Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Oświetlenie przednie  (Przeczytany 9222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ixemek

• Toyot Leżący
  • *
Oświetlenie przednie
« dnia: 15-07-2017, 11:51:37 »
Witam,
Panowie i Panie , chciałbym zasięgnąć Waszej opinii, może ktoś ma coś takiego w swoim aucie i powie czy świeci lepiej niż te nieszczęsne soczewki z żarówkami. Jeżdżę ostatnio dużo w nocy i powiem to co pewnie wiecie ,że oświetlenie oryginalne jest słabiutkie, chciałbym założyć coś takiego, które będzie lepsze?:
1.http://allegro.pl/zestaw-xenon-hid-hir2-9012-6000k-x35-35w-canbus-i6882755747.html#thumb/6
2.http://allegro.pl/zestaw-zarowek-led-9012-hir1-hir2-px20d-9600-lm-fv-i6703694147.html#thumb/4
 wiem i zdaję sobie sprawę ,że nie mają one homologacji ale dla mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo, miałem już też w aucie osramy i było troszkę lepiej.
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Offline Stivo

• Toyot Chodzacy
Odp: Oświetlenie przednie
« Odpowiedź #1 dnia: 15-07-2017, 12:05:49 »
Polecam hidy lecz nie oszczędzaj na nich. Kiepskiej jakości strasznie zakłóca radio i cb ;) Więc kup troszkę lepiej i żarówki 6000k. Miałem osobiście hidy z ebaya bo są o połowę tańsze niż  Polsce i bardzo sobie chwaliłem. Kup sobie od razu kilka żarników więcej będziesz mieć na wymianę choć ja przez kilka lat zmieniłem dwa żarniki tylko. Can bus jest w Aurisach nieprzydatny bo nie mamy kontrolek od spalonych żarówek.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2017, 12:10:23 wysłana przez Stivo »

Offline RAV73

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 15-07-2017, 13:02:10 »
Fajny temat odnośnie zastąpienia słabych żarówek w soczewkach czymś mocniejszym jest na forum Astry. Może się przyda w podjęciu decyzji. Polecam.
http://astra5klub.pl/reflektory-halogenowe-standardow-t84.html

Offline Ixemek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 15-07-2017, 15:42:39 »
faktycznie artykuł obszerny na forum astry, zamówiłem hid-y 6000K , przyjdą pewnie wtorek-środa zamontuję i dam znać jak efekty:)
pozdrawiam

Offline Stivo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #4 dnia: 15-07-2017, 19:01:56 »
jeśli chodzi o Aurisa I to różnica była piorunująca. I Znaki podświetlające się z daleka na niebiesko jak i radiowozy :D

Offline sic22

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 16-07-2017, 03:42:36 »
^^
Jak walisz po znakach to znaczy, że i walisz nadjeżdżającym prosto w oczy. Życzę wam obu odebrania dowodów rejestracyjnych.

Offline Stivo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #6 dnia: 16-07-2017, 11:18:02 »
Sprawdzałem na sobie bo często komuś użyczam samochód bądź potrzebuje drugiego kierowcy zatem widziałem jak to wygląda z przodu i z tyłu, po oczach nie walisz bo soczewki mają to do siebie że odcinają światło więc jakim cudem?

Po prostu zostaje widoczny z daleka znak ;) Jak przy ledach matrix montowanych w nowych modelach bmw i mercedes;)

Coś jak na tym filmie. Znaki są widoczne bez używania świateł drogowych.

Masa ludzi jeździ na HIDach. Nawet nie masz pojęcia jak wielki odsetek. I to bez soczewek w reflektorach. Tyle że ktoś kto ich nie miał tego nie dostrzega. Każdy okresowy przegląd czy wizyta w aso przechodzi bez najmniejszych zastrzeżeń. Policjanci też nie ogarniają.

https://www.youtube.com/watch?v=ydOnmznA-hA
« Ostatnia zmiana: 16-07-2017, 11:27:41 wysłana przez Stivo »

Offline RAV73

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 16-07-2017, 11:31:31 »
Jak walisz po znakach to znaczy, że i walisz nadjeżdżającym prosto w oczy
Bez jaj, przecież od tego są światła żeby m. in. oświetlać znaki drogowe. Zresztą prawidłowo ustawione świecą tak, że lewe świeci niżej, prawe wyżej plus lekko pobocze.

Offline Stivo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #8 dnia: 16-07-2017, 12:28:50 »
Jak walisz po znakach to znaczy, że i walisz nadjeżdżającym prosto w oczy
Bez jaj, przecież od tego są światła żeby m. in. oświetlać znaki drogowe. Zresztą prawidłowo ustawione świecą tak, że lewe świeci niżej, prawe wyżej plus lekko pobocze.
:good: <taniec>

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #9 dnia: 16-07-2017, 14:00:45 »
Każdy okresowy przegląd ....przechodzi bez najmniejszych zastrzeżeń
to nie sprawdzają w stacji diagnostycznej lamp ? U mnie zawsze diagnosta regulował światła i je oglądał, więc powinien wyczaić, że są jakieś druty włożone, chyba że to lipne przeglądy
Policjanci też nie ogarniają.
masakra   <zalamka>
Przyznam, że jak czytam o tych wszystkich modach, często z akcesoriami/częściami niehomologowanymi to włos się na głowie jeży. Słyszę także, że w razie wypadku czy kolizji ubezpieczyciele zwracają uwagę na lampy, czy opony. Mam nadzieję że nic takiego mi się nie przydarzy, ale jakby coś to należy pamiętać aby zwrócić podczas takiej sytuacji uwagę drogówce aby sprawdzili samochody biorące udział w kolizji.
Moim zdaniem, jeżeli fabryczne lampy nie spełniają oczekiwań, należy zmienić lampy na inne, o ile są dostępne (homologowane), dać lepsze żarówki lub zmienić samochód. Jednym z czynników, które spowodowały, że rozstałem się z e12 było kiepskie oświetlenie generowane przez reflektory.

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
« Odpowiedź #10 dnia: 16-07-2017, 14:09:34 »
Tych z hid'ami warto robić na stłuczki, łatwa kasa wleci a sprawca jest oczywisty  -  nielegalny hid to świetny argument dla policji aby winę za wypadek przypisać kierowcy który oślepiał innych  :cheesy:

Offline Stivo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #11 dnia: 16-07-2017, 15:21:49 »
Sprawdzają lampy ale nie wyciągają żarników więc jakim cudem się zorientują skoro nie ogarniają takich tematów. Światła dla nich chyba mają tylko świecić  :grin: Miałem trzy kolizje z hidami i felgami 18' w lecie choć w homologacji miałem 16'. Nikt nie zwrócił uwagi ani na lampy, ani na opony. Oddałem do salonu, naprawili i odbyło się bezgotówkowo. Wydaje mi się że z tymi ubezpieczycielami to wyssane z palca bo za każdym razem byli na oględzinach i nic.

Offline sic22

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 16-07-2017, 16:08:12 »
Na reflektorach jest wybita homologacja oraz oznaczenie źródła światła. Nie trzeba nic wyciągać żeby stwierdzić, że świeci HID, a nie halogen.

Offline Ixemek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 19-07-2017, 06:55:21 »
Witam.
Przyszły hidy;) wczoraj montowałem wszystko ładnie i pięknie , włączam światła i nie działają, zestaw za ponad 300zł,czy ktoś wie czy jest jakiś myk w tym aucie żeby to działało czy poprostu felerny zestaw?

Offline Stivo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #14 dnia: 19-07-2017, 21:41:09 »
jest różnica jak dobrze pamiętam w podłączaniu kabli jeśli chodzi o bieguny.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 19-07-2017, 21:41:09 »