Autor Wątek: pytanie o alarm  (Przeczytany 31941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg ko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 69
pytanie o alarm
« dnia: 21-06-2017, 21:07:50 »
Czy ktoś ma coś takiego założonego?
"Rozszerzenie zabezpieczenia pojazdu o elektroniczny system
antykradzieżowy: ochrony wnętrza, dźwiękowej sygnalizacji
włamania oraz identyfikację kierowcy poprzez kartę PROXY
w przypadku kradzieży kluczyków samochodu" cena 880zł  -jest w specyfikacji.
Proszę o informacje i opinię kogoś kto to ma u siebie i korzysta.

Offline madlew

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 113
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #1 dnia: 22-06-2017, 23:18:18 »
ja mam cos takiego, a wyglada to tak:
proxy" border="0

dziala to na zasadzie odciecia zapłonu jesli ta karta nie jest w aucie (bez karty tez mozna odpalic auto wystukujac kod PIN na takim czujniku)

zabezpiecza auto na wypadek kradziezy kluczykow lub skopiowania sygnalu radiowego w przypadku kluczykow w wersji bezprzewodowej (w sumie nie wiem czy w c-hr sa standardowe kluczyki)
czy ktos jest w stanie zeskanowac/skopiowac sygnal tej karty? tego nie wiem, ale jesli sie nie da to nie rozumiem dlaczego standardowy sygnal radiowy z kluczykow nie da sie zrobic tak jak z ta karta

minusem jest to, ze gabarytowo to duzo wiecej niz sam kluczyk, raz mi sie tez zdazylo, ze nie moglem odpalic auta bo chyba za szybko po wejsciu to zrobilem (ta karta wysyla sygnal kontrolny co 3 sekundy)
« Ostatnia zmiana: 22-06-2017, 23:54:57 wysłana przez madlew »

Offline Macallan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #2 dnia: 23-06-2017, 09:02:03 »
Mam to samo i też się zastanawiam, czy złodziejowi nie będzie równie łatwo skopiować sygnału z kluczyka jak i z karty Proxy. Może ktoś coś wie więcej na ten temat? Ja podejrzewam, że ideą tego systemu jest tylko to, że dostawca systemu lub Toyota liczą, że złodziej będzie tylko skanował sygnał z kluczyka, a innych już nie.
« Ostatnia zmiana: 23-06-2017, 09:05:13 wysłana przez Macallan »

Offline Kierepowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #3 dnia: 23-06-2017, 10:24:44 »
Alarm taki dają każdemu w cenie samochodu, wystarczy trochę pomarudzić.
Jeżdżę bez karty (karta PROXI w biurze i  bez problemu alarm działa tylko z pilotem fabrycznym. Alarm działa bez karty
Fabrycznie funkcja antyporwaniowa jest wyłączona (strona 9 instrukcji alarmu COBRA-PRO)

Bałbym się tą funkcję włączyć bo jak czytamy w instrukcji obsługi alarmu:
" Uwaga: system jest dostarczany z wyłączoną funkcją ochrony antyporwaniowej w związku z obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej przepisami. uaktywnienie tej funkcji powoduje unieważnienie homologacji. Funkcja ta może być używana jedynie tylko poza obszarem Unii Europejskiej, jesli przepisy lokalne obowiązujące w danym kraju na to pozwalają."

Paradoksalnie rozumiem to tak: Jeśli funkcja antyporwaniowa jest włączona na terenie Unii Europejskiej samochód traci homologację. (Bo w przypadku kradzieży auta) utrata homologacji skutkuje w skrajnym przypadku brakiem wypłacenia ubezpieczenia przez ubezpieczyciela z powodu kradzieży spowodowanej jazdą samochodem z unieważnioną homologacją.

P.S.
A dlaczego w specyfikacji napisali: "Rozszerzenie zabezpieczenia pojazdu o elektroniczny system antykradzieżowy: ochrony wnętrza, dźwiękowej sygnalizacji włamania oraz identyfikację kierowcy poprzez kartę PROXY w przypadku kradzieży kluczyków samochodu"
Skoro włączenie funkcji karty PROXI unieważnia homologację - ???
« Ostatnia zmiana: 23-06-2017, 10:34:33 wysłana przez Kierepowski »

Offline ciapus4

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 295
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #4 dnia: 24-06-2017, 19:14:51 »



Ja posiadam taki alarm.

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #5 dnia: 19-09-2017, 13:17:35 »
Ja wlasnie sie dowiedzialem ze wczoraj ktos chcial u nas zwinac c-hr z parkingu pod marketem 
Wlasciciel jak wrocil samochod byl otwarty .wlaczony zaplon i nie dal rady go juz go uruchomic

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #6 dnia: 19-09-2017, 13:42:21 »
Również mam alarm ale nie stosowałem karty bo też ma sygnał który można zeskanować  ale zastosowałem odcięcie na zasadzie ukrytego przycisku . Nie ma możliwości uruchomienia  silnika spalinowego ani elektrycznego .Jest to wygodne i jestem spokojny do czasu aż zobaczę lawetę .

Offline Macallan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #7 dnia: 20-09-2017, 08:50:43 »
Też myślałem o ukrytym wyłączniku zapłonu, który kiedyś skutecznie ochronił mi auto przed kradzieżą. Jednak stwierdzam teraz, że po co płaciłem za ubezpieczenie, w tym również dodatkowe na ew. zwrot pełnej ceny auta, żebym miał teraz jeszcze instalować nie wiadomo ile dodatkowych zabezpieczeń. I tak nie ochronią one przed lawetą.

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #8 dnia: 20-09-2017, 11:43:25 »

I tak nie ochronią one przed lawetą.

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #9 dnia: 20-09-2017, 11:51:35 »
I tak nie ochronią one przed lawetą.
Może nie chronią ale załadować CHRa na lawetę z zaciągniętym hamulcem i skrzynią w pozycji P, to też wyczyn. Nie ujdzie to uwadze nikogo.  :o
Ja uważam opłaty opłatami ,a nie chcę wracać pieszo do domu z drugiego krańca kraju. No i szarpać się z ubezpieczycielem, którzy też rożnie podchodzą do sprawy .

Online YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #10 dnia: 20-09-2017, 12:38:14 »
ale zastosowałem odcięcie na zasadzie ukrytego przycisku . Nie ma możliwości uruchomienia  silnika spalinowego ani elektrycznego
a w tych nowych samochodach, ten gadżet nie robi zamieszania w elektronice ? Tak twierdził jakiś user gdzieś na forum - może nawet tutaj ?
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #11 dnia: 20-09-2017, 13:30:40 »
Słuszne pytanie !
Nie - nie robi problemów z niczym  pod warunkiem że człowiek, który to montuje wie co robi. Niestety biorą się za to pseudo elektrycy i testują swoje umiejętności na nowych wersjach samochodów a wówczas jest problem.Podłączenie można tak zrobić że nawet nie widać gdzie się wpinano i wszystko wygląda jak fabryczne .  :wallbash:

Offline madlew

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 113
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #12 dnia: 24-09-2017, 14:55:31 »
dla uzupelnienia tematu to jesli ktos sie boi ze sygnal jego kluczyka/karty proxy zostanie zeskanowany itd to:

1) karte proxy mozna zostawic w domu i recznie palcem wystukiwac kod pin przed kazdym uruchomieniem auta
2) mozna wlaczyc 'oszczedzanie energii' w kluczykach i po prostu wylaczyc odbior fal radiowych - wtedy funkcja bezprzewodowego dostepu do auta nie dziala i pilot dziala jak zwykly (trzeba naciskac przciski blokady / odblokowania drzwi)

z instrukcji:
Zapobieganie wyczerpaniu si ? baterii w elektronicznym kluczyku
Funkcja oszcz ?dzania energii elektronicznego kluczyka ogranicza wyczerpy- wanie si ? jego baterii dzi ?ki wy?a?czeniu odbioru fal radiowych.
Nacisna?c? przycisk dwa razy, jednoczeE?nie przytrzymuja?c wciE?ni ?ty przycisk . Upewnic? si ?, czy dioda kontrolna w kluczyku mign ??a 4 razy.
Gdy w?a?czony jest tryb oszcz ?dzania energii elektronicznego kluczyka, funkcja dost ?pu do samochodu z u ?yciem elektronicznego kluczyka nie dzia?a. W celu wy?a?czenia trybu oszcz ?dzania energii nale ?y nacisna?c? do- wolny przycisk w kluczyku.
« Ostatnia zmiana: 24-09-2017, 14:57:03 wysłana przez madlew »

Offline RoMario

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 60
    • Skorzęcin
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #13 dnia: 27-09-2017, 10:01:28 »
Ja się podepnę, bo nie chcę zakładać nowego tematu.

Jak otwieram drzwi pasażera z przodu, lub drzwi z tyłu poprzez dotknięcie klamki to załącza mi się alarm.
Jeśli najpierw otworzę w ten sam sposób drzwi kierowcy, to alarm się nie włącza. Bagażnik też można otworzyć w ten sposób bez alarmu. Czy to można jakoś ustawić, żeby nie wyło?

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: pytanie o alarm
« Odpowiedź #14 dnia: 28-09-2017, 20:07:22 »
Nie problem -Po prostu ktoś misi skonfigurować alarm. I dostosować do twoich wymagań . Jak masz instrukcję to zrobisz to sam naciskając odpowiednie sekwencję .  ...... :good:


 

Beesafe.pl