Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Wymiana pierścieni Corolla Verso 2004r 1.8  (Przeczytany 9269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chriskalisz

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Wymiana pierścieni Corolla Verso 2004r 1.8
« Odpowiedź #60 dnia: 27-04-2018, 18:47:01 »
No coz sprawa jak najbardziej zrozumiała. Przeciez nikt nikogo nie zabroni robic tego na co ma ochote. Fakt jest tez taki ze jak zobaczysz ogloszenia sprzedazy to nikt nie chwili sie ze jego auto bierze olej. Zatem szansa wtopienia i zakupu takiego auto jest duza.1-2 litry na 1000 to zeby nie bolalo to trzeba jezdzic tylko do kosciola w niedziele. A tez nie kazdy ma fundusze na wladowanie 4 tys w silnik. Ja wybralem wersje minimalnych nakladow,dlatego tez robiłem sam.
Nie powiem ze łatwo bylo ale zdobyta wiedza tez jest wazna.
chris

Offline mpendzik

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: 08-06-2018, 12:07:56 »
Witam
U mnie sytuacja wygląda dosyć słabo - Niby silnik po częściowym remoncie - wymienione pierścienie, wywiercone otworki w tłokach, regulacja zaworów, uszczelki itp...  Zasadniczo zuzycie może troszkę spadło - tzn. jak nie kręce powyżej 4000rpm to nic nie bierze, jak powyżej 4000rpm to znika z bagnetu.
Po 1000 nie wziął prawie nic - był na oleju elf 10w40. Później zmieniłem na mobil 5w40 i teraz zrobiłem 3000km no i z bagnetu ubyło prawie połowa z max do połowy - czyli coś koło 1l.
Nie wiem -  może zmienić olej na 5w30... cholera wie... ale na pewno drugi raz nie oddam silnika do remontu - zajeżdżę go najwyżej i kupię używany.
Pozdrawiam

Offline chriskalisz

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: 01-10-2018, 09:32:16 »
Zaraz mnie ktoś tu zabije za olej.  :)
Od remontu latam na 15W40 - zużycie oleju 0,5l na 5000 km ( było po  naprawie) teraz mniej.  - od naprawy ( modernizacji) 20 tyś przejechałem.  Na dniach mam zamiar wymienić na 10W... bo już ida zimne dni.
Oczywiście każdy tu może mieć swoje zdanie na temat brania oleju przez 1.8 toyki ale wg mnie powód  jest jeden:
- styl jazdy ( bo ? bo gdy cieżka noga to większa temperatura na współpracy tłok cylinder, przegrzewajacy się olej zamulenie otworów i pierścieni i degradacja w stronę zużycia ogólnie piercieni do tego  również przez zbyt mały odpływ i finisz po 150kk  2 l/700 km (przy powiedzmy 140 czy 150 km/h.
Mam dowody na emerycki styl jazdy tych silników i zerowe zużycie oleju o grubo 100 tyś
A dlaczego 15W40 - a dlaczego nie, znawcy oleju wiedzą że tylko dodatkami się różnią oleje 15W 10 W i 5 W.

chris

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: 01-10-2018, 10:14:07 »
Spokojnie Kolego nikt Cie nie zabije tylko uśmieje się cztając takie brednie . Twój samochód to lej co chcechsz nawet rzepakowy , bedziesz ekologiczny.
A dlaczego 15W40 - a dlaczego nie, znawcy oleju wiedzą że tylko dodatkami się różnią oleje 15W 10 W i 5 W.
Znawcy wiedzą i widzą różnicę miedzy  olejem mineralnym  , półsyntetykiem a  syntetykiem, tylko widać Ty masz z tym kłopot .
Na dniach mam zamiar wymienić na 10W... bo już ida zimne dni.
Po co zmieniać ? Ja w 70 latach zaczynając pracę z samochodami w zimie a mrozy były wtedy tęgie , lałem najpierw gorącą wodę później lutlampą grzałem miskę olejową i zawsze zapalił . Moja rada: nie zmieniaj oleju tylko kup lutlampe ...
Mam dowody na emerycki styl jazdy tych silników i zerowe zużycie oleju o grubo 100 tyś
Ja bym poszedł dalej z takim tokiem rozumowania . Nie uruchamiać silnika to spalanie benzyny też zmaleje ...
« Ostatnia zmiana: 01-10-2018, 10:16:43 wysłana przez Maniuni »
Na drodze myśl , za innych również ! ! !

Offline chriskalisz

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: 01-10-2018, 12:02:16 »
Można oceniać że brednie - żyjemy w wolnym kraju.
Trochę samochodów zjechałem i naprawiłem - wiec wiem co mówię.
Mam za sobą i górnolotną wiedzę zdobytą w szkołach wyższych i doświadczenie warsztatowe poparte samodzielnym doświadczeniem + testowanie. 
Staram się być uczciwym w tym co robię, doświadczać wielu rzeczy a co za tym idzie wyciągać z tego wnioski.

Wobec Ciebie (Maniuni) dlaczego 1.8 VVTi bierze olej ? Słucham ,poproszę Twojej oceny.
chris

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #65 dnia: 01-10-2018, 16:21:48 »
Na temat brania oleju napisano setki postów . Poza tym sama Toyota wydała tzw. serwisówkę gdzie dokładnie opisane są przyczyny oraz sposób naprawy ...  Radzę poszukać , poczytać i  zrozumieć , zanim coś znów napiszesz. Mam jedną prośbę , nie pytaj mnie już więcej ! Życzę udanej lektury.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Offline chriskalisz

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: 01-10-2018, 21:43:00 »
Nic nowego się nie dowiedziałem z tej "serwisówki"
https://www.boards.ie/vbulletin/attachment.php?attachmentid=157393&d=1304377051
ale dziękuje za  celne wskazówki.
Jako że żyjemy w wolnym kraju ( no tak mi się wydaje) to pozwól że będę miał swoje zdanie na temat mojej naprawy i tego na czym jeździłem co zastałem po rozebraniu jak naprawiłem czym zalałem i w jaki sposób użytkuję auto,  a oceniać ze piszę brednie jest nieuprzejme.
Dobranoc.
chris

Offline jaszczur_zybex

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: 02-10-2018, 08:11:23 »
Myślę, że styl jazdy autami innych marek również będzie miał wpływ na pobór oleju. Nie ma wyjątków, a CV może co najwyżej należeć do tej bardziej wrażliwej grupy. Jak auto dostawało w dekiel to olej będzie brać.
Natomiast co do rodzaju zalewanego oleju to prawda, że bez względu co wlejemy auto pojedzie. Ale czy długometrażowo taki sam wpływ na silnik rodzaj oleju będzie miał to już nie wiem.

Offline franc5

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: 05-10-2018, 20:28:35 »
Moja tośka też bierze olej w ilościach 300-400ml na 1000km, przy przebiegu 130k km był robiony remont silnika (wymiany zgodnie z zaleceniami toyoty w serwisie  na gwarancji), założony lpg i teraz przy 240k km znowu bierze olej. Pytanie moje jest takie czemu sytuacja się powtórzyła skoro zrobiono wszystko jak należy. Czy mam się liczyć z remontem silnika (dodatkowe otwory i frezy powinny być wykonane) czy może tylko wymiana pierścieni?
Zaznaczę że jestem drugim właścicielem i kupiłem przy przebiegu ok 200k km, wszystkie naprawy były robione w serwisie toyoty.

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #69 dnia: 05-10-2018, 21:30:39 »
przy przebiegu 130k km był robiony remont silnika (wymiany zgodnie z zaleceniami toyoty w serwisie  na gwarancji),
Jesli faktycznie naprawa została wykonana w serwisie zgodnie z zaleceniami toyoty (wymiana tzw. szort bloku , tłoków i pierścieni) to branie oleju nie powinno już wystepować .Oczywiście przy agresywnym stylu jazdy może trochę łyknąć oleju , ale nie aż tyle. Problem z zapiekającymi się pierścieniami został rozwiazany i w samochodach po 2006 r już nie występował . Więc albo masz wyjątkowego pecha że coś sie znów dzieje z silnikiem ale bardziej prawdopodobne to że ktoś sam wymienił tylko np. pierścienie . Sprawdź w serwisie historie tej naprawy , bo na moje oko coś tu nie tak

Offline franc5

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: 05-10-2018, 21:57:20 »
mam ogólny protokół: wymiana kompletnego bloku silnika, komplet uszczelek, bagnet oleju, katalizator. Wydaje mi się że wszystko zrobione

Offline chriskalisz

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #71 dnia: 06-10-2018, 07:56:50 »
przy przebiegu 130k km był robiony remont silnika (wymiany zgodnie z zaleceniami toyoty w serwisie  na gwarancji),
Jesli faktycznie naprawa została wykonana w serwisie zgodnie z zaleceniami toyoty (wymiana tzw. szort bloku , tłoków i pierścieni) to branie oleju nie powinno już wystepować .Oczywiście przy agresywnym stylu jazdy może trochę łyknąć oleju , ale nie aż tyle. Problem z zapiekającymi się pierścieniami został rozwiazany i w samochodach po 2006 r już nie występował . Więc albo masz wyjątkowego pecha że coś sie znów dzieje z silnikiem ale bardziej prawdopodobne to że ktoś sam wymienił tylko np. pierścienie . Sprawdź w serwisie historie tej naprawy , bo na moje oko coś tu nie tak

Takie zuzycie to wg toyoty OK :)
chris

Offline franc5

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: 06-10-2018, 09:17:58 »
Wg toyoty może ok ale wg mnie to już nie. Akceptowalne zużycie powinno być ok 100ml na 1000km. Co myślicie o płukance dla silnika np. liqui moly bo szykuje się na wymianę oleju. Czytałem różne opinie i jedni są za inni przeciw, generalnie nie powinno być skutków ubocznych. Zaznaczam że oprócz zużycia oleju z silnikiem wszystko ok.

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #73 dnia: 06-10-2018, 11:34:49 »
mam ogólny protokół: wymiana kompletnego bloku silnika, komplet uszczelek, bagnet oleju, katalizator. Wydaje mi się że wszystko zrobione
  Faktycznie tak powinna wyglądac naprawa serwisowa . Co do płukanki to wydaje sie w Twoim przypadku bardzo racjonalna , koszt niewielki a moze faktycznie pomóc. Jedyne co mógłbym zasugerowac to spróbuj dość agresywnej płukanki  , liqui moly jest kilka rodzajów są słabsze i mocniejsze . Ważny jest również olej jaki lejesz do silnika . Toyota nie lubi olejów z dużą zawartością węgla np. Castrol  . Mogę polecić z czystym sumieniem olej  TOYOTA 5w30  Fuel Economy TGMO  lub równie dobry  ENEOS PREMIUM HYPER MULTI 5W30 A5/B5 RN0700 . Ja jeżdżę na tym pierwszym choć ten drugi jest sporo tańszy ( kupuje przez Alledrogo). Po remoncie przejechałem ponad 50 tys/km i jak narazie jest ok , dolewam ok 1L ojeju na 11-12 tys/km bo po takim przebiegu robię wymiane oleju . Przez pierwsze 10 tys/km po remoncie dolałem ponad 2L a teraz z każdą wymianą coraz mniej . Spróbuj płukanki i daj znać czy pomogło . Twoja opinia będzie  pomocna innym Kolegom gdyby sie taki problem pojawił . Powodzenia                                                           

Offline chriskalisz

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #74 dnia: 10-10-2018, 22:45:49 »
Maniuni bądz precyzyjny i nie lej wody.
w poście z  lipca 2017 napisałeś że po zrobiłeś 5 tyś km w m-c ( bo remont był też w lipcu) .. OK
w poście z lutego 2018 już przejechałeś 50 tyś po remoncie
w poście z kwietnia 2018 licznik Ci się odkręcił bo piszesz o 40 tyś
a w poście z października 2018 znowu 50 tyś przejechałeś  po remoncie....

Bądź uczciwy bo ludzie po coś tu są i to co ktoś tu pisze jest dla nich ważne.
Mniej krytykuj czyjeś poczynania a bardziej bądź szczery.

chris

Toyota Klub

« Odpowiedź #74 dnia: 10-10-2018, 22:45:49 »