Autor Wątek: chr + lpg  (Przeczytany 33397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #15 dnia: 10-03-2018, 17:34:30 »
Zawsze można poczekać aż gwarancja się skończy i wtedy... zrobić BI HYBRYDĘ :D Jak się skończy PB95 jedziemy na LPG, jak się skończy LPG to jedziemy na prądzie :D Hybrydy III generacji bez problemu da się przerobić na LPG, a w hybrydzie IV generacji dalej mamy silnik 1.8... więc uważam że na pewno się da, i na pewno się opłaca...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #16 dnia: 07-11-2018, 23:20:11 »
« Ostatnia zmiana: 07-11-2018, 23:39:21 wysłana przez Ma-corolla »

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #17 dnia: 08-11-2018, 08:53:16 »
wygłada na to ze sie da !

Tak - da się - ja czekam na +- koniec gwarancji i na jakiś sensowny warsztat w Poznaniu lub okolicach który zacznie to robić - może ktoś z forumowiczów zna taki? (bo ten Energy Gaz Polska jest z Warszawy).

Jednym słowem ja jestem na tak - temat jest już "oblatany" w hybrydowym Aurisie, a te silniki są podobno bliźniacze - jeśli nie takie same (?).

No i gaz LPG jest paliwem ekologiczniejszym niż benzyna  <taniec>


Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #18 dnia: 10-11-2018, 18:27:19 »
Jest jeden mały problem ale dosyć uciążliwy. Instalacje które są montowane(LPG) nie przewidziały że samochody potrafią być tak ciche . Uciążliwość sprawiają elektrozawory
montowane w butli a drugi pod maską .Podczas przełączania się silnika na gaz i z powrotem słychać do dosyć mocno i jest uciążliwe (chyba że ktoś ma problemy ze słuchem to nie ) Rozmawiałem z BRC  rok temu ,ale do dzisiaj nic nie wymyślili .
Cały czas pisze o poprawnej konfiguracji a nie wyłączeniu w programie odcięcia bi to i niezgodne z przepisami i może być niebezpieczne w razie kolizji .
Mam nadzieję że coś wymyślą to na pewno zamontuję .
POZDRAWIAM

Offline Eryko_twl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #19 dnia: 10-11-2018, 22:49:24 »
Jest jeden mały problem ale dosyć uciążliwy. Instalacje które są montowane(LPG) nie przewidziały że samochody potrafią być tak ciche . Uciążliwość sprawiają elektrozawory
montowane w butli a drugi pod maską .Podczas przełączania się silnika na gaz i z powrotem słychać do dosyć mocno i jest uciążliwe (chyba że ktoś ma problemy ze słuchem to nie ) Rozmawiałem z BRC  rok temu ,ale do dzisiaj nic nie wymyślili .
Cały czas pisze o poprawnej konfiguracji a nie wyłączeniu w programie odcięcia bi to i niezgodne z przepisami i może być niebezpieczne w razie kolizji .
Mam nadzieję że coś wymyślą to na pewno zamontuję .
POZDRAWIAM
A ile razy w ciągu jazdy Ci się ten zawór przełącza ? Że to taki problem , Toyota jest na tyle głośnym samochodem że przełączenie raz w trakcie jazdy nie jest jakimś problemem.

zapewniam cię ze wczesniej mając samochód który jest ok 6 decybeli cichszy w środku od c-hr nie było słychać przełączania. nie mniej same wtryskiwacze gazu nie  za ciche ale i tak nie są słyszalne w jeździe.

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka


Offline kytna

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #20 dnia: 10-11-2018, 23:10:52 »
Zawór włącza się za każdym razem jak odpala się silnik spalinowy. W mieście będzie włączać się co chwila. Wcześniej jeździłem z instalacją LPG i o ile przy zwykłym napędzie było to raz, to w przypadku hybrydy jest zupełnie inaczej. Mnie by również to bardzo irytowało.

Podobno sprawdza się wklejenie oringu na trzpieniu elektrozaworu.

W stagu można to obejść, gdzie zasilanie elektrozaworu będzie po stacyjce (niezgodne z przepisami).

Cytat z lpg-forum:

Ten problem kompleksowo rozwiązuje 4Save Best.Jakiś czas temu puściłem Hybrydę na tym sterowniku i bez żadnych zastrzeżeń działa ta funkcja.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 10-11-2018, 23:14:10 wysłana przez kytna »

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #21 dnia: 12-01-2019, 19:22:56 »
Tak jak już większość pisała: DA SIĘ BEZ ŻADNEGO PROBLEMU  :cool:

Pamiętajcie o gwarancji (po zamontowaniu LPG - stracicie ją... i będziecie musieli KONIECZNIE robić przeglądy w stacji kontroli pojazdów)

Więc jeśli przerabiać to lepiej poczekać na utratę gwarancji, a za ten czas może na rynku pojawi się jakiś nowszy sprzęt do LPG dla hybryd :P

Taksówkarze mają i sobie cenią... jeśli ktoś robi minimum 20 tyś km rocznie to się opłaca... w Krakowie w salonie był Auris hybrydowy kombi z LPG, pisali że spalanie na poziomie 6 itrów LPG (mam UP!`a który pali 6,5 LPG, więc 6 dla KOMBI to świetny wynik).

Sam się nawet pytałem w jednej z zaprzyjaźnionych stacji przerabiających na LPG (spokojnie, były to rozmowy czysto teoretyczne), i jak najbardziej jest to możliwe, był bym pierwszą hybrydą w ich zakładzie (więc nie wiem czy będę aż tak odważny :P raczej poszukam stacji z doświadczeniem w przerabianiu na LPG).

Ale to play nie prędzej jak za 4 lata... a za 4 lata wiele może się zmienić, i w kwestii opłacalności, i sprzętu itd...

Ale temat na pewno będę śledził i czekam na pierwszego forumowicza z CH-R`em na LPG :)
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #22 dnia: 19-04-2019, 23:55:21 »
Pamiętajcie o gwarancji (po zamontowaniu LPG - stracicie ją... i będziecie musieli KONIECZNIE robić przeglądy w stacji kontroli pojazdów)

No niestety ale z tym sie nie zgadzam
        1)    Toyota Wrocław zakłada lpg raczej bez zadnej utraty GWArancji !!!  w nowe samochody mówimy i hybridy tez !!!
Dalej 2) Toyota Tarnów zakłada LPG do hybrid bez zadnej utraty gwaracji
        3)  Toyota Centum Poznan zakłada LPG do hybrid czy do nowych fabrycznie samochodów i daje GWARANCJE NA 3 LATA I 100.000KM pytałem!!

Offline SylB

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #23 dnia: 20-04-2019, 17:33:21 »
Ludzie, co wy macie z tymi gwarancjami.
Jak jesteście zdecydowani i się wam  opłaca to przerabiać, nie ma na co czekać.
Utracić, gwarancję możecie tylko na silnik.
Jak, ma jakąś wadę która się ujawni po zamontowaniu LPG, to czy się ujawni teraz czy za 3 lata. To TOYOTA i tak wam jej nie naprawi.

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #24 dnia: 06-12-2020, 09:18:50 »
Upłynęło prawie rok i osiem miesięcy od ostatniego wpisu na tym wątku. Więc chyba nikt z forumowiczów nie zdecydował się na założenie LPG do hybrydy. Jednak ,
 jeśli się ktoś zdecydował to proszę żeby podzielił się z nami swoimi doświadczeniami w tym temacie.

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #25 dnia: 10-12-2020, 12:05:17 »
no i co nikt nie załozył nikomu sie nie opląca? <zalamka>

ile tu chr z LPG mamy wszystko Ok z nimi? jaki system załozony ? jakiej firmy? zadowoleni?

aa i pytanie czy jak ktos ma to styka co chwile jak sie przełacza na gaz elektrozawór???? jak to jest?

Skoda ze taxowkarzy tu nie ma to bysmy wiedzieli!

teraz pytanie bardziej techniczne : czy jesli mamy hybryde pompa paliwa nie psuje sie? bo na LPG to pada po jakims czasie wieć samochód na lawete jak to jest kiedy mamy hybryde? ona sie wyłacza? kiedy jedziemy na prąd?  jezeli tak to nawet ona sie nie zepsuje przy LPG zakładaniu !
1
« Ostatnia zmiana: 10-12-2020, 12:10:43 wysłana przez Ma-corolla »

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #26 dnia: 17-11-2021, 21:06:33 »
jak tam wasze LPG hybrid CHRy??? dowiedziałem się ze w Japonii istnieje toyota JPN taxi na LPG hybrid od fabryki prosto bez przeróbek!

zorian

  • Gość
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #27 dnia: 10-12-2021, 21:10:07 »
W CHR 1,8 nie ma wtrysku bezpośredniego  więc nie powinno być problemu .
Dealer mi mówił, że C-HR ma wtrysk bezpośredni i pośredni. Coś że na niskich obrotach jeden a na wysokich drugi. Czy to prawda - niech się wypowie ten, co wie.

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #28 dnia: 10-12-2021, 21:25:28 »
W CHR 1,8 nie ma wtrysku bezpośredniego  więc nie powinno być problemu .
Dealer mi mówił, że C-HR ma wtrysk bezpośredni i pośredni. Coś że na niskich obrotach jeden a na wysokich drugi. Czy to prawda - niech się wypowie ten, co wie.

A czasem nie mówił tego o silniku 2.0?
https://motoryzacyjnyblog.pl/samochody/uzywane/silnik-1-8-hybrid-toyota-lexus/

zorian

  • Gość
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #29 dnia: 10-12-2021, 22:18:32 »
A czasem nie mówił tego o silniku 2.0?

Niewykluczone. Jazdę próbną miałem na 1.8 i na 2.0 i nie pamiętam którą jechałem gdy dealer przemawiał.


 

Beesafe.pl