Autor Wątek: Stuki w zawieszeniu  (Przeczytany 6702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sebmic

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« dnia: 26-04-2005, 20:50:40 »
witam Czy stuki w zawieszeniu mogą byc spowodowane złym stanem przegubów poniewaz sprawdzałem amory sa ok wymieniłem gumy drązka stabilizatora i nadal puka i stuka na nierównej nawierzchni  :?:

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 26-04-2005, 21:25:04 »
a gdzie to stuka??
bo bardzo czesto szybko padaja i wlasnie stukaja, ale tylne amorki, a ty piszesz o przegubach.............

stuki pochodza z przedniej czesci samochodu??
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

CarinaGTI

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: 26-04-2005, 21:30:35 »
jesli chodzi o przód to:
1. przeguby stukają głównie przy skrecie i jesli nacisniesz mocniej pedał gazu i jesli stuknie to przegub
2. przyczyn stuków może być dużo-okresl dokladniej czy przy jakiejś rpedkosci przy ujakich nierownosciach czy tylko skrecając w lewo lub w prawo itp. jesli na prostej to przyjrzij sie koncówką drążków

Sebmic

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #3 dnia: 26-04-2005, 21:43:45 »
Stuka na prostej i z przodu Słychac to bardzo wyraznie i czuc ze to gdzies z okolicy przednich kół przy kazdej predkosci  :D

CoOljaCk

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #4 dnia: 26-04-2005, 22:00:52 »
jezeli to taki gluchy dzwiek moze to byc wybita poduszka silnika.

Sebmic

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #5 dnia: 27-04-2005, 08:48:22 »
a jakim "domowym" sposobem mozna to sprawdzic czy rzeczywiscie to poducha pod silnikiem? :cidea

Mario

  • Gość
Re: Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #6 dnia: 27-04-2005, 17:12:56 »
Cytat: Sebmic
amory sa ok


A skąd wiesz, że amory sa ok ? To, że są sprawdzone na ścieżce diagnostycznej i trzymają parametry nie oznacza, że nie stukają. Moje były ok (trzymały parametry) i stukały. Mechanik w ASO jechał bardzo wolno po nierównościach a drugi szedł obok samochodu i słuchał co siędzieje w okolicach kół. Po kilku przeprawach w ASO wymienili. Na poczatku twierdzili, że najważniejsze, że trzymają parametry a stukanie nie przeszkadza w eksploatacji.

Po wymianie amorów nastała cisza.

Sebmic

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #7 dnia: 27-04-2005, 21:11:51 »
a jaki jest koszt wymiany amortyzatorów ???

Mario

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #8 dnia: 28-04-2005, 09:41:26 »
Cytat: Sebmic
a jaki jest koszt wymiany amortyzatorów ???


Nie mam pojęcia bo ja to załatwiałem w ramach gwarancji.

Wujek

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #9 dnia: 28-04-2005, 11:56:59 »
Jezeli chcesz zaoszczedzic to mozesz sobie zregenerowac amortyzatory (ok. 150 zl za sztuke) tylko zalezy to od ich ogolnej sprawnosci... Jak ci dobija amorek do konca jego skoku przy podjezdzaniu np na spiacego policjanta przy 20km/h to mozesz go wywalic na smietnik poniewaz nawet i taka regeneracja starczy na krotki okres czasu... Sama wymiana amorkow nie jest astronomicznym wydatkiem jezeli nie bedziesz wymienial ich na fabryczne w toyocie.

alan03

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #10 dnia: 28-04-2005, 13:12:31 »
a ja ostatnio zauważyłem że kilka razy coś stuknie (chyba w amorkach), ale to tylko wtedy jak auto stoi w garażu kilka dni i po wyjeździe z garażu przez pierwsze kilkadziesiąt metrów czasem coś stuknie,  chociaż może to jest związane z czymś innym :?:
Mario, u Ciebie amortyzatory stukały cały czas? Czy były momenty kiedy stukanie sięuspakajało?

Sebmic

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #11 dnia: 28-04-2005, 13:54:27 »
Jakiś rok temu stuki dochodziły z jednego koła i po przejechaniu paru kilometrów gdy amortyzator sie "rozgrzał" stuki ustawały ale teraz to juz nie ma znaczenia czy sie rozgrzeje czy nie i tak stuka na dołkach i to z obydwu stron ale na szczescie jeszcze nie "dobijają' wiec musze pomyslec nad wymina lub regeneracja .
I jeszcze jedno pytanko jakiej firmy polecacie amorki???

zdanek

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #12 dnia: 08-05-2005, 19:54:01 »
Jeśli chodzi o koszt to ostatnio w ASO w Łodzi widziałem cennik i amortyzatory przód z wymianą to niecałe 1100 pln. Słyszałem że dobre są japońskie KYB - ceny jednak nie znam. Pozdro.

Mario

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #13 dnia: 09-05-2005, 14:29:28 »
Cytat: alan03

Mario, u Ciebie amortyzatory stukały cały czas? Czy były momenty kiedy stukanie sięuspakajało?


Najpierw stukał prawy (prawe koło zalicza zawsze więcej nierówności). Stukał sobie na tarkach, nierównościach jezdni. Na poczatku stukał tylko w srogie mrozy. Później popukiwał jak było ciepło a na końcu nie pukał tylko na idealnie gładkiej nawierzchni. Po jakimś czasie tak samo zaczął stukac lewy.

Po wymianie nastała cisza.

adi

  • Gość
Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #14 dnia: 10-05-2005, 08:17:06 »
a moze to plastiki tak stukaja  :roll:


 

Beesafe.pl