Autor Wątek: Czy to przewody  (Przeczytany 19510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niedzio

  • Gość
Czy to przewody
« dnia: 29-04-2005, 14:05:32 »
Witam,
od jakiegoś czasu (głównie jak silnik jest zimny) czasami wyraźnie czujęzbyt małą moc samochodu (tak jakby nie palił jeden cylinder).

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
Czy to przewody
« Odpowiedź #1 dnia: 29-04-2005, 18:09:22 »
Przyczyn może być wiele. Zacznij od świec i kopólki oczywiście jak jesteś pewien ze nie pali na jeden gar. Przewody jak masz orginalne to raczej nie nawalają, przynajmniej ja sie nei spotkałęm z koniecznością wymiany kabli.
BMW E46 320d
Mini Cooper

krystek

  • Gość
Czy to przewody
« Odpowiedź #2 dnia: 02-05-2005, 22:43:45 »
*jaki przebieg?
*czy jest LPG?
*jaki silnik?
*kiedy były wynieniane filtry?
niedzio wybacz ale podałeś za mało info aby Ci pomóc
Cytuj (zaznaczone)
Witam,
od jakiegoś czasu (głównie jak silnik jest zimny) czasami wyraźnie czujęzbyt małą moc samochodu (tak jakby nie palił jeden cylinder).

po prostu brak info z Twojej strony

Cytat: Iceman
Przyczyn może być wiele. Zacznij od świec i kopólki oczywiście jak jesteś pewien ze nie pali na jeden gar. Przewody jak masz orginalne to raczej nie nawalają, przynajmniej ja sie nei spotkałęm z koniecznością wymiany kabli.


Tak jak Ci napisał Ice, tyle przy tych informacjach mozna powiedzieć
pozdrawiam

niedzio

  • Gość
Czy to przewody
« Odpowiedź #3 dnia: 04-05-2005, 12:16:00 »
Odpowiadam na pytania:)
Corolla 4E-FE '97 rok.
Przebieg 46000 km (od roku stoi pod chmurką, poprzedni włąściciel trzymał ją właściwie tylko w garażu --> przebieg przed zakupem 24000 km :) ).
Próbowałem w nocy spryskać przewody wysokiego napięcia wodą (ze spryskiwacza). Widać minimalne iskierki biegające po przewodach.
Problem z niepalącym garem wyraźnie nasilił siępo deszczu.
Świece wymieniane przed zimą na kupione w Toyocie (zalecane).
Brak instalacji LPG (była przez ok. 3 miesiące ale zdjąłem ze względu na problemy z w/wym.).

Mam pytanko: --> jak i co należy sprawdzić w kopułce ??

Pozdrowienia

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Czy to przewody
« Odpowiedź #4 dnia: 04-05-2005, 13:53:06 »
Cytat: niedzio
Przebieg 46000 km

mysle ze spokojnie mozemy przed czworeczka postawic jeszcze jedyneczke ale to nie ma wiekszego znaczenia czy 146000 czy 46000  :lol:  
Swieczki zakladam ze masz dobrze dobrane jesli kupowales w ASO wiec powinno byc ok.ale z tego co pamietam powinny byc DENSO 16-tki
Wg. mnie kabelki do wymiany jesli w kopulce sucho i czysto a swieczki sa ok.

pozdr.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

niedzio

  • Gość
Czy to przewody
« Odpowiedź #5 dnia: 04-05-2005, 15:20:33 »
No jednak nie  :D Jeszcze nie będziemy dostawiać czwóreczki, teraz mam przebieg 46000 (kupiłem rok temu z przebiegiem 24000 ze sprawdzonego źródła --> znajomy).
A jak można sprawdzić czy w kopułce jest sucho, to jest ten sprzęt po prawej stronie silnika patrząc od przodu, z którego wychodzą przewody wysokiego napięcia ??
Dzięki za info

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Czy to przewody
« Odpowiedź #6 dnia: 04-05-2005, 19:03:58 »
tak tylko nie ruszaj calego rozdzielacza ktory osadzony jest na 2 wiekszych srobach bo bedzie kicha i bedziesz musial na lampie ustawiac zaplon, plastikowa  kopulka jest przymocowana chyba 2 srubkami malutkimi, tylko oznacz sobie polozenie kabli zeby ich nie podpiac inaczej niz wyciagłes ;-)
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

pat

  • Gość
Czy to przewody
« Odpowiedź #7 dnia: 04-05-2005, 19:24:37 »
Możesz jeszcze przeprowadzić mały test tzn. odpinać po jednym kablu od świec lub od kopółki (nie wiem co lepsze :-) ) podczas testu silnik musi pracować i należy obserwować czy nie zmienia sie praca silnika gdy będzie gożej znaczy że odpiołeś prąd od cylindra który pracuje a jeśli bez zmian to znaczy że sprawa dotyczy tego cylindra i najprawdopodobniej jest niesprawny kabel lub świeca ale z tego co napisałeś to raczej na pewno kabel. Nie wiem na ile to pomoże ale usłyszałem gdzieś o tym teście więc może warto spróbować. Pozdrówka wszystkim.

niedzio

  • Gość
Czy to przewody
« Odpowiedź #8 dnia: 04-05-2005, 19:30:45 »
Dzisiaj jest deszczowo i sprawa znowu siępowtórzyła. Szedł bardzo mulasto, jak silnik wskoczył na 4 tysiące obrotów od razu dostał kopa (jakby wszystko załapało jak należy) i od tego momentu już było ok.
Ponieważ od momentu rozpędzenia go powyżej 4 tys obr/min pracują jakby wszystkie cylindry nie mam co próbować z odpinaniem kabli (chyba, że uda mi sięzłapać ten słaby moment i sięszybko zatrzymam dla testu).
Co myślicie o tych drobnych iskierkach widocznych w całkowitych ciemnościach przy próbie wodnej ??

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Czy to przewody
« Odpowiedź #9 dnia: 05-05-2005, 00:45:25 »
Cytat: niedzio
Widać minimalne iskierki biegające po przewodach.


Jak na mój gust, sam znalazłeś rozwiązanie swojego problemu :)
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

niedzio

  • Gość
Czy to przewody
« Odpowiedź #10 dnia: 05-05-2005, 10:06:39 »
Jakie przewody wysokiego napięcia polecacie w takim razie zakupić ?

krystek

  • Gość
Czy to przewody
« Odpowiedź #11 dnia: 05-05-2005, 10:13:27 »
te oryginalne Ya...(qrcze nie pamiętam nazwy - w "garażewie" wieczorkiem mogęsprawdzić), ale proponuje żebyś udał sie po nie do ASO

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Czy to przewody
« Odpowiedź #12 dnia: 05-05-2005, 10:20:03 »
w JC maja podobno SEIWY ale czy sa dobre to nie wiem, reklamowali je ze sa bardzo OK a ile orginaly kosztuja ?
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

krystek

  • Gość
Czy to przewody
« Odpowiedź #13 dnia: 05-05-2005, 10:22:00 »
215 zł ASO Marki - cena z grudnia 2004

brutto oczywiście :-DD

krystek

  • Gość
Czy to przewody
« Odpowiedź #14 dnia: 05-05-2005, 10:26:03 »
ale dla mnie coś tu jest nie tak
bo:
* ten przebieg jest jakiś walnięty;
dziwne bardzo
no ale oki


 

Beesafe.pl