Autor Wątek: Świecąca się kontrolka silnika i VSC  (Przeczytany 16365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lutator997

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Świecąca się kontrolka silnika i VSC
« dnia: 25-08-2017, 06:39:34 »
Witam Serdecznie jak i serdecznie zwracam się o pomoc!

Pacjent Toyota Yaris II TS 2007: dzisiaj rano (25.0Cool mój pies dopadł rosłą starą kune która zrobiła sobie sypialnie pod maską mojej toyci, jeszcze o tym nie wiedziałem ale tu już zaczął się dramat. Odpalam auto jade do pracy i po jakiś 500 metrach zapaliła się kontrolka silnika (złota) i od VSC też tego koloru, auto samo zachamowało i jak dodawałem gazu to w ogołe nie przyśpieszało, ten efekt trzymał się kilka minut.. dojechałem kawałek na parking i do tej pory nie zgasły mi te dwie kontrolki, jaka jest recepta żeby to naprawić? Czy oddać auto na sam komputer i skasować błędy czy to będzie konkretna zabawa z instalacją elektryczną? Proszę o pomoc nie wiem od czego zacząć koledzy.

Tutaj zdjęcie w linku jak to wygląda : https://imageshack.com/i/pnD3dkL1j

Offline lepo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świecąca się kontrolka silnika i VSC
« Odpowiedź #1 dnia: 25-08-2017, 21:04:59 »
Zacznij od zajrzenia pod maskę i sprawdzenia tam gdzie się da, czy przewody nie są przegryzione w wiązce.

I przy okazji witam kolejnego właściciela TS II na forum.

Offline peniorales

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Świecąca się kontrolka silnika i VSC
« Odpowiedź #2 dnia: 05-12-2017, 23:22:59 »
Walczę od wczoraj z tymi samymi kontrolkami...TS 1.8 2007 rok...
Robię codziennie ponad 100km, w tym dynamiczne 80km po drodze expresowej. Właśnie wczoraj najpierw jakby się przydławił, a potem chyba z racji zbliżających się świąt pojawiła się choinka... Auto jakoś szczególnie mocy nie straciło, ale delikatnie dojechałem do domu...
Dzisiaj mechanik zdiagnozował wypadanie zapłonu na 3 cylindrze i poszły do wymiany świece... Zapłaciłem 400 zł i... W drodze do domu, w zasadzie po takim samym odcinku jazdy JEB - CHECK I VSC... Wrr...
Jutro chyba pójdzie cewka do wymiany... Mam nadzieję, że to skutecznie odstraszy TeESowe kontrolki od wyprowadzania mnie z równowagi...
Miał ktoś z kolegów podobne niespodzianki?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Daniello26

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Świecąca się kontrolka silnika i VSC
« Odpowiedź #3 dnia: 24-02-2018, 15:08:16 »
witam . podłącze się pod temat vsc , a mianowicie gazownik po montażu instalacji sprawdzał auto na homowni , a do tego odłączył bezpieczniki 50 z pod maski od kontroli trakcji, niestety po ponownym włożeniu bezpiecznika świecą te dwie ikonki jak u kolegów a po kasowaniu blędów jeden pozostaje  nie do usunięcia. kod c1210. czy ktoś z was orientuje się gdzie w kabinie znajdę czujnik przyspieszenia poprzecznego predkości zmiany obrotów? wiem tylko ze jest to nie duża kostka z kulką sterującą.  ma ktoś lokalizację tego czujnika>???

Offline lutator997

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Świecąca się kontrolka silnika i VSC
« Odpowiedź #4 dnia: 11-12-2018, 21:56:49 »
Panowie u mnie ten problem rozwiązała wymiana cewek zapłonowych ( 3 od lewej tym razem ) ogólnie od tamtego zdarzenia wymieniłem wszystkie cewki!! Często w tsach one padają, a i jeszcze przypomne wam drodzy użytkownicy o regularnym badaniu stanu oleju bo lubi go wchłaniać jak się buta toyocie daje

Offline mcraeally44

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świecąca się kontrolka silnika i VSC
« Odpowiedź #5 dnia: 26-03-2019, 12:39:14 »
Cześć,

U mnie pomogło dopięcie drugiej sondy lambda - w niewyjaśnionych okolicznościach odpięła się... Po zresetowaniu usterki w komputerze - 0 błędów.
Made in Japan.


 

Beesafe.pl