Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Problem z czujnikami parkowania  (Przeczytany 1700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Milka!

• Toyot Leżący
  • *
Problem z czujnikami parkowania
« dnia: 19-06-2017, 21:25:32 »
Mam problem z przednim czujnikiem parkowania, zaczął mi dzisiaj  wyć bez powodu, nie było żadnej przeszkody przed samochodem w odległości ok.30 metrów lub więcej. Rano jak jechałam do pracy wszystko było w porządku, no ale jak wracałam w ten  upał czujnik (przedni)wył mi prawie cały czas bez powodu, wcześniej tylko raz mi się to zdarzyło ale szybko minęło i teraz drugi raz, może on nie znosi upałów? Wieczorem wyjechałam na przejażdżkę i było dobrze. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem. Dodam, że czujniki nie były osobno montowane tylko były w pakiecie Tech.

Offline Mystik

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Problem z czujnikami parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: 20-06-2017, 05:30:41 »
Przetrzyj szmatką, a jak nie pomoże, to ASO wita.

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.2T 4x2 M/T Premium kol. Metal Stream 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 20-06-2017, 07:10:43 »
Moje , dokładane w ASO potrafią tak się zachować po dużym deszczu . Jak pisał poprzednik , szmatka lub ASO
Miłośnik "włoszczyzny" zachwycony stylem C-HR :)

Offline bartek3

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 20-06-2017, 08:08:10 »
Mialem to samo, tablica rejestracyjna drgala i aktywowala czujniki, 30 min diagnozy i roboty u dealera. Ciezko bylo powtorzyc problem, bo wystepowal tylko przy pracy silnika spalinowego.

Offline marekzegarek

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #4 dnia: 21-08-2017, 12:33:47 »
witam,

mam podobny problem: jeśli jeżdżę z włączonymi czujnikami przednimi (przełącznik na 1) potrafią piszczeć sygnałem ciągłym podczas wolnej jazdy (np. przy zatrzymywaniu się przed skrzyżowaniem) - mimo braku przeszkody; serwis poradził bym dał przełącznik na "0".
Zrobiłem tak, więc teraz przednie aktywują się przy włączeniu biegu wstecznego i przy parkowaniu tyłem piszczą ciągłym sygnałem mimo braku przeszkody z przodu (przy czym nie zawsze).

Offline erma

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 22-08-2017, 00:01:57 »
To gorsze niż dokładany mały Chińczyk na ramce od tablicy.
Do ASO i niech diagnozują, rozwiązanie z ręczną aktywacja to kpiny...
« Ostatnia zmiana: 22-08-2017, 00:03:30 wysłana przez erma »

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 22-08-2017, 07:54:00 »
Dokładnie  :wallbash:. Albo nieprecyzyjnie ustawiają punkty montażu albo ich jakość jest kiepska . U mnie tylko na nierównych powierzchniach lub po dużym deszczu lubią zaszaleń ale na przeglądzie zgłoszę

Offline marekzegarek

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #7 dnia: 25-08-2017, 11:09:56 »
ASO nie pomogło mi w temacie, w czasie wizyty nie udało się zasymulować błędu.

podszedłem do tematu sam i chyba go rozwiązałem (przynajmniej w warunkach, w których występował teraz już się nie pojawia - będę obserwował)
moje działanie: zamontowałem sobie wyżej ramkę tablicy rejestracyjnej, tak aby jej dolna krawędź pokrywała się z dolną krawędzią plastikowej podkładki pod ramkę (odsunięcie tablicy rej. od czujników)

Offline Macallan

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR Hybrid, Dynamic Tech + Navi + LED
« Odpowiedź #8 dnia: 25-08-2017, 14:49:58 »
Ja zauważyłem kiedyś, ale w innym samochodzie, że w pewnych miejscach, na niektórych skrzyżowaniach włączał się sygnał z czujników parkowania mimo braku przeszkód, ani innych widocznych przyczyn. Zawsze to było w tych samych miejscach. Może to być związane z jakimiś instalacjami, które są w pobliżu i  wzbudzają czujniki, przynajmniej tak przypuszczam. Na razie w swoim CH-R problemów z czujnikami nie zauważyłem, ale w tamte miejsca nim nie jeździłem.

Offline erma

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 27-08-2017, 23:09:01 »
Pętla indukcyjna w drodze do sterowania sekwencja sygnalizacji... Rozumiem przetwornice od xenonow, ale różne historie się zdarzają mimo certyfikacji.
Co innego w przeciwną stronę gdy przetwornik piezo z twojego zderzaka zakłóci gumisiowi suszarkę - problem znany powszechnie :good:
« Ostatnia zmiana: 27-08-2017, 23:14:07 wysłana przez erma »

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 01-09-2017, 10:11:15 »
Pętla niewykluczona , ale to się zdarza nie tylko przy światłach :/

Offline erma

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 01-09-2017, 22:43:17 »
Z tą pętlą to lekko pojechałem - odchodzą od tego z uwagi na duże ryzyko uszkodzeń i trudność w naprawie w zimowych warunkach... pod sygnalizacją są czujniki radarowe bliskiego i dalekiego pola - mogą interferować. Musisz wzmożyć czujność i wyszukać punkt wspólny miejsc wzbudzenia.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2017, 22:45:23 wysłana przez erma »

Offline doktor7

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR HYBRID Royal Grey (2NB) DYNAMIC + VIP + TECH
« Odpowiedź #12 dnia: 10-03-2018, 17:46:16 »
Przy mrozach -20 często pojawiał mi się symbol samochodu a dookoła niego pełno śnieżynek... i że czujniki nie działają... Czy u Was też takie coś występowało ? Dodam że czujniki nie były zasłonięte warstwą lodu czy śniegu... Mam nadzieje że to normalne, a z drugiej strony, trochę się rozczarowałem... W aucie klasy A w cenie 40 tyś nic takiego się nie działo... NIGDY...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Remek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 10-03-2018, 19:00:52 »
Przesuń tablice rejestracyjna do góry

Toyota Klub

« Odpowiedź #13 dnia: 10-03-2018, 19:00:52 »