Autor Wątek: wady RAV4 hybrid..  (Przeczytany 71963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arst

  • Gość
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #90 dnia: 10-10-2018, 11:06:31 »
Kiedy włączają się czujniki cofania na dużym ekranie mamy grafikę samochodu, ale nie RAV4 tylko Octavii
U mnie wygląda to dokładnie tak samo jak tutaj: http://blog.consumerguide.com/wp-content/uploads/sites/2/2015/12/DSCN26601-1024x768.jpg. Nie wydaje mi się, żeby to przypominało Ocatvię :o. Chyba, że w wersjach bez kamer 360 jest inaczej...

A co do jakości Infotainmentu Toyota Touch 2, to faktycznie jest to soft z zeszłej epoki (taki, albo i lepszy system robiliśmy dla BMW w okolicach 2008-2009r.). Polityka Toyoty jest taka, a nie inna. Dla porównania - koncern PSA od jakiegoś czasu umożliwa wymianę jednostki centralnej w swoich samochodach wyposażonych w magistralę CAN 2010+ na nowszą (byle auto miało otwór 2xDIN w konsoli), zawierającą większość najnowszych technologii (CarPlay, AndroidAuto, MirrorLink). Fakt, że liczą za to sporo, ale nie jest to aftermarketowy badziew na Androidzie made in China :grin:.

Najbardziej rozbawiło mnie tłumaczenie Toyoty dlaczego tak późno wprowadzają CarPlaya (że to ze względu na bezpieczeństwo, czekali aż standard dojrzeje i takie tam bzdury <zalamka>). Prawda jest taka, że po prostu przez cały ten czas nie byli w stanie przejść pozytywnie certyfikacji Apple'a (po prostu mają słabych poddostawców oprogramowania <taniec>).
« Ostatnia zmiana: 10-10-2018, 11:11:30 wysłana przez Arst »

Offline DKK

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #91 dnia: 10-10-2018, 11:22:53 »
W wersji bez kamer 360 jest inaczej - na grafice na pewno nie ma RAV4. Potwierdza to tylko tezę, że koncernowi Toyota nie zależy na dopracowaniu infotainmentu Toyota Touch 2. Zastanawiam się czy jako użytkownik auta, które jest jeszcze przez ponad dwa lata na gwarancji coś mógłbym z tym zrobić. Macie jakieś pomysły?

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #92 dnia: 10-10-2018, 12:54:45 »
Najwyraźniej jest to problem globalny Toyoty. Właśnie natknąłem się na porównanie amerykańskiej Camry i Accorda, gdzie dziennikarz bardzo narzeka na infotainment Entune w Camry i określa go mianem przestarzałego reliktu z poprzedniej dekady.. Głównie dlatego porównanie wygrał Accord.

https://www.businessinsider.com/honda-accord-and-toyota-camry-sedan-comparison-2018-7?IR=T

Entune jest od dawna w autach Toyoty na rynku amerykańskim, a obecnie ma stopniowo zastępować w modelach europejskich system Toyota Touch 2, ponieważ jak twierdzi Toyota jest od niego zdecydowanie nowocześniejszy. Niestety nowocześniejszy od TT2 wciąż nie oznacza, że nowoczesny..
« Ostatnia zmiana: 10-10-2018, 12:57:24 wysłana przez Milos »
My Toyota is Fantastic :)

Offline mleni

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Samochód:: Selection 4x4
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #93 dnia: 10-10-2018, 19:02:43 »
Panowie czy u was zdarza się podczas deszczu piszczy czujnik parkowania na światłach jak stoicie? Przez to cho... muszę wyłączyć , a jak jest sucho to spoko. Tak macie?

Offline animuss

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #94 dnia: 10-10-2018, 21:07:31 »
U mnie nie piszczy, ale leje się do kabiny. :grin:

Arst

  • Gość
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #95 dnia: 11-10-2018, 09:26:41 »
Panowie czy u was zdarza się podczas deszczu piszczy czujnik parkowania na światłach jak stoicie? Przez to cho... muszę wyłączyć , a jak jest sucho to spoko. Tak macie?
Wariuje czujnik z przodu? Ja tak miałem ostatnio podczas opadów :grin:. Ale u mnie wydaje mi się, że nie czujnik, a przednia kamera jest problemem, gdy zbierze się na niej duża kropla wody. W ostatni weekend posmarowałem ją "niewidzialną wycieraczką", może będzie lepiej odpychać wodę z soczewki.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #96 dnia: 11-10-2018, 11:12:41 »
Panowie czy u was zdarza się podczas deszczu piszczy czujnik parkowania na światłach jak stoicie? Przez to cho... muszę wyłączyć , a jak jest sucho to spoko. Tak macie?

Na światłach podczas deszczu nie zdarza się u mnie, jak już to śnieg jest ich wrogiem.

Offline mleni

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Samochód:: Selection 4x4
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #97 dnia: 11-10-2018, 18:17:21 »
Wariuje czujnik z przodu? Ja tak miałem ostatnio podczas opadów :grin:. Ale u mnie wydaje mi się, że nie czujnik, a przednia kamera jest problemem, gdy zbierze się na niej duża kropla wody. W ostatni weekend posmarowałem ją "niewidzialną wycieraczką", może będzie lepiej odpychać wodę z soczewki.

Tak z przodu. Co ma to tego kamera z czujnikami?  :o

Offline Marcs

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #98 dnia: 11-10-2018, 18:52:11 »
Panowie czy u was zdarza się podczas deszczu piszczy czujnik parkowania na światłach jak stoicie?

Ja miałem taką sytuację. Padał deszcz a czujnik z przodu wariuje. Okazało się, że komar złapał się w jedne czujnik, tj, w tę szczelinę. Musiałem się przyjrzeć dokładnie wszystkim czujnikom i  jego wydłubać. Na pierwszy rzut oka był niewidoczny. Miałem jechać do ASO ale po jego wydłubaniu problem się rozwiązał.

Offline skorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #99 dnia: 12-10-2018, 09:55:26 »
Druga RAV4 i druga hybryda w domu (jest Auris Touringsport). Kupiona w grudniu 2017 wersja modelowa 2018 Selection 4x4, przejechane 25.000 km. Poprzednia RAV4 przejechane 195.000 km bez problemowa (żyleta).
Wady:
1) żenująca jakość dźwięku audio (Toyota Touch and Go)
2) brak CD (chcąć posłuchać płyty trzeba się bawić w zamianę na mp3 - brak czasu i się odechciewa)  - w poprzedniej RAV4 Premium 4x4 2011 r. była zmieniarka na 6 płyt i dźwięk był przyzwoity
3) brak wyświetlania sms w iphone 6 - na androidzie działa,
4) wyświetlacz pomiędzy zegarami po angielsku, a większy po polsku,
5) przedpotopowy soft i grafika,
6) brak radia DAB+ co przy fatalnych głośnikach powoduje, iż nie chce się słuchać radia,
7) brak podświetlanych przycisków ustawiania i składania lusterek
8) brak automatycznego domykania pozostałych szyb,
9) tył przednich foteli fatalny w porównaniu do wersji z 2011 r.
10) idiotyczne rozmieszczenie przycisków EV/ECO/SPORT - powinny być na kierownicy lub bliżej dźwigni,
11) zbyt mały zbiornik paliwa - w poprzedniej wchodziło 55 litrów w tej wlewam ok 43. Przy większym zbiorniku byłby większy zasięg
12) bardzo wysokie spalanie na autostradzie - przy 120 km/h i bardzo delikatnym operowaniu gazem ok 10,5, później wzrasta spalanie o około 1 litr na każde 10 km/h. Przy 160 km/h spalanie ok. 15 litrów co przy tak małym baku powoduje konieczność tankowania co 400 km - porażka
13) wycie skrzyni przy przyspieszaniu,
14) tylna przestrzeń bagażnika z kretyńskim wystającym schowkiem co ogranicza możliwość położenia dużych walizek na płasko - są pod kątem i zjeżdżają  na kółkach,
15) brak automatycznego składania lusterek bocznych przy zamykaniu samochodu - w auris hybrid jest (nie do wiary, że w samochodzie za 158 k tego nie ma),
16) brak elektrycznej regulacji fotela kierowcy (płacąc 158 k za selection),
17) przy prędkości ok 140 km/h pokrywa silnika trzęsie się jakby miała odpaść - w modelu z 2011 tego nie było (sprawia wrażenie lichej blachy),
18) przy odtwarzaniu muzyki na wartości ok 12 soś skrzypi w wygłuszeniu dachu i drzwiach (żenada)\
19) cena dodatkowych nakładek ochronnych na progi tylko na przód to 1200 zł (w wersji z 2011 były w standardzie na przód i tył)
20) brak doświetlania zakrętów 
 
Auris Touring Sport Hybrid, RAV4 Selection Hybrid 4x4

Offline Wojteksw

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #100 dnia: 12-10-2018, 11:46:12 »
Ale dużo tego nazbierałeś. Jeżeli chodzi o spalanie, to nie wiem dlaczego u Ciebie jest tak dużo. Ja mam zwykłą, bez napędy hybrydowego i apetyt na paliwo jest dużo mniejsze.

Offline skorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #101 dnia: 12-10-2018, 11:51:13 »
Spalanie wysokie może dlatego, że pojemność 2,5 litra?

Dołożę jeszcze:
21) brak oświetlonego schowka pasażera (w wersji z 2011 był nawet chłodzony),
22) brak wyłożenia wnętrza schowka pasażera tkaniną - dół (w wersji z 2011 był wyłożony) przez co się rysuje,'
23) brak wyłożenia wnętrza górnego schowka między siedzeniami taniną przez co się rysuje (w wersji z 2011 był wyłożony).
Auris Touring Sport Hybrid, RAV4 Selection Hybrid 4x4

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #102 dnia: 12-10-2018, 12:02:11 »
Co do punktu 3 : wejdź w Ustawienia iPhone -> Bluetooth -> niebieskie kółko (i) przy Toyota Touch 2 -> włącz <Pokaż powiadomienia>. Na iPhone 6S działa.
My Toyota is Fantastic :)

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4469
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #103 dnia: 12-10-2018, 12:06:40 »
brak wyświetlania sms w iphone 6
Zrób tak jak pisze kolega  Milos i wszystko będzie ok.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #104 dnia: 12-10-2018, 12:39:22 »
11) zbyt mały zbiornik paliwa - w poprzedniej wchodziło 55 litrów w tej wlewam ok 43. Przy większym zbiorniku byłby większy zasięg

Zbiornik ma 56l, tyle że wskazania zasięgu komputera pokładowego liczone są do rezerwy a nie pustego baku, lampka zapala się wcześnie i znaczy tyle, że jest niski poziom paliwa (na wskaźniku paliwa jest R a nie 0 czy E).


 

Beesafe.pl