Autor Wątek: Udało sie mirror link działa  (Przeczytany 334515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #60 dnia: 08-03-2018, 18:38:01 »
Z tego co teraz sprawdzałem po ostatniej aktualizacji apki LG zatrzymuje się ona na dialogu, że jednak to nie telefon LG. Działało to na poprzedniej wersji. Sprawdzałem nawigację Sygica i łączy się z TT2 po ml.

Offline mario8263

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #61 dnia: 09-03-2018, 13:17:42 »
Z tego co teraz sprawdzałem po ostatniej aktualizacji apki LG zatrzymuje się ona na dialogu, że jednak to nie telefon LG. Działało to na poprzedniej wersji. Sprawdzałem nawigację Sygica i łączy się z TT2 po ml.

Czyli jest to samo co u mnie. Tutaj pisałem http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42927.msg600222.html#new
Czy komuś udało coś się z tym zrobić. To że nie ma przycisków to nie problem. Zapoznaj się z apką Button Savior.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #62 dnia: 09-03-2018, 13:40:06 »
Button Savior to jest to czego szukałem, dzięki. Na razie przywróciłem poprzednią wersję LG MirrorDrive, zobaczę czy coś to da.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #63 dnia: 12-03-2018, 10:01:31 »
Button Savior to jest to czego szukałem, dzięki. Na razie przywróciłem poprzednią wersję LG MirrorDrive, zobaczę czy coś to da.

Tytułem uzupełnienia po instalacji przedniej wersji  LG MirrorDrive (można ją znaleźć w sieci na jakiś nieoficjalnych serwerach - nie zauważyłem ,aby jakiś wirus się przy okazji zainstalował :-))  ML działa - może trochę niestabilnie, ale tak było wcześniej Dostępne są też inne aplikacje (widziane w zakładce Mirrorlink, to testowałem): Glympse, Car Navigation by Sygic, Audioteka, Parkopedia, można odpalić Car Mode Samsunga z poziomu MirrorDrive bo sam się nie ujawnia w menu (jest tam dostęp do muzyki i nawigacji, ale tylko do Sygic'a bo inne nie działają po takim wywołaniu wydaje się, że muszą mieć wsparcie natywne do ML).  RockScout u mnie nie działa tzn. aplikacja się wywołuje, ale nie można podpiąć źródła dźwięku - twierdzi, że urządzenie ML nie podpięte. W swoim S7 edge musiałem wycofać aktualizację MirrorLink 1.1 bo nowsze wersje przestały działać. Testy w RAV4 TT2GO z aktualizacją jesienna 2017. U mnie MirrorLink w telefonie sam się nie uruchamia - muszę go włączyć ręcznie.
« Ostatnia zmiana: 12-03-2018, 10:05:36 wysłana przez Dobi »

Offline sorbifer

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 444
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #64 dnia: 12-03-2018, 10:57:51 »
Jakbyście wrzucili gdzieś tą starą wersję LG MirrorDrive, to byłbym wdzięczny.

Co do tych innych apek widocznych w menu MirrorLink w ustawieniach telefonu - to one działają? Np. ta nawigacja Sygica?
Zastawa, Polonez, Palio Weekend, Corolla Verso, Auris 2 TS

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #65 dnia: 12-03-2018, 11:29:30 »
Jakbyście wrzucili gdzieś tą starą wersję LG MirrorDrive, to byłbym wdzięczny.

Co do tych innych apek widocznych w menu MirrorLink w ustawieniach telefonu - to one działają? Np. ta nawigacja Sygica?

np. https://www.apkmonk.com/app/com.lge.mirrordrive/

Aplikacje działają, przynajmniej na postoju.  W wolnej chwilę sprawdzę czy nie ma problemów podczas ruchu.  W przypadku Sygic'a  mapy niezbyt aktualne.


Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #66 dnia: 12-03-2018, 11:36:39 »
Podziwiam Was, że Wam się chce w ten mirror bawić. Upierdliwe to, działa z przypadku, aplikacje (mapa Sygic) niezbyt aktualna... Po co Wam to? Pytam z ciekawości, bo ja np cenie sobie połączenie BT, bez zbędnych kabli. Muza ze Spotify gra spoko, mapy Toyoty działają spoko. Nie bardzo wiem po co by mi było to całe mirror link.

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #67 dnia: 12-03-2018, 12:25:35 »
Podziwiam Was, że Wam się chce w ten mirror bawić. Upierdliwe to, działa z przypadku, aplikacje (mapa Sygic) niezbyt aktualna... Po co Wam to? Pytam z ciekawości, bo ja np cenie sobie połączenie BT, bez zbędnych kabli.

Ale to ma każdy, więc nie oto chodzi...

[...] mapy Toyoty działają spoko. Nie bardzo wiem po co by mi było to całe mirror link.

Mapy Toyoty są wiele miesięcy do tyłu. Skoro można mieć znacznie bardziej aktualne, znajdujące się w każdym normalnym smartfonie, to dlaczego nie?
Ja tam im kibicuję, choć mając telefon LG nie dałem rady tego połączyć...
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #68 dnia: 12-03-2018, 12:39:01 »
Mapy Toyoty są wiele miesięcy do tyłu. Skoro można mieć znacznie bardziej aktualne, znajdujące się w każdym normalnym smartfonie, to dlaczego nie?
Ja tam im kibicuję, choć mając telefon LG nie dałem rady tego połączyć...
To prawda, że są do tyłu - sam to też zauważyłem, ale nie jest to znowu aż taka wielka różnica - nowych dróg nie budują znowu tak wiele i tak szybko. Da się z tym żyć. Sam jeździłem od lat z Google Maps na smartfonach, ale przesiadłem się i jakoś przywykłem. Obsługa mapy nie jest zbyt wygodna na tym panelu, sama mapa też nie jest zbyt piękna, ale działa i jakoś wole to od podłączania telefonu kablem, bo aż takich fajnych możliwości ten mirror nie daje, żeby mi się chciało. Może gdybyśmy mieli w naszych autach Android Auto / Apple Car - to wtedy może warto, ale niestety - mamy ładne, nowocześnie wyglądające auta z prehistorycznym systemem multimedialnym :(

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #69 dnia: 12-03-2018, 16:07:21 »
Podziwiam Was, że Wam się chce w ten mirror bawić. Upierdliwe to, działa z przypadku, aplikacje (mapa Sygic) niezbyt aktualna... Po co Wam to? Pytam z ciekawości, bo ja np cenie sobie połączenie BT, bez zbędnych kabli. Muza ze Spotify gra spoko, mapy Toyoty działają spoko. Nie bardzo wiem po co by mi było to całe mirror link.

W moim przypadku dla zabawy bo używam nawigacji fabrycznej ze wszystkimi tego konsekwencjami  :-) Przy okazji szukałem lepszych map. Niby dużo się nie buduje, ale oddanie drogi klasy S powoduje duże utrudnienia w nawigacji np. obwodnica Marek itp. No i nie lubię jak coś nie działa w samochodzie  :-). To tak samo jak z tym przyciskiem do systemu rozpoznawania mowy niby nie działa, ale jak się trochę dłużej przytrzyma to odzywa się asystent z telefony (u mnie Google Now) i mamy to co Toyota nie dała.
« Ostatnia zmiana: 12-03-2018, 16:10:27 wysłana przez Dobi »

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #70 dnia: 13-03-2018, 09:04:27 »
Dziś zrobiłem próbę nawigacji Sygic Car Navigation czyli wersji z możliwością podłączenia po MirrorLink. Kilka wrażeń z trasy ok 45km (bardziej na próbę niż jakiś solidy test) - wersja próbna na 7dni:
- Aplikacja pojawia się w menu MirrorLinka nie ma potrzeby jej uruchamiania z poziomy telefonu lub przez inny system np. LG MirrorDrive. Ustawienie standardowe (tylko map ustawiona w 2D).
- funkcjonalnie porównywalna do TT2GO na plus nieco lepszy asystent pas ruchu, pojawia się nieco wcześniej i jest czytelniejszy. Więcej szczegółów na mapie w małych powiększeniach i wygląda to dość ładnie. Mamy informacje o korkach, powiększenia skrzyżowań itp.
Stabilność:
- źle nie jest, ale do perfekcji trochę brakuje. Podczas testu raz nastąpiło rozłączenie nawigacji z TTGO2 (wydaje się że to problem aplikacji bo MirrorLink był stabilny i dość szybkie ponowne uruchomienie nawigacji rozwiązało problem.
- trochę usilnie nakazuje zawracać (możliwe, że w tym miejscu wyszła niedokładna kategoryzacja drogi - kiedyś był tam droga gruntowa obecnie asfalt).
- jedna pomyłka w określeniu pasa ruchu celowo się jej nie posłuchałem (nawigacja twierdziła, że zjechałem z trasy)
- pod koniec trasy zanikły wskazówki dźwiękowe - ciężko określić gdzie przyczyna :-)
- telefon ładuje się przez gniazdo USB więc jest dobrze.
- niekiedy problemy z określeniem kierunku, ale nawigacje bez żyroskopu tak mają.

Podsumowując:
Funkcjonalnie tak samo, mapy podobne do tych z TTGO2 (o ile nie to samo, bo możliwe że to ten sam dostawca). Cena obecnie jest jakaś promocja i wynosi 80euro (koło 110euro normalnie), w ramach licencji mamy dożywotnia aktualizację map oraz serwis o natężeniu ruchu. W porwaniu do TTGO2 wychodzi dość tanio i to jest jakiś argument, aby się przesiadać. Pomijam procedurę podpinania telefonu po USB i możliwy problem, że po którejś aktualizacji Androida przestanie działać :-). W wolnym czasie napiszę coś o Google Maps i LG MirrorDrive, może komuś się przyda.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #71 dnia: 13-03-2018, 18:43:30 »
LG MirrorDrive + Google Maps. Ogólnie działa, denerwujące jest zrywanie połączenia na początku, gdy uruchamiamy aplikację Maps. LG MirrorDrvie trzeba uruchomić ponownie, jak już mamy mapę na ekranie działa stabilnie. Działa także integracja  głosowa z nawigacją wywołana przyciskiem na kierownicy.

Offline Galanders

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #72 dnia: 14-03-2018, 15:49:06 »
Zastrzegam, że nie znam się na elektronice i pozostawiam to Waszej ocenie, ale może ten zestaw byłby jakimś rozwiązaniem. Oczekuję na opinie.
link do zestawu: http://www.world-beatsonic.com/audio_adapters/if-02aep-smartphone-mirroring-kit/
 
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.Mark Twain

Offline Eryk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #73 dnia: 15-03-2018, 10:30:42 »


Dobi a możesz sprawdzić czy Yanosik ruszy przez mirrora

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #74 dnia: 16-03-2018, 06:56:58 »
A jest tu w ogóle ktoś, komu się udało uruchomić mirror link w C-hr z TT2go?


 

Beesafe.pl