Autor Wątek: Popiskuje  (Przeczytany 12577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kinga Macyszyn

  • Gość
Popiskuje
« dnia: 26-04-2005, 14:52:53 »
Kiedy otwieram pilotem Yariskęod czasu do czasu wydaje z siebie dźwięk typu "pik pik pik". Normalnie tego nie robi, ale ostatnio z paręrazy sięzdarzyło. Drzwi zamykam dokładnie, bo inaczej od razu po jej zamknięciu mnie "informuje" o tym, że coś jest nie tak.
Co to może być?  :cidea

Sebmic

  • Gość
Popiskuje
« Odpowiedź #1 dnia: 26-04-2005, 15:22:45 »
Witam u mnie tez tak pika 3 razy czasami ale zdaje mi sie ze to dlatego ze  stawiam ja przechylona lekko np. prawymi kolami na krawezniku, moze i Ty ja czesto stawiasz przechyloną??? :D

Offline Ent

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Popiskuje
« Odpowiedź #2 dnia: 26-04-2005, 15:36:56 »
Alarm może sygnalizować próbęnaruszenia
którejś chronionej strefy
Pozdrawiam
Marcin

Kinga Macyszyn

  • Gość
Popiskuje
« Odpowiedź #3 dnia: 26-04-2005, 15:41:08 »
Cytat: Sebmic
Witam u mnie tez tak pika 3 razy czasami ale zdaje mi sie ze to dlatego ze  stawiam ja przechylona lekko np. prawymi kolami na krawezniku, moze i Ty ja czesto stawiasz przechyloną??? :D


No właśnie nie. Wszędzie, gdzie parkuję, robięto "na płaskim".

Kinga Macyszyn

  • Gość
Popiskuje
« Odpowiedź #4 dnia: 26-04-2005, 15:47:01 »
Cytat: Ent
Alarm może sygnalizować próbęnaruszenia
którejś chronionej strefy


Może tak być, jeśli samochody parkują blisko siebie na parkingu? Chyba nie powinno tak być?

Offline Ent

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Popiskuje
« Odpowiedź #5 dnia: 26-04-2005, 15:51:31 »
Jak ktoś przez przypadek
stuknie nawet lekko Twój
samochód to alarm może sięwłącz.
Nawet szybko przejeżdżający duży samochód
może włączyć alarm
Pozdrawiam
Marcin

Kinga Macyszyn

  • Gość
Popiskuje
« Odpowiedź #6 dnia: 26-04-2005, 15:58:10 »
Cytat: Ent
Jak ktoś przez przypadek
stuknie nawet lekko Twój
samochód to alarm może sięwłącz.
Nawet szybko przejeżdżający duży samochód
może włączyć alarm


Ale alarm nie wyje tylko pika! :)

tomek_paseo

  • Gość
Popiskuje
« Odpowiedź #7 dnia: 26-04-2005, 16:10:00 »
Cytat: Kinga Macyszyn
Cytat: Ent
Jak ktoś przez przypadek
stuknie nawet lekko Twój
samochód to alarm może sięwłącz.
Nawet szybko przejeżdżający duży samochód
może włączyć alarm


Ale alarm nie wyje tylko pika! :)


Owszem, wyje, ale potem sie wylacza, a kiedy Ciebie nie ma przy autku, to...

... trzy pikniecia podczas otwierania auta informują kierowce, ze w miedzyczasie doszlo do uruchomienia alarmu poprzez np. duzy halas i ped powietrza przejezdzajacej ciezarowki, podniesienie i opuszczenie wycieraczki podczas wkladania ulotki reklamowej, probe wlamania, stukniecie drzwiami sasiedniego samochodu, itp, itd... :)

alan03

  • Gość
Popiskuje
« Odpowiedź #8 dnia: 26-04-2005, 20:14:13 »
a czy to nie słabe baterie w pilocie:> podobno gdy baterie są słabe to coś ma piszczeć ale pilot syreny nie posiada ;)
poza tym Kinha czy przypadkiem to nie Ty jakiś czas temu miałaś z zamykaniem auta? (Wiem że ktoś miał z tym problemy) i w tamtym przypadku jak również i w tym zalecam wymianębaterii

CarinaGTI

  • Gość
Popiskuje
« Odpowiedź #9 dnia: 26-04-2005, 20:25:30 »
Cytat: Kinga Macyszyn
Cytat: Ent
Jak ktoś przez przypadek
stuknie nawet lekko Twój
samochód to alarm może sięwłącz.
Nawet szybko przejeżdżający duży samochód
może włączyć alarm


Ale alarm nie wyje tylko pika! :)

3 krotne pikniecie może być to tryb ostrzezenia, tak jak to ktoś powyżej napisał, jelsi ejst zamkniety, baterie tu raczej nei są przyczyną (tak sądze), u mie w pprzednim alarmie 3krotne pikniecie mowilo ze cos nie mam zakmnietego w autku, a jak w kółko sie uderzyło to było dwurktone pikniecie-ostrzezenie, no ale alarm alarmowi nierowny

Smok

  • Gość
Popiskuje
« Odpowiedź #10 dnia: 27-04-2005, 19:00:28 »
trzeba pamietac , że te alarmy to straszna lipa- potrafi je aktywować radiostacja w Taxi- wtedy alarm wyje jakieś 10 sek. potem sie wyłącza a rano informuje nas o tym 3 piskami - to normalka

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Popiskuje
« Odpowiedź #11 dnia: 28-04-2005, 21:18:52 »
Cytat: Kinga Macyszyn
Kiedy otwieram pilotem Yariskęod czasu do czasu wydaje z siebie dźwięk typu "pik pik pik". Normalnie tego nie robi, ale ostatnio z paręrazy sięzdarzyło. Drzwi zamykam dokładnie, bo inaczej od razu po jej zamknięciu mnie "informuje" o tym, że coś jest nie tak.
Co to może być?  :cidea


Po pierwsze: co to za alarm? Podaj jego nazwę(odczytaj z instrukcji lub jak nie masz to może na pilocie coś jest napisane).

Wtedy pogadamy  :wink:
"I love the smell of flames early in the morning..."

Kinga Macyszyn

  • Gość
Re: Popiskuje
« Odpowiedź #12 dnia: 02-05-2005, 16:06:41 »
Cytat: Rafels
[quote="
Po pierwsze: co to za alarm? Podaj jego nazwę(odczytaj z instrukcji lub jak nie masz to może na pilocie coś jest napisane).

Wtedy pogadamy  :wink:


Challenger. Montowany w ASO, od razu przy zakupie. 4 miesiące ma. Po jakichś 2 m-cach regulowałam w ASO - był za czuły
Poobserwowałąm Yariskęi tak: jak parkujęna nierównym terenie - np. 2 koła na chodniku, 2 na krawężniku to zdarzyło mi się, że alarm sięwłączał - sama słyszałam pod domem 2 razy. I wtedy "pika" przy otwieraniu. Wcześniej nie kojarzyłam nierówności z alarmem, raczej kojarzyło mi sięto z przechodzącymi pieszymi, którzy mogli trącić czymkolwiek auto. Pika też, kiedy otwieram, a za wycieraczkami mam jakieś ulotki.
Czy 'pikanie" przy otwieraniu samochodu zawsze oznacza, że wcześniej uruchamiał sięalarm?

I jeszcze jedno: jak sprawdzić, czy antynapad działa? Mam tą funkcjęi tak automatycznie wstukujękod po każdym trzaśnięciu, że czasem jadąc łapięsięna tym, że nie pamiętam, czy jest włączony, czy nie. Czy jeśli wsiądędo auta bez odpalenia antynapadu, ruszę, podjadęte 300-500m, auto sięzatrzyma, to będęje mogła normalnie bez pomocy uruchomić poprzez wstukanie kodu?

Kinga Macyszyn

  • Gość
Popiskuje
« Odpowiedź #13 dnia: 02-05-2005, 16:10:43 »
Cytat: Smok
trzeba pamietac , że te alarmy to straszna lipa- potrafi je aktywować radiostacja w Taxi- wtedy alarm wyje jakieś 10 sek. potem sie wyłącza a rano informuje nas o tym 3 piskami - to normalka


No właśnie. A jeśli alarm zawyje a potem sięwyłączy, to po wyłączeniu nadal działają jego funkcje alarmowe? Czy siędezaktywuje?

Wybaczcie tyle pytań, ale naprawdęjestem strasznym lajkonikiem. Instrukcjęprzeczytałam, ale tam takie oczywiste rzeczy nie są napisane. Poza tym o alarmie w instrukcji, jako że to nie jest rzecz w standardzie, niewiele piszą  :chmmm

MaLy_RaDeK

  • Gość
Popiskuje
« Odpowiedź #14 dnia: 02-05-2005, 18:07:35 »
Alarm sie nie wylacza - przestaje wyc    :wink:
Deaktywujesz go pilotem. Jesli w ciagu okreslonego czasu nie otworzysz drzwi, to atywuje sie automatycznie.
Proste ?


 

Beesafe.pl