Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: wady RAV4 hybrid..  (Przeczytany 11144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: wady RAV4 hybrid..
« Odpowiedź #105 dnia: 12-10-2018, 12:44:07 »
Spalanie wysokie może dlatego, że pojemność 2,5 litra?

Jak to SUV na autostradzie, ale masz jakieś wysokie to spalanie. Na jakiej długości odcinkach jeździsz?

Offline skorek

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #106 dnia: 12-10-2018, 13:00:37 »
No i jeszcze jedna rzecz - przy prędkościach autostradowych, wskazania zasięgu nie odpowiadają rzeczywistej ilości przejechanych kilometrów, co można porównać z odległością do przebycia z nawigacji. Komputer zawyża, a kilometry z zasięgu znikają szybciej niż faktycznie przejechane np. zasięg 350 km, do przejechania 150 km, prędkość 140 km/h, po przybyciu na miejsce zasięg 150 km, a nie 200 km.

Trasy autostradowe Rzeszów - Kraków - Rzeszów ok. 170 km w jedną stronę.

Przy prędkościach na drogach lokalnych zasięg w miarę odpowiada przejechanym kilometrom. Na jednym tankowaniu jazda po mieście i trasy Rzeszów - Krosno - Rzeszów, Rzeszów - Jasło - Rzeszów (teren w połowie pagórkowaty): spalanie średnie ok. 6,5 l, zasięg przy oszczędnej jeździe do wskazania zasięgu "0" około 650-720 km.

Różnica w spalaniu do modelu RAV4 Premium benzyna 4x4 2011 r. to średnio 2,5 l na 100 km (tam średnia na yych trasach to 8,5 l)

Offline Milos

• Toyot Chodzacy
  • RAV4 IV gen FL
« Odpowiedź #107 dnia: 12-10-2018, 13:55:00 »
No i jeszcze jedna rzecz - przy prędkościach autostradowych, wskazania zasięgu nie odpowiadają rzeczywistej ilości przejechanych kilometrów, co można porównać z odległością do przebycia z nawigacji. Komputer zawyża, a kilometry z zasięgu znikają szybciej niż faktycznie przejechane np. zasięg 350 km, do przejechania 150 km, prędkość 140 km/h, po przybyciu na miejsce zasięg 150 km, a nie 200 km.

To akurat chyba jest logiczne, że samochód nie wie z góry jakimi drogami będziesz jeździł, z jaką prędkością i z jak wysokim spalaniem więc obliczając zasięg komputer pokładowy musi przyjąć jakieś założenia; pewnie na podstawie poprzedniego średniego spalania w twoim aucie na jakimś odcinku (jeśli system jest trochę bardziej inteligentny) albo też ma z góry założone i niezmienne średnie spalanie, niezależnie od konkretnego przypadku, i na tej podstawie oblicza zasięg (system głupszy). Nie wiem, która wersja jest prawdziwa bo tego nie badałem jakoś szczególnie ale logiczne jest, że system nie jest w stanie z góry przewidzieć, że będziesz jechał autostradą 140 km/h ze średnim spalaniem 11 l/100 km, co znacznie obniży twój PRZEWIDYWANY zasięg. Po prostu jak już jedziesz to zasięg spada szybciej niż system wcześniej zakładał.
My Toyota is Fantastic :)

Offline mleni

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #108 dnia: 12-10-2018, 13:55:26 »
No to u mnie trasa Kielce Skarżysko 180km/h wyszło 14-15 l. Skarżysko Radom 130km/h 9 l.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Offline Tomik01

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #109 dnia: 13-10-2018, 10:14:52 »
Ponieważ szukam następcy Verso, jako samochodu dla 5 osobowej rodziny, mam do Was pytanie, czy na tylnej kanapie wygodnie mogą podróżować 3 dorosłe osoby, lub 2 dorosłe plus fotelik samochodowy dla dziecka. W Verso nie ma z tym problemu, a jak jest u Was ?

Online Wojteksw

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #110 dnia: 13-10-2018, 10:26:32 »
Musisz dokonać pomiaru długości poszczególnych kanap, wtedy masz precyzyjną odpowiedź. To, czy mieszczą się dwie, czy trzy osoby zależy od postury tych osób. Widziałem nawet sytuacje, że dwie osoby miały problemy na tylnej kanapie.

Toyota Klub

« Odpowiedź #110 dnia: 13-10-2018, 10:26:32 »