Autor Wątek: Udało sie mirror link działa  (Przeczytany 334876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tapatik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #315 dnia: 08-11-2018, 19:00:05 »
PingNoMore, cinek1505, czy możecie podać na jakich urządzeniach (i z jaką wersją softu) Wam to działa?
« Ostatnia zmiana: 08-11-2018, 19:01:53 wysłana przez Tapatik »

Offline cinek1505

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #316 dnia: 08-11-2018, 21:30:58 »
U mnie samsung s9 android 8.0.0. U mnie wyszło przez przypadek ... nawet nie wiedziałem ze s9 ma mirrorlink. Chciałem po prostu naładować telefon a okazało się że wszystko działa haha ... pobrałem tylko aplikację ze sklepu i wszystko śmiga ... fakt że płynność działania nawigacji jest kiepska. Kilka razy potrafiło wyskoczyć okienko z messengera z fb i można było pisać na ekranie w aucie ale nie mam pojęcia jak to się uruchamiało.

Offline Tapatik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #317 dnia: 08-11-2018, 21:42:51 »
U mnie samsung s9 android 8.0.0. U mnie wyszło przez przypadek ... nawet nie wiedziałem ze s9 ma mirrorlink. Chciałem po prostu naładować telefon a okazało się że wszystko działa haha ... pobrałem tylko aplikację ze sklepu i wszystko śmiga ... fakt że płynność działania nawigacji jest kiepska. Kilka razy potrafiło wyskoczyć okienko z messengera z fb i można było pisać na ekranie w aucie ale nie mam pojęcia jak to się uruchamiało.
Jaki masz soft w samochodzie?

Offline cinek1505

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #318 dnia: 08-11-2018, 21:51:59 »
Nie sprawdzałem tego nawet ... jak nie zapomnę to jutro zerknę i napiszę

Offline Tapatik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #319 dnia: 08-11-2018, 21:53:18 »
Nie sprawdzałem tego nawet ... jak nie zapomnę to jutro zerknę i napiszę
Dzięki, a samochód jaki? Który rocznik?

Offline cinek1505

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #320 dnia: 08-11-2018, 22:03:14 »
C-HR z 2016 ... nigdy nie pytałem na serwisie czy robili jakieś aktualizacje ;)

Offline Galanders

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #321 dnia: 09-11-2018, 10:54:09 »
Po aktualizacji map do wersji 6.12.0WL, włączyłem i ...internet działa przez BT (Router BT zaznaczony).Wersja oprogramowania: HE3947.  Nie wiem czy w kwietniowej też był bo korzystałem z innego smatfona i nie próbowałem tej konfiguracji jak obecnie. S9 (android 8.0.0) -działa na CHR.
« Ostatnia zmiana: 09-11-2018, 10:59:28 wysłana przez Galanders »
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.Mark Twain

Offline Galanders

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #322 dnia: 09-11-2018, 11:09:36 »
A tak na marginesie czy u Was też zmieniła się grafika fabrycznych map po aktualizacji? Mam wrażenie jakby była inna perspektywa w 2D.
Do aktualizacji jakby dołączyli coś:
Oferty powiązane z tym produktem
3-lata - Mapy i Usługi - 559.00 zł
Ceny paliwa (Fuel Prices)
Parking
Pogoda (Weather)
Wyszukiwarka Google
Google Street View
TomTom Places
Toyota Real-Time Traffic
Obsługa Map
Cyclops Mobilne Kamery
AHA radio
Map Update 6.12.0L
« Ostatnia zmiana: 09-11-2018, 11:12:40 wysłana przez Galanders »
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.Mark Twain

Offline cinek1505

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #323 dnia: 09-11-2018, 11:13:09 »
Ja mam bez nawigacji, a wersja oprogramowania to HE3937, działa z S9 ale jak zauważyłem to głośność muzyki przy połączeniu przez mirrorlink i aplikacji np z OpenFM jest znacznie mniejsza i jakby bardziej ustawiona na prawą stronę. Po wyłączeniu mirrorlink OpenFM działa normalnie tak jak powinno. No i nawigacja sama z siebie denerwuje bo informuje o przekroczeniu prędkości i wycisza muzykę, pewnie idzie to ustawić gdzieś ale jakoś nie korzystam z tego na razie :)

Offline Tapatik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #324 dnia: 12-11-2018, 12:05:01 »
Po aktualizacji softu w mojej RAV4 (r.2014) do wersji 6.12.0L działają aplikacje z mojego Galaxy S6 wraz z Mirrorlink. Niestety tylko część certyfikowanych przez Mirrorlink faktycznie działa. Dla przykładu Spotify w ogóle nie działa (ani bezpośrednio ani poprzez RockScout), a Sygic działa bardzo dobrze. Świetne (jak dla mnie) radio tam jest (w RockScout): Radio Paradise (totalnie inny świat niż powszechna komercja radiowa). Kupiłbym DoggCatcher, ale nie wiem czy będzie działał (mimo, że ma certyfikację) - czy ktoś to może sprawdzał?

Jeszcze jedno: po podłączeniu Galaxy do portu USB RAV4 i uruchomieniu Mirrorlink, ekran na Galaxy jest czarny, a po kliknięciu w niego (albo przycisk, teraz nie pamiętam dokładnie) jest informacja, że jest on połączony z samochodem. Dopiero po odłączeniu kabla na ekranie smartfona pojawia się aplikacja jaka była uruchomiona na ekranie radia samochodowego. Piszę o tym, bo na różnych filmach na YT widziałem, że na ekranie samochodu i smartfona było to samo, ten sam obraz. Dlaczego? Można to jakoś ustawić?
Kiedy podłączałem smartfona do RAV4 ze starym softem (4.3.1L), to tez miałem na ekranie smartfona informację, że jest połączony z samochodem. Nie widziałem wtedy na ekranie radia dodatkowego przycisku Mirrorlink, ale może słabo szukałem, może jednak tam był. Ciekawe.

Offline Tapatik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #325 dnia: 14-11-2018, 21:22:12 »
[...]
Ceny paliwa (Fuel Prices)
[...]

Wg mnie nie można na tym w ogóle polegać  :-(. Na LPG już zupełnie - było kiedyś po 1,60 PLN, ale kiedy? Pół roku temu?

Offline PiotrPo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #326 dnia: 19-11-2018, 19:46:04 »
Ponieważ mam iPhone i nie chcę go zmieniać, zacząłem szukać. Znalazłem coś takiego na AliExpres:

https://pl.aliexpress.com/store/product/Dasaita-Carplay-USB-dongle-for-android-car-navigation-gps-with-smart-link-Supports-iOS-Phones/600991_32830020041.html?spm=a2g17.12010108.1000016.1.7f7a31f1Os6Mfi

Albo jeszcze lepsze w Estońskim sklepie:
http://www.autoextra.ee/web/wifi-mirrorlink/

Problem jest taki, że nie wszystko rozumiem i zastanawiam się czy to zadziała? Bo cenowo, to oba rozwiązania są do zaakceptowania.

Offline Hans92

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #327 dnia: 20-11-2018, 16:04:27 »
Z tego co widzę to pierwsze rozwiązanie pozwala na CarPlay pod warunkiem, że masz androidowe urządzenie w samochodzie. Czyli pewnie musiałbyś wymienić TT2 na Androidowy tablecik.

Drugie rozwiązanie to chyba jakiś Mirror Link, ale on nie działa przecież z iOSem

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #328 dnia: 20-11-2018, 16:35:29 »
Ponieważ mam iPhone i nie chcę go zmieniać

Nie przejmuj się, z Androidem w zasadzie też nie działa. Trzeba mieć konkretny telefon a jak już go masz to działa tylko jedna nawigacja Sygic. Szkoda zachodu.

Offline przemo3336

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #329 dnia: 20-11-2018, 17:54:47 »
Mialem przez chwile to drugie rozwiazanie u siebie (tel z androidem) ale jak tylko zobaczylem jak to dziala to odrazu wymontowalem :thumbdown: Co prawda to kupilem troche inny model na stronce "carsolutions" ale mysle ze zasada dzialania jest taka sama.
https://car-solutions.com/en/smartphone-iphone-wi-fi-mirror-car-adapter-with-rca-and-hdmi-outputs.php
« Ostatnia zmiana: 20-11-2018, 17:59:26 wysłana przez przemo3336 »


 

Beesafe.pl