w HR wrzuć np.dysk na dysk google a plik z dysku google podlinkuj na forum.
Prius NHW20

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #118 dnia: 25-11-2018, 20:13:38 »
https://drive.google.com/file/d/1njgnYvafXjtGY9XLAcDrnWvpTh1O7vSV/view?usp=drivesdk

Wydaje mi się że nie wygląda za dobrze ale proszę o jakąś opinie. Pzdr
« Ostatnia zmiana: 25-11-2018, 20:32:28 wysłana przez voytek »

Offline memory

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 322
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #119 dnia: 25-11-2018, 22:30:56 »
Voytek nie można podejrzeć pliku dałeś dostęp każdemu z linkiem,?
Prius NHW20


 

Beesafe.pl