Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Koło zapasowe / dojazdowe  (Przeczytany 10129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.2T 4x2 M/T Premium kol. Metal Stream 2016
Koło zapasowe / dojazdowe
« dnia: 06-06-2017, 12:35:20 »
Wybieram się na wakacje za granicę i postanowiłem zakupić koło dojazdowe no bo nie będę ryzykował wyjazdu 1200 km z pianką . postanowiłem wyjąć więc styropian z zestawem naprawczym i zobaczyć ile mam do dyspozycji miejsca .

I PRZEŻYŁEM SZOK !!!!  :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :cry: :cry: :cry:

Jest płyciutka wnęka o głębokości średnio ok. 7 cm !!! Wymiar średnicy ok. 54 cm jaki tam można maks wsadzić . A większość kół oscyluje wokoło fi 600 mm więc koło dojazdowe w tą wnękę się NIE ZMIEŚCI

Co to oznacza ? Że kupując koło np. dojazdówkę wg instrukcji 145/90D 16 praktycznie uniemożliwiamy sobie posiadanie równej podłogi i diametralnie zmniejszamy niewielki i tak bagażnik !!

Mówcie co chcecie ale mnie opadły ręce ...

Wygląda na to , że na wakacje nie jadę C-HR-em  :wallbash: :wallbash: :wallbash:

FOTO "wnęki" : https://www.dropbox.com/s/grzbl888sl7gf00/20170606_121143.jpg?dl=0
« Ostatnia zmiana: 06-06-2017, 12:50:52 wysłana przez Italo »
Miłośnik "włoszczyzny" zachwycony stylem C-HR :)

Offline Arturas

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #1 dnia: 06-06-2017, 14:18:28 »
Trzeba było kupić Aurisa:
Spalanie - Motostat.pl

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 06-06-2017, 14:23:49 »
No tak , po prostu marzyłem o tak merytorycznym komentarzu ...

Offline madlew

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 06-06-2017, 16:48:46 »
tzn dla mnie tu zaskoczenia/szoku nie ma - sprzedawca powiedzial mi przy zakupie, ze nie wejdzie tam kolo zapasowe choc zdaje sie bylo na liscie akcesoriow - moze wejdzie do wersji bez baterii (z 1.2 turbo)?

mysle, ze jesli kolo zapasowe to nie we wnece (choc tam tez troche miejsca sie marnuje na styropian) - ja bym chyba staral sie je przyczepic w bagazniku do tylnej czesci siedzenia albo po prostu polozyc jako czesc 'zaladunku' - straty miejsca tutaj nie unikniemy

tak naprawde wyjezdzajac na wakacje to pewnie tak czy siak przydal by sie bagaznik dachowy i tam np mozna by to kolo umiescic

Offline Arturas

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 06-06-2017, 19:21:47 »
No tak , po prostu marzyłem o tak merytorycznym komentarzu ...

A czego się spodziewałeś? Jak Ci tu ktoś zamieści fotorelację z powiększenia wnęki na koło? Trzeba było zajrzeć, pomierzyć popytać przed kupnem... Ja tak zrobiłem i między innymi z tego względu kupiłem Aurisa... :cool:
Spalanie - Motostat.pl

Offline ciapus4

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.2 PRIME Dynamic + LED/TECH/JBL Nebula Blue
« Odpowiedź #5 dnia: 06-06-2017, 20:25:41 »
Italo, "wal to" masz przeca asistans nie  :-P

Offline soulshakin

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 06-06-2017, 22:57:51 »
Wersja z kołem zapasowym ma podniesioną podłogę bagażnika do poziomu złożonych siedzeń z tego co widziałem na zdjęciach.

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 07-06-2017, 08:04:18 »
@madlew - nie - ja mam 1.2 turbo i jest  jak jest. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego na niektórych rynkach i w innych markach masz wybór czy zamawiasz koło czy nie . Tu kolejna rzecz gdzie zostaję uszczęśliwiony na siłę . Pewnie . Można przyczepić do tylnych foteli , mogę zabrać bagażnik dachowy na koło ( nie planowałem ) mogę też toczyć je z boku auta trzymając patyk w ośce . Co to są za rozwiązania ??
OK - rozumiem - kupuję auto na gaz , wkładam w koło zbiornik i to jest mój wybór i problem . Ale tu - znowu improwizacja ?

@arturas - nie spodziewałem się tutorialu . Ale też nie takich mądrości . Gdybym kupował auto ze względu na posiadanie wnęki na koło mógłbym równie dobrze kupić poloneza . Nie rozumiem argumentu Auris . Kupiłem C-HR bo mi się podobał i spełniał wiele z moich oczekiwań . Ani Auris ani Polonez nie podobają mi się . Marka nie miała tu większego znaczenia , choć niezła opinia o niej na pewno była atutem . Na razie akurat wieloma rozwiązaniami typowymi dla marki jestem zawiedziony . Szczególnie podejściem do rynku PL

@ciapus - teoretycznie tak . Ale teraz serio . Jedziesz grupą 3 aut na wakacje . Pada Ci koło w niedzielę . Asistance zawozi Cię do dealera . Super bardzo , co ? A z kołem w 1/2 h mam po problemie i wszyscy jadą dalej .

@soulshakin - bardzo możliwe , że wtedy jest mniejszy bagażnik . Ale widzę to kupując auto i wtedy decyduję co z tym robić . Nie da się sprawdzić w aucie WSZYSTKIEGO , szczególnie , że z takim rozwiązaniem wytłoczki podłogi spotykam się pierwszy raz .

Mam pytanie - korzystaliście już z zestawów naprawczych ? (bo ja nie ) Prawda to , że po użyciu opona jest do wyrzucenia ? ( kwestia wypełnienia pianką )

Wygląda więc na to , że Toyota potraktowała słowa miejski crossower dość dosłownie . Bo oczywiście w pewnym cudzysłowiu nie nadaje się w tym wyposażeniu na dalekie trasy ... Efekt ? W prawdzie zamówiłem koło dojazdowe ( na codzień nie potrzebuję tyle bagażnika ) i będę z nim jeździł gdzieś dalej niż w mieście .
Ale na wakacje chyba pojadę 500 L . Tam mimo gazu w kole zapas mieści się foremnie w bagażniku ze względu na wielopoziomową podłogę . Więc zostaje sporo miejsca i do tego przesuwne fotele i więcej przestrzeni wewnątrz . A tak się chciałem przejechać Tośką , mieć system bepieczeństwa na długą trasę . Echhh ... jeszcze zobaczę ...
« Ostatnia zmiana: 07-06-2017, 08:06:27 wysłana przez Italo »

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
  • Hybrid C-HR-Prestige+LED/TT2Go-Metal Stream
« Odpowiedź #8 dnia: 07-06-2017, 09:17:56 »
To że opona po użyciu zestawu naprawczego jest do wymiany to mit wciskany klientom przez amatorów-oponiarzy którym nie chce się oczyścić opony  <zolta> wiadomo że bardziej się opłaca sprzedać nową  :cool:
A swoją drogą, jeżdżę już trzecim autem z zestawem naprawczym na pokładzie, w sumie już ponad 10 lat i albo mam takie szczęście albo tak trwałe opony że nigdy nie użyłem naboju, a nawet w poprzednim aucie nabój musiałem wymienić bo się przeterminował  :wallbash:
Nie znaczy że nigdy nie złapałem gumy!!! Trafiły się wbite wkręty, gwoździe a nawet igła od strzykawki ale zawsze ubytek powietrza był tak mały że na trasie wystarczyło dopompować dołączonym kompresorem i jazda dalej aż system DDS pokaże że znowu jest mało "luftu"
Tak to działało w poprzednich Oplach Astra i Zafira i mam nadzieje że w Tośce też  :-)
Oczywiście rozcięcie opony na krawężniku czy wystrzał to katastrofa i zonk i tu na to nie ma rady niestety.

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #9 dnia: 07-06-2017, 20:21:07 »

Wersja z kołem zapasowym ma podniesioną podłogę bagażnika do poziomu złożonych siedzeń z tego co widziałem na zdjęciach
Czyli jak ?Z kołem jest inna wersja niż bez koła ? Masz gdzieś linki do tych zdjęć ? Ja w swojej Karolci też od razu zamówiłem z kołem zapasowym, za jedyne 490 PLN

Offline Ralph_S

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 07-06-2017, 22:06:25 »
Kształt podłogi jest zawsze ten sam, są tylko trzy wersje styropianu.
Do zestawu naprawczego, do koła dojazdowego tzw. compact tyre, oraz do pełnego koła zapasowego.

W Google znajdziecie zdjęcia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #11 dnia: 07-06-2017, 22:08:06 »

Kształt podłogi jest zawsze ten sam, są tylko trzy wersje styropianu.

Czyli jak wnioskuję, Italo powinien zdobyć odpowiedni styropian, zamiast rzeźbić z pagórkami w bagażniku  :o

Offline madlew

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 07-06-2017, 22:20:18 »
o czyms takim mowa?

Offline Ralph_S

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 07-06-2017, 23:03:30 »
Chodzi o te wkłady:

A tu jest ten standardowy:

Offline Rescars

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 07-06-2017, 23:42:27 »
Mysle ze w hybrydzie nie ma na wyp. Dojazdowki  bo pewnie chodzi o wage jak w niektorych modelach... gdzies kiedys o tym ze jest to jakis myk prodocentow aby obejsc jakis przepis... a pozatym C-hr to typowo miejski crossover...a nie auto na trase😀

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 07-06-2017, 23:42:27 »