Autor Wątek: Wymiana oleju po 2.5k  (Przeczytany 8304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline odien6

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Wymiana oleju po 2.5k
« dnia: 20-04-2017, 10:34:19 »
Witam,
Wiem, że ile ludzi tyle opinii w tym temacie. Ale jednak zapytam.
Wymienialiście olej w nowym C-HR po przejechaniu 2-2.5k? Czy czekacie do pierwszego przeglądu i hurtem wszystko?
Przy normalnym silniku sam bym wiedział. Jak sportowy to tak, normalny samochód nie ma sensu chyba, że olej jest specjalnie dobrany na dotarcie. Ale w hybrydzie to nie mam pojęcia, szczególnie, że nawet nie widzę na jakie obroty wchodzi silnik.

Z góry dzięki za odpwiedź(i)  :-)

Offline ciapus4

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 295
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #1 dnia: 20-04-2017, 19:38:33 »
Mi powiedział diler, że po 3000 tysiach, a mam dopiero 1300

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #2 dnia: 20-04-2017, 20:28:14 »
Koledzy, jeśli chcecie jeździć długo świeżo kupionym autem, to przyjmijcie, że pierwsza wymiana oleju zawiera wiele cząstek metali, z których składają się części silnika. 3-4, czy 5 tys km to przebieg dobrego dotarcia silników. Co szkodzi kupić ori filtr i 4 litry odpowiedniego oleju i jego wymiana, nawet samodzielna? Ewentualnie pojechanie do ASO z własnym olejem i żądanie wymiany i odnotowania tego w książce serwisowej? NIC. Tylko trochę kosztuje (ok. 200zl) A spokój jest bezcenny.
PS. Ja bym tak zrobił.
PS.PS. Jeśli ktoś nie chce jeździć długo, to tego nie robi... i już.

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 599
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #3 dnia: 20-04-2017, 21:05:26 »
czemu to tak szybko 3K???  7.5K pierwszy serwis a normalnie to jak ktos chce to 15K i tyle ...

Offline Marcin_G

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #4 dnia: 20-04-2017, 21:51:19 »
Mi powiedziano że jak chcę dokonać pierwszej wymiany oleju, oczywiście nie zmuszają, to najlepiej tak około 2000 km.
Co do przyjścia z własnym olejem, to nie ma problemu. Zostałem jednak uświadomiony że jak nastąpi jakaś awaria silnika, to na mnie będzie spoczywał obowiązek udowodnienia że olej był OK. Faktura, oryginalnie zamknięte opakowanie niczego mi nie gwarantuje.

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #5 dnia: 20-04-2017, 22:27:27 »
czemu to tak szybko 3K???  7.5K pierwszy serwis a normalnie to jak ktos chce to 15K i tyle ...
W serwisach VW zmienia się nawet po 30 Kkm w systemie longlife... a potem kłopoty. Bezpiecznie jest zmienić po raz pierwszy olej po max 5 Kkm a potem co 10 Kkm albo i częściej w zależności od stylu jazdy i warunków (w koło komina czy np trasy autostradowe). Zresztą zalecenia amerykańskie mówią, że olej trzeba zmienić po max 5 tys mil. Tylko tam jest to śmiesznie tanie (u nas tani i dobry jest polski olej Specol)

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #6 dnia: 20-04-2017, 22:49:51 »
W hybrydach silnik pracuje w optymalnych warunkach więc nie trzeba przesadzać z wymianą oleju.

Offline dr.puniszman

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #7 dnia: 20-04-2017, 23:12:26 »
W serwisach VW zmienia się nawet po 30 Kkm w systemie longlife... a potem kłopoty.

Ja mam vw caddy wymieniam olej co 15 tys. Ale brat tez ma sluzbowego caddy z longlife w serwisie mu wymieniaja co 30tys auto ma okolo 250tys przebiegu poza wymiana pompy  paliwa to nic z silnikiem zlego sie nie dzieje . Dodam ze auto tankowane zawsze najtanszym paliwem z auchana i nie oszczedzane ... Ale osobiście  ja wole wymieniac co 15tyskm w poprzednich autach zawsze olej wymienialem co 10tys.


Co do gwarancji  za wymiane swojego oleju zawsze po tych 3-5 tys km można  wymienic olej na wlasna rękę  tak ze serwis nie będzie  o tym wiedzial ...

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 599
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #8 dnia: 21-04-2017, 09:01:55 »
czemu to tak szybko 3K???  7.5K pierwszy serwis a normalnie to jak ktos chce to 15K i tyle ...
W serwisach VW zmienia się nawet po 30 Kkm w systemie longlife... a potem kłopoty. Bezpiecznie jest zmienić po raz pierwszy olej po max 5 Kkm a potem co 10 Kkm albo i częściej w zależności od stylu jazdy i warunków (w koło komina czy np trasy autostradowe). Zresztą zalecenia amerykańskie mówią, że olej trzeba zmienić po max 5 tys mil. Tylko tam jest to śmiesznie tanie (u nas tani i dobry jest polski olej Specol)
po pierwsze Toyoty to nie wieswageny
po drugie w krajach gdzie toyota daje 6 lat gwarancji na ich samochody jest obowiązkowa wymiana oleju przy pierwszych 7.500km przy pierwszych potem co 15K
pierwsza wymiana jest najważniejsza aha zależy tez jaki olej jeżeli Castol to co 2000 km jest ok inne normalnie

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #9 dnia: 21-04-2017, 10:05:41 »
Prawda jest taka że dodatkowa wymiana na pewno nie zaszkodzi autu ( co nie znaczy że pomoże), a przetrzymanie do 15kkm - na pewno nie pomoże w długim zywocie silnika ( co nie znaczy że zaszkodzi).

Oczywiście auto autu nie równe, ale w fordzie (diesel z DPF) wymieniam co 15 tyś ( dwa razy w roku) i póki co nie mam żadnych problemow z silnikiem (150 tyś przejechane), ale np we fiacie croma (też diesel z DPF) wymienałem "zgodnie z zaleceniami - jak wskaźnik kazał" - czyli wypadało co ok 30 tyś, i po 140 musiałem wymienić głowicę silnika bo pojawiło się jakies pęknięcie ( co oczywiście nie znaczy że z powodu oleju ale .. diabli wiedzą)

Ja tam wymienię po 5 tyś ( został już niecaly 1000) i tyle.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2017, 10:08:57 wysłana przez RafalWawa »

Offline odien6

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #10 dnia: 21-04-2017, 15:15:54 »
Dzięki wszystkim za opinie!
W sumie przemawia do mnie argument, "nie zaszkodzi a może pomóc". Cenowo nie wychodzi aż tak dużo a i tak będę w przyszłym tygodniu w serwisie to poproszę o wymianę oleju i filtrów.

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 599
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #11 dnia: 21-04-2017, 19:40:25 »
Prawda jest taka że dodatkowa wymiana na pewno nie zaszkodzi autu ( co nie znaczy że pomoże), a przetrzymanie do 15kkm - na pewno nie pomoże w długim zywocie silnika ( co nie znaczy że zaszkodzi). Oczywiście auto autu nie równe, ale w fordzie (diesel z DPF) wymieniam co 15 tyś ( dwa razy w roku) i póki co nie mam żadnych problemow z silnikiem (150 tyś przejechane), ale np we fiacie croma (też diesel z DPF) wymienałem "zgodnie z zaleceniami - jak wskaźnik kazał" - czyli wypadało co ok 30 tyś, i po 140 musiałem wymienić głowicę silnika bo pojawiło się jakies pęknięcie ( co oczywiście nie znaczy że z powodu oleju ale .. diabli wiedzą) Ja tam wymienię po 5 tyś ( został już niecaly 1000) i tyle.

Kolego ale to fiat.....moja  Corolla ma 200.000 czasem tez nie robiła serwisu co roku a co 2lata byla wyniana oleju etc nic sie nie stalo....( E12 benzyna)

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #12 dnia: 22-04-2017, 20:35:37 »
Ja tam nie wymieniam. Nie ma zaleceń to nie wymieniam. A że mam smart plan to mnie to specjalnie nie martwi... W poprzednim samochodzie też byli zwolennicy na forum żeby wymieniać - ja nie wymieniałem. A była to 2.0 benzyna w automacie. Co lepsze producent nie zalecał wymiany oleju w skrzyni - więc ja nim jeździłem 7 lat i nie wymieniałem. Za to w silniku co roku regularnie - nie jeżdżę dużo - 7 lat było 71 tys przejechane ale olej przed wymianą był nie czarny - po wymianie długo był jasny.

Ale wracając do toyki - skoro nie zalecają i nie każą docierać to po co zmieniać ? Ile chcecie jeździć samochodem - 15 lat ;) ? Po tym czasie będzie pewnie dużo innych problemów a bynajmniej niespowodowanych brakiem wymiany oleju po przebiegu 2 tys.
To nie ta technika że opiłki metalu są w silniku.
wilkq

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana oleju po 2.5k
« Odpowiedź #13 dnia: 22-04-2017, 21:07:00 »
 :good: wilkq, głos rozsądku, masz rację to już nie ta technika ale każdy robi według siebie wedle powiedzenia "A kto bogatemu zabroni" :laugh:


 

Beesafe.pl