Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Wymiana pierścieni Corolla Verso 2004r 1.8  (Przeczytany 9268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
Wymiana pierścieni Corolla Verso 2004r 1.8
« dnia: 04-06-2017, 21:19:12 »
Witam . Ma pytanie do Kolegów którzy robili coś takiego . Na ile kilometrów to pomaga i czy w ogóle jest to skuteczne ? Jakie są koszty ?
Na drodze myśl , za innych również ! ! !

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
Odp: Wymiana pierścieni Corolla Verso 2004r 1.8
« Odpowiedź #1 dnia: 04-06-2017, 22:08:53 »
Wszystko zależy od tego, co zastaniesz po rozebraniu silnika. Jeśli ma to mieć sens, a nie sztuka dla sztuki, to od 2,5kzł w górę.

Zrobione zgodnie z prawidłami sztuki jest skuteczne i nie ma "na ile kilometrów".
3VZ.pl poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, modyfikacje

NOWE SZYBY DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 04-06-2017, 22:22:25 »
2.5 tysia to do przyjęcia . Robiłeś coś takiego u siebie . Jeśli tak to napisz na czym to polega .O kilometry mi chodziło czy przejade  30 ,50 , 80 czy raczej 150 tys/km i więcej  musi sie to opłacać !
« Ostatnia zmiana: 04-06-2017, 22:25:49 wysłana przez Maniuni »

Offline Doraiba

• Toyot Leżący
  • *
  • Corolla Verso 1.8 05' & CZ350 86'
« Odpowiedź #3 dnia: 05-06-2017, 08:32:08 »
Witam

Ja niedawno robiłem to u siebie, bo uznałem że 3 litry oleju na 1000 km to jednak trochę za dużo  :grin:
Wszystko zależy od tego, co zastanie mechanik po rozebraniu silnika. Ja po rozmowie szykowałem się na 3000, ostatecznie skończyło się na prawie 5000. Wszystko przez to, że drugi właściciel (ja jestem trzecim) nie wiedział o problemie i jakiś czas jeździł bez oleju. Starł panewki, uszkodził napinacz łańcucha a w efekcie bieżnie, przez co trzeba też było wymienić rozrząd.
Lista z rachunku:

Pierścienie, uszczelniacze zaworów, panewki i łańcuch są oryginalne toyoty, reszta to zamienniki.

Sama wymiana pierścieni nie zda się na wiele, bo problemem są źle zaprojektowane kanały odprowadzające olej w tłokach. Można zmodyfikować stare, jeśli nie są uszkodzone. U mnie po tej operacji nie wziął w ogóle oleju od jakichś 3000km. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz :)

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 05-06-2017, 09:12:41 »
Dziękuję za konkretną odpowiedź. Myślę że u mnie aż takiej tragedii z silnikiem nie ma .Silnik pracuje jak zegarek a oleju bierze ok. 1l/1500 km. Ja też jestem trzecim właścicielem ale poprzednicy dbali o nią i jak ją kupiłem przez 2 lata nic nie brała oleju . Wyszedłem z założenia czytając fora że branie oleju będzie tylko większe więc nie ma co czekać i zrobić to teraz. Mam pytanie na czym polegają  modyfikacje tłoków ? Czytałem że nowe mają 8 otworów do odprowadzania oleju . Niektórzy piszą o jakimś frezowaniu kanałów olejowych ale dokładnie nikt tego nie opisuje. Jeśli możesz to napisz na czym to w Twoim silniku polegało czy tylko na wywierceniu dodatkowych otworów czy coś więcej ? Z góry dziękuje za odpowiedź

Offline Doraiba

• Toyot Leżący
  • *
  • Corolla Verso 1.8 05' & CZ350 86'
« Odpowiedź #5 dnia: 05-06-2017, 10:08:23 »
Początkowo brudny olej zaklejał kanaliki odpływowe a w wysokiej temperaturze zapiekały się i ścierały pierścienie zgarniające. Modyfikacja polegała na wywierceniu dodatkowych 4 kanałów i sfrezowaniu rantów pod pierścieniem, co ułatwia odprowadzenie oleju i zapobiega powtórce. Ta modyfikacja to podstawa, bo bez tego to jak leczenie objawów, nie przyczyn. Nie daj się zbyć mechanikowi, który stwierdzi, że nie warto tego robić, bo "nalejemy mobilka i będzie śmigać" (cytat).

Moje tłoki przed operacją (widać przytarcia ścianek po jeździe bez oleju):

...i po (chodzi o te frezowania pod rowkiem pierścienia zgarniającego):

Tutaj jest link do oficjalnej serwisówki toyoty, której używali przy okazji akcji serwisowej silników, przydatna rzecz:
https://www.boards.ie/vbulletin/attachment.php?attachmentid=157393&d=1304377051
Przy okazji akcji, wymieniali bagnety olejowe na takie z kropką na uchwycie, sprawdź swój :)
Najlepiej wydrukuj to i weź ze sobą do mechanika, łatwiej będzie mu wytłumaczyć o co chodzi. Ja tak zrobiłem i poprosili potem, żebym im to zostawił na wypadek kolejnych napraw :)

A tutaj fajny tutorial pokazujący jak to zrobić samemu:
http://www.toyotanation.com/forum/131-corolla-8th-generation-1998-2002/402362-diy-oil-consumption-fix.html

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 05-06-2017, 12:22:48 »
Wielkie dzięki . Myślę że nie tylko mnie pomogłeś . Jako jeden z nielicznych opisałeś rzecz konkretnie . Pozdrawiam

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 02-07-2017, 21:35:55 »
Tośka na "zakaźnym" stała tydzień. Zdecydowałem się na remont bo już chlała 1-1.5L/2000km i myślę że z każdym kilometrem było by tylko gorzej.Tak jak Kolega zasugerował wydrukowałem zalecenia Toyoty i mechanik wiedział co z czym sie je . Po rozebraniu okazało się że pierścienie stały na amen. Naprawa polegała na zrobieniu głowicy . Nawierceniu tłoków tak jak zaleca Toyota. Przy okazji wymieniłem panewki. Rozrząd został bo jest ok. Nowy termostat . Zalałem olej 5w40  Fusch 4 L tak aby było ok 4-5 mm ponad max.  Nowy płyn w chłodnicy. Przejechałem 2100 km tylko na benzynie 3/4 trasa .Spalanie 5.5-5.8L/100km .Nie przekraczałem 3tys/obr  i wymieniłem olej , aż żal było spuszczać bo czyściutki jak nowy . Ubytek oleju ZERO ! ! ! no może 1mm . Na gotowo kosztowało mnie 3tys zł. Zobaczymy jak teraz będzie spisywała sie na gazie . Zrobię z 2-3 tys i dam znać , myślę jednak że mam spokój na wiele tys. kilometrów. Jak by ktoś szukał ogarniętego mechanika w okolicach Puław to mogę z czystym sumieniem polecić swojego.

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #8 dnia: 12-07-2017, 13:36:46 »
Zalałem olej 5w40  Fusch 4 L tak aby było ok 4-5 mm ponad max.
To zalej właściwy 5w30 - bedzie żyła dłużej - bo wlaśnie zwiekszona lepkość powoduje smażenie oleju na pierscieniach.

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 12-07-2017, 18:43:42 »
Też mi się wydaje że jak Toyota zaleca 5w30 to tak lać . Myślę że nie będę czekał aż minie 10 tys tylko zaleje już teraz taki jak powinien być . Dzięki za sugestie .

Offline AJRO VVTI

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 21-07-2017, 16:50:26 »
Panowie może i wywołam małą burzę ale i tak zapytam.
Jako pół środek przed rozebraniem silnika na zapieczone pierścienie może na początek zastosować płukankę silnika, test nafty na tłok od góry? Silnika nie uszkodzi a może i pomoże. Co sądzicie?

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 21-07-2017, 16:56:09 »
Spróbować zawsze można, ale nie zawsze pomaga ;)
3VZ.pl poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, modyfikacje

NOWE SZYBY DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148

Offline AGILESS

• Toyot Spamer
  • Living on my own
« Odpowiedź #12 dnia: 21-07-2017, 18:39:54 »
Gdzieś ostatnio czytałem, że na zapieczone pierścienie pomogło napsikanie w cylindry preparatu do czyszczenia EGR lub gaźnika. Są też płukanki stosowane w dwóch cyklach.

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 22-07-2017, 08:47:47 »
Moim skromnym zdaniem stosowanie tzw. płukanek ma sens jeśli problem z braniem oleju jeszcze się nie nasilił. Najlepszym rozwiązaniem było by stosowanie płukanek od nowości w silnikach z wadą olejową. Jak silnik bierze olej w ilości ok 1 L na 1-2 tys. km to już musztarda po obiedzie , szkoda tylko kasy na płukanki i olej . U mnie po rozebraniu silnika pierścienie stały na amen a silnik oleju brał "dopiero" ok 0.5 L na 1.5-2 tys. km. Ja zanim zdecydowałem się na remont przeczytałem chyba większość postów na temat płukanek i innych cudownych środków na większości Forum dotyczącym Toyoty. Od remontu przejechałem ok 5 tys. km i zużycie oleju ZERO ! ! ! , tylko odruch porannego zaglądania pod maskę pozostał .

Offline adblock

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 22-07-2017, 10:53:37 »
Maniuni masz rację. Rozbierałem już silnik z zapieczonymi pierścieniami. Były tak zapieczone, że tylko śrubokręt i trzeba było wyłamywać. Na pewno taka płukanka by nie pomogła niestety.
Diagnostyka Toyota, kodowanie wtryskiwaczy. TANIO. Kontakt na PW

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 22-07-2017, 10:53:37 »