Autor Wątek: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa  (Przeczytany 80596 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #195 dnia: 18-07-2018, 16:40:36 »
polega na zakłócaniu sygnału GPS
Zakłócanie sygnału GPS spowoduje, że albo nawigacja przestanie w ogóle działać, ewentualnie zacznie pokazywać, że jedziesz przez pola co raczej dość szybko każdy kierowca zauważy.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #196 dnia: 19-07-2018, 11:28:27 »
Jeszcze oficjalna informacja od importera alarmu Cobra, dotyczy Cobra PRO AK4625

Cytuj (zaznaczone)
a)      W celu aktywacji funkcji serwis należy :

b)      Rozbroić system ? jeśli jest uzbrojony.
c)      Otworzyć  drzwi kierowcy oraz włączyć zapłon.
d)      Wprowadzić 4 cyfrowy kod PIN umieszczony na naklejce na obudowie centrali alarmowej.
e)      System potwierdzi wejście w procedurę serwisową 2 krotnym mignięciem kierunkowskazów. Sygnalizacja będzie powtarzana przy każdorazowym włączeniu zapłonu ( funkcje blokady elektrycznej zostaną wyłączone).

Wyłączenie stanu serwisowego odbywa się w ten sam sposób ? sygnalizacja wyłączenia to 5 krotne mignięcie kierunkowskazów.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #197 dnia: 19-07-2018, 11:49:18 »
Jak jesteśmy przy Cobrze, to jeszcze informacja ode mnie.  Wiele osób sygnalizowało tu problem z wzbudzaniem się tego alarmu np. przy otwieraniu samochodu z bagażnika.  U mnie też pojawił się ten efekt po naprawie pokradzieżowej, w ramach której wymieniano alarm.  ASO ignorowało zgłaszany temat tłumacząc a to że to słabe baterie w pilotach a to że ten typ tak ma, itp.  Dopiero jak sam zgłosiłem temat do importera i postraszyłem reklamacją do TMP, ASO wezwało na pomoc technika z SEMECO, który potwierdził że instalacja i konfiguracja jest niewłaściwa, bo jest zrobiona jak dla auta bez systemu keyless.  Poprawili i wszystko działa jak trzeba.

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #198 dnia: 21-07-2018, 14:37:53 »
U mnie ta cobra od nowości nawet bez pilota proxy samochód odpala i co kilkanaście minut załączy alarm podczas jazdy i tyle. Nieprzydatne dziadostwo

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #199 dnia: 21-07-2018, 15:59:29 »
Zbieg, przybliż trochę ten temat bo i mi się czasem to dziadostwo załącza nieproszone.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #200 dnia: 22-07-2018, 23:38:00 »
Zbieg, przybliż trochę ten temat bo i mi się czasem to dziadostwo załącza nieproszone.
Jak otwierałem auto z uzbrojonym alarmem z bagażnika i nie podszedłem do przednich drzwi w ciągu 20-30 sekund to włączała się syrena.

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #201 dnia: 23-07-2018, 18:24:02 »
Bo nie widzi pilota proxy tylko kluczyk od samochodu i tyle. Więcej anten jest do kluczyka aniżeli samego pilota proxy. Identycznie zadziała z daleka gdy otworzymy i zamkniemy.

Offline trepmol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #202 dnia: 29-08-2018, 13:13:20 »
Niedługo wybieram się do stolicy na kilka dni i autko zamierzam trzymać pod chmurką TS 2017 rok. Czy problem nadal istnieje, czy mam się bać, czy szukać parkingu strzeżonego? Jak to wygląda na tą chwilę?

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #203 dnia: 29-08-2018, 13:23:32 »
Dziesiątki razy zostawiłem samochód pod blokami, głównymi ulicami, czasami na cały weekend. Ktoś Cię musi sobie upatrzec żeby zabrać auto. Wyłącz pilota i spokój.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #204 dnia: 11-10-2018, 15:43:08 »
Mam już w ofercie Keyless Protectora - automatycznie wyłączy pilota i zabezpieczy samochód.
Więcej info: http://www.cb-alarmy.pl/?p=464

Gawith

  • Gość
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #205 dnia: 11-10-2018, 17:09:52 »
Mam już w ofercie Keyless Protectora - automatycznie wyłączy pilota i zabezpieczy samochód.
Więcej info: http://www.cb-alarmy.pl/?p=464
To chyba nie jest odpowiedni dział na reklamę swoich produktów.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #206 dnia: 11-10-2018, 18:50:26 »
Mam już w ofercie Keyless Protectora - automatycznie wyłączy pilota i zabezpieczy samochód.
Więcej info: http://www.cb-alarmy.pl/?p=464
Szkoda że automatycznie nie odbezpieczy ;)

Offline hejkumtejkum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #207 dnia: 24-11-2018, 20:14:49 »
Dziś miałem "ciekawą" sytuację. Przyszliśmy z dziewczyną na parking (na szczęście strzeżony) i ona ku mojemu zaskoczeniu otworzyła tylne prawe drzwi, mimo że nie odblokowałem samochodu zdalnie z kluczyka. Pozostałe drzwi były zamknięte. Kilkakrotnie odblokowałem i znów zablokowałem - ten sam efekt, prawe tylne drzwi mogły zostać otwarte. Od razu podjechałem pod ASO, byli tam zaskoczeni, wstępna diagnoza - prąd nie dochodzi. Zastawiłem auto, elektryk ma być w poniedziałek i sprawdzić.
Pytanie - od kiedy tak miałem, pasażerów mam w sumie rzadko i zawsze odblokowuję samochód zanim zdążą do niego podejść.... szczęśliwie dziś było inaczej. Mogłem zostawiać tak auto w różnych miejscach od paru miesięcy nie zdając sobie sprawy że nie było zamknięte do końca.
Nauczka - sprawdzajcie wszystkie drzwi od czasu do czasu, to że auto mignie światłami nie musi znaczyć że jest zabezpieczone.

Offline conte77

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 212
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #208 dnia: 24-11-2018, 20:58:14 »
Jak dla mnie to zamknięte czy otwarte drzwi to żaden problem.....umówmy się że w dzisiejszych czasach otwarcie drzwi to sekundy...
« Ostatnia zmiana: 25-11-2018, 00:08:36 wysłana przez fazibazi »

Offline hejkumtejkum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częste kradzieże Auris'ów - Warszawa
« Odpowiedź #209 dnia: 25-11-2018, 12:34:01 »
OK, pewnie, to można zostawiać drzwi do samochodu jak i do domu zawsze otwarte, bo i tak średnio ogarnięty złodziej otworzy.


 

Beesafe.pl