Autor Wątek: Koło zapasowe / dojazdowe  (Przeczytany 31301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #45 dnia: 27-09-2017, 23:11:55 »
*Standard w autach bez koła zapasowego.

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #46 dnia: 29-09-2017, 21:34:21 »
Jest to pierwszy mój samochód bez zapasu - więc mnie to zdziwiło. Ale brak klucza to już skąpstwo wyjątkowe. W trasie daleko od miasta to bym się jednak czuł pewniej z zapasem - chociaż jak pomyśle ile miejsca zabierało 18'' calowe kolo w poprzednim samochodzie to trochę nie żałuje ;) (teraz to egzotyka pełnowymiarowe koło zapasowe z alufelgą :) 18 cali)  w każdym razie przez 7 lat jazdy 2 kapcie były i zapas się przydał całe 2 razy.
wilkq

ulver

  • Gość
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #47 dnia: 14-10-2017, 11:40:20 »
Jest to pierwszy mój samochód bez zapasu - więc mnie to zdziwiło. Ale brak klucza to już skąpstwo wyjątkowe. W trasie daleko od miasta to bym się jednak czuł pewniej z zapasem - chociaż jak pomyśle ile miejsca zabierało 18'' calowe kolo w poprzednim samochodzie to trochę nie żałuje ;) (teraz to egzotyka pełnowymiarowe koło zapasowe z alufelgą :) 18 cali)  w każdym razie przez 7 lat jazdy 2 kapcie były i zapas się przydał całe 2 razy.

gdy jest zapas jest i klucz i podnosnik


mattman

  • Gość
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #48 dnia: 14-10-2017, 14:36:35 »
i....mniejszy bagażnik.

Offline Vega

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #49 dnia: 13-12-2018, 13:44:41 »
Dojazdówka,wytłoczki,klucz i lewarek,1030zł plus podłoga 280zł(w ASO)

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #50 dnia: 27-12-2018, 18:42:37 »
Dojazdówka,wytłoczki,klucz i lewarek,1030zł plus podłoga 280zł(w ASO)
Czyli assistance na pare dobrych lat gdy nie bedzie juz ac :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4472
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #51 dnia: 27-12-2018, 19:59:26 »
Czyli assistance na pare dobrych lat gdy nie bedzie juz ac
Assistance to jest dobre. żeby Ci koło na zapasowe zmienili, bo raczej nowego nie dadzą w prezencie. Mnie zapas już kilkakrotnie wybawił z dużych kłopotów i straty czasu w trasie. Dlatego zawsze go dokupuję, gdy nie ma w serii.
« Ostatnia zmiana: 27-12-2018, 20:04:45 wysłana przez pireus »

Offline bigroberto

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #52 dnia: 07-01-2019, 02:38:18 »
W celu wyjaśnienia czemu Toyota zaleca stosowanie zestawu naprawczego polecam obejrzenie filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=pWF8TwpHB0o
-statystycznie guma zdarza się raz na 5 lat
-ogólnie wożenie zestawu zamiast koła ogranicza zużycie paliwa
-o połowę skraca czas naprawy/powrotu do mobilności
-jest bezpieczniejsze niż wymiana koła
Jeśli czujesz że złapałeś gumę postaraj się zatrzymać, jednak w bezpiecznym miejscu
-włącz światła awaryjne i uruchom hamulec ręczny
-zlokalizuj w miarę możliwości uszkodzenie (najczęściej to wbity gwóźdź, śruba lub inny mały element)
Nie używaj zestawu naprawczego jeśli;
- uszkodzenie przekracza 4 mm
- uszkodzeniu uległa felga
- opona była bez powietrza lub z niskim poziomem powietrza d dłuższego czasu
Jeśli w oponie znalazłeś np. śrubę- nie usuwaj jej!!
W zestawie naprawczym są 2 naklejki- na koło i na słupek wewnętrzny - by pamiętać o tym, że jedziemy na uszkodzonej oponie
Po zainstalowaniu zestawu i podłączeniu do gniazda zapalniczki i uruchomieniu zasilania - napełniamy do wymaganego ciśnienia  - żółtym przyciskiem sprawdzamy ciśnienie w oponie(napełniamy do około 10min)
Jeśli po tym czasie nie udaje się uzyskać wystarczającego ciśnienia - oznacza to że WSKAZANE JEST WEZWAĆ POMOC
jeśli CIŚNIENIE OKAZAŁO SIĘ WYSTARCZAJĄCE-odłóż zestaw do bagażnika a  PO PRZEJECHANIU KILKU KILOMETRÓW- SPRAWDŹ PONOWNIE OPONĘ!
Jeśli ciśnienie jest niewystarczające- WEZWIJ POMOC
Jeśli ciśnienie jest wystarczające - napełnij je do wskazanego w instrukcji, kontynuuj jazdę ale z prędkością nie większą niż 80km/h
Kontaktuj się z serwisem Toyoty tak szybko jak to możliwe
WNIOSKI;
-poruszając się lokalnie - można ryzykować poruszanie i używanie załączonego zestawu serwisowego
-w przypadku dalszej podróży, - rozsądne wydaje się posiadanie co najmniej koła serwisowego 
Tyle tytułem przypomnienia instrukcji- sam zawsze miałem koło i ta sytuacja z koniecznością użytkowania zestawu naprawczego jest mało komfortowa- więc śladem przedmówców postaram się zaopatrzyć w koło dojazdowe.

Offline P@rsival

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #53 dnia: 07-01-2019, 15:18:12 »
A jeszcze jest istotne to, ze uzycie zestawu naprawczego = opona do wyrzucenia.
Czyli jezeli jest male uszkodzenie np. gwozdz w srodku bieznika (naprawa jakies 10-20 zł) to tracimy np. 18 calowa opone w cenie ok. 500 zł. WIem wiem jezeli stac Cie na auto to plac...ale bez przesady
Toyota C-HR Hybrid Prestige+LED+JBL+inne

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #54 dnia: 07-01-2019, 20:00:08 »
Koło dojazdowe/zapasowe jest dobrze mieć! Przydaje się jeśli opona zostanie rozcięta albo felga zagięta!  <taniec>
Ale jeśli ubytek ciśnienia w oponie jest spowodowane wkrętem czy gwoździem to zazwyczaj ciśnienie spada powoli a więc można na trasie dopompować do koła dołączonym do zestawu kompresorkiem i kontynuować jazdę do wulkanizatora, oczywiście nie używać naboju uszczelniającego!
Tośka to moje kolejne auto z zestawem naprawczym  :good: a więc w ciągu ostatnich 12 lat wszystkie złapane w trasie gumy nie sprawiały kłopotu a było ich trochę! Dopompowałem bez naboju i jazda dalej do wulkanizatora  :good:
Koła zapasowego nigdy nie woziłem mimo że zawsze miałem dwa komplety, letnie i zimowe. <taniec>
« Ostatnia zmiana: 07-01-2019, 20:01:44 wysłana przez zdenek2007 »

Offline vetyver

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #55 dnia: 16-01-2020, 19:43:45 »
czy ktoś tu w końcu napisze jaki jest prawidłowy zalecany przez toyote rozmiar koła dojazdowego do C-HR 1.2 :)

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #56 dnia: 17-01-2020, 08:20:46 »
Według instrukcji obsługi to są dwie wersje : Rozmiar opon T145/90D16 106M , T145/70D18 107M. Rozmiar felg 16 × 4T, 18 × 4T.



« Ostatnia zmiana: 17-01-2020, 08:30:31 wysłana przez Marek08 »

Offline tim

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: C-HR1.8HSD-2023
Odp: Koło zapasowe / dojazdowe
« Odpowiedź #57 dnia: 09-03-2024, 02:01:28 »
Po pierwsze: "miejski crossover" to bezsensowne połączenie dwóch wyrazów. Ostatnio w prospektach pojawia się nawet SUV (!) A C-HR to ani SUV ani crossover bo nie spełnia definicji a zastępowanie koła zapasowego jakąś mazią woła o pomstę do nieba. Może Japończycy jeżdżą tylko w niedzielę i to wokół domu popijając przy tym litry napojów (o czym świadczą mikroskopijne schowki i ich dedykowanie dla kubków i butelek... Nie ma gdzie położyć nawet komórki podłączonej do ekranu, nie mówiąc o wygodzie ładowania (gniazdo w podłokietniku, który trzeba częściowo wypróżnić by do niego się dobrać... Rozczarowujące.


 

Beesafe.pl