Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: chr + lpg  (Przeczytany 4103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doktor7

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR HYBRID Royal Grey (2NB) DYNAMIC + VIP + TECH
Odp: chr + lpg
« Odpowiedź #15 dnia: 10-03-2018, 17:34:30 »
Zawsze można poczekać aż gwarancja się skończy i wtedy... zrobić BI HYBRYDĘ :D Jak się skończy PB95 jedziemy na LPG, jak się skończy LPG to jedziemy na prądzie :D Hybrydy III generacji bez problemu da się przerobić na LPG, a w hybrydzie IV generacji dalej mamy silnik 1.8... więc uważam że na pewno się da, i na pewno się opłaca...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Ma-corolla

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: 07-11-2018, 23:20:11 »
« Ostatnia zmiana: 07-11-2018, 23:39:21 wysłana przez Ma-corolla »

Offline Gracol

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR 1,8 Prestige + LED
« Odpowiedź #17 dnia: 08-11-2018, 08:53:16 »
wygłada na to ze sie da !

Tak - da się - ja czekam na +- koniec gwarancji i na jakiś sensowny warsztat w Poznaniu lub okolicach który zacznie to robić - może ktoś z forumowiczów zna taki? (bo ten Energy Gaz Polska jest z Warszawy).

Jednym słowem ja jestem na tak - temat jest już "oblatany" w hybrydowym Aurisie, a te silniki są podobno bliźniacze - jeśli nie takie same (?).

No i gaz LPG jest paliwem ekologiczniejszym niż benzyna  <taniec>

Offline Emigracja

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 10-11-2018, 18:27:19 »
Jest jeden mały problem ale dosyć uciążliwy. Instalacje które są montowane(LPG) nie przewidziały że samochody potrafią być tak ciche . Uciążliwość sprawiają elektrozawory
montowane w butli a drugi pod maską .Podczas przełączania się silnika na gaz i z powrotem słychać do dosyć mocno i jest uciążliwe (chyba że ktoś ma problemy ze słuchem to nie ) Rozmawiałem z BRC  rok temu ,ale do dzisiaj nic nie wymyślili .
Cały czas pisze o poprawnej konfiguracji a nie wyłączeniu w programie odcięcia bi to i niezgodne z przepisami i może być niebezpieczne w razie kolizji .
Mam nadzieję że coś wymyślą to na pewno zamontuję .
POZDRAWIAM

Offline Eryko_twl

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 10-11-2018, 22:49:24 »
Jest jeden mały problem ale dosyć uciążliwy. Instalacje które są montowane(LPG) nie przewidziały że samochody potrafią być tak ciche . Uciążliwość sprawiają elektrozawory
montowane w butli a drugi pod maską .Podczas przełączania się silnika na gaz i z powrotem słychać do dosyć mocno i jest uciążliwe (chyba że ktoś ma problemy ze słuchem to nie ) Rozmawiałem z BRC  rok temu ,ale do dzisiaj nic nie wymyślili .
Cały czas pisze o poprawnej konfiguracji a nie wyłączeniu w programie odcięcia bi to i niezgodne z przepisami i może być niebezpieczne w razie kolizji .
Mam nadzieję że coś wymyślą to na pewno zamontuję .
POZDRAWIAM
A ile razy w ciągu jazdy Ci się ten zawór przełącza ? Że to taki problem , Toyota jest na tyle głośnym samochodem że przełączenie raz w trakcie jazdy nie jest jakimś problemem.

zapewniam cię ze wczesniej mając samochód który jest ok 6 decybeli cichszy w środku od c-hr nie było słychać przełączania. nie mniej same wtryskiwacze gazu nie  za ciche ale i tak nie są słyszalne w jeździe.

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka

Offline kytna

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 10-11-2018, 23:10:52 »
Zawór włącza się za każdym razem jak odpala się silnik spalinowy. W mieście będzie włączać się co chwila. Wcześniej jeździłem z instalacją LPG i o ile przy zwykłym napędzie było to raz, to w przypadku hybrydy jest zupełnie inaczej. Mnie by również to bardzo irytowało.

Podobno sprawdza się wklejenie oringu na trzpieniu elektrozaworu.

W stagu można to obejść, gdzie zasilanie elektrozaworu będzie po stacyjce (niezgodne z przepisami).

Cytat z lpg-forum:

Ten problem kompleksowo rozwiązuje 4Save Best.Jakiś czas temu puściłem Hybrydę na tym sterowniku i bez żadnych zastrzeżeń działa ta funkcja.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 10-11-2018, 23:14:10 wysłana przez kytna »

Toyota Klub

« Odpowiedź #20 dnia: 10-11-2018, 23:10:52 »