Autor Wątek: Hak holowniczy.  (Przeczytany 10746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Hak holowniczy.
« dnia: 13-09-2017, 21:47:30 »
Szanowne grono użytkowników C-HRa, mam zamiar zamontować hak holowniczy, a co! a niech hybryda się wysili  :grin:
Macie może jakieś doświadczenie w tym temacie? Z tego co ja się dowiedziałem to toyota oferuje haki Brink!
Może jakieś inne propozycje?

Offline mozg69

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #1 dnia: 14-09-2017, 13:01:30 »
Właśnie otrzymałem nowy hak do instalacji.
Zastanawiam się tylko czy jak będę miał z tylu rowery i będę cofać czy nie będzie świrował czujnik cofania.
Jakieś wskazówki.?


mattman

  • Gość
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #2 dnia: 14-09-2017, 18:38:02 »
Wyłączyć czujniki.

Offline mozg69

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #3 dnia: 14-09-2017, 19:52:31 »
Rozumiem, ale w instrukcji nie mogę tej pozycji odnaleźć odnoście wyłączania czujników.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #4 dnia: 14-09-2017, 20:50:22 »
Za pomocą przycisków na kierownicy "<" ">" (prawa strona) na wyświetlaczu centralnym (licznik) wybierz zakładkę "ustawienie" (ikonka z kółkami zębatymi) następnie za pomocą przycisków "^" "V" wybierz ikonkę parktronika (literka P z trójkącikiem  :cheesy:) teraz wciśnięcie po prawej stronie kierownicy centralnego przycisku, (pomiędzy strzałkami) powoduje włączenie/wyłączenie czujników.  :good:

Offline mozg69

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #5 dnia: 14-09-2017, 21:12:44 »
Dziękuje za informacje, u mnie na wyswietlaczu to RCTA.  :hug:

mattman

  • Gość
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #6 dnia: 15-09-2017, 07:48:39 »
Z tym, że nie za bardzo...
RCTA, to monitor ruchu poprzecznego.
« Ostatnia zmiana: 15-09-2017, 07:51:01 wysłana przez mattman »

Offline mozg69

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #7 dnia: 15-09-2017, 12:23:29 »
W katalogu znalazłem tylko taką wzmiankę o czujnikach tylnych.
Chyba ze są jeszcze jakies czujniki o którym nic nie wiem i zaznacze nie pisze o czujnikach w lusterkach bocznych, bo to inna bajka. :o


Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #8 dnia: 15-09-2017, 21:19:55 »
Eee że spytam, a ten hak to od jakiego producenta i do jakiego auta?
Ja dzisiaj kupiłem hak marki Brink, taki poleca Toyota  :o i powiem że jestem mile zaskoczony  <taniec>
Wszystko pięknie zapakowane a co najważniejsze świetnej jakości  :good: zakupiłem wraz z "rozszerzoną" wiązką elektryczną i modułem, wszystko dedykowane do C-HR  :hug:
Jedyne co mnie zaskoczyło to waga wpinanej kuli  :o w poprzednim aucie miałem fabryczny hak marki Oris/Bosal i tam ten element był odczuwalnie lżejszy a w C-HRce żonka będzie miała przerąbane przy zakładaniu (żart)  :song:

Offline mozg69

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #9 dnia: 16-09-2017, 02:55:17 »
Od producenta CURT i do Toyoty C-HR
http://curtmfg.com/part/11490

Offline mozg69

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #10 dnia: 17-09-2017, 14:00:25 »
Temat uważam za zamknięty.
Hak już zamontowany, czas montażu około 1,5 godziny koszt $90.




Offline Yogibaboo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #11 dnia: 10-03-2018, 16:30:46 »
Odnawiam wątek. Planuje założyć hak do C-HR Hybrid. Zapytałem w serwisie Toyoty. Pierwsza wersja to 3 600 PLN za hak z montażem. Potem zjechali do 3 200 jak zacząłem drążyć temat, to sprawdzili, ze sam hak kosztuje 2 300 plus montaż 600-700 PLN. Taki sam hak BRINK na znanym portalu ogłoszeniowym można kupić za 1 200 PLN, wiec zaproponowałem, ze przyjadę ze swoim hakiem i mi go zamontują. Z bólem serca, ale się zgodzili.

Mam następujące pytania:
1. Czy, żeby jeszcze bardziej ciąć koszty, zamontuje hak w warsztacie specjalizującym się w montażu haków a nie serwisie Toyoty, to mogę stracić gwarancje?
2. Pan w serwisie zapytał mnie czy zamówiłem sobie wersje samochodu przystosowana do montażu haka, bo w Auris Hybrid mieli taka sytuacje, ze ktoś o tym nie wspomniał w czasie zamawiania auta i potem haka się nie dało zamontować bo podłoga była nie taka jak trzeba. Ktoś słyszał o takiej sytuacji w C-HR?
3. Pan w serwisie wspomniał, ze koniecznie muszę zainstalować gniazdo 17 pinowe, bo inaczej nie będę mógł wyłączać czujników parkowania z zamontowanym hakiem. Szczerze mówiąc wolałbym nie, bo przyczepka jakiej używam ma stara wtyczkę i musiałbym używać przejściówki. Gniazda 17 pinowe używa się do przyczep kempingowych, a takiej C-HRem nie planuje ciągać.

Pozdrawiam,

Yogi

Offline matrix

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #12 dnia: 12-03-2018, 08:49:07 »
Cześć, teoretycznie nie możesz stracić gwarancji na auto jeśli zamontujesz w innym serwisie. Dobre haki mają homologację europejską i są z powodzeniem montowane do aut na gwarancji i nie się nie dzieje. Kwestia podejścia dealera, który broni swoich interesów. Ciekaw jestem czy przy takiej groźbie utraty gwarancji oświadczy to na piśmie? Coś czuję, że miałby wtedy problemy. Montaż poza ASO będzie tańszy ok. 200-300 zł. Wg mnie nie będzie żadnego problemu o ile zamówisz wiązkę dedykowaną, czyli identyczną z oryginalną. Ten BRINK za 1200 zł... drogo. Można sprawdzić czy jakiś polski hak nie pasuje do Hybrydy np. Auto-Hak. Wtedy zmieścisz się w 1000 zł. Nie ma czegoś takiego jak 17-pin, zapewne chodzi o 13-pin. Bierz w ciemno plus adapter na 7 pin.

Offline matrix

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #13 dnia: 12-03-2018, 13:47:06 »
Odnawiam wątek. Planuje założyć hak do C-HR Hybrid. Zapytałem w serwisie Toyoty. Pierwsza wersja to 3 600 PLN za hak z montażem. Potem zjechali do 3 200 jak zacząłem drążyć temat, to sprawdzili, ze sam hak kosztuje 2 300 plus montaż 600-700 PLN. Taki sam hak BRINK na znanym portalu ogłoszeniowym można kupić za 1 200 PLN, wiec zaproponowałem, ze przyjadę ze swoim hakiem i mi go zamontują. Z bólem serca, ale się zgodzili.

Mam następujące pytania:
1. Czy, żeby jeszcze bardziej ciąć koszty, zamontuje hak w warsztacie specjalizującym się w montażu haków a nie serwisie Toyoty, to mogę stracić gwarancje?
2. Pan w serwisie zapytał mnie czy zamówiłem sobie wersje samochodu przystosowana do montażu haka, bo w Auris Hybrid mieli taka sytuacje, ze ktoś o tym nie wspomniał w czasie zamawiania auta i potem haka się nie dało zamontować bo podłoga była nie taka jak trzeba. Ktoś słyszał o takiej sytuacji w C-HR?
3. Pan w serwisie wspomniał, ze koniecznie muszę zainstalować gniazdo 17 pinowe, bo inaczej nie będę mógł wyłączać czujników parkowania z zamontowanym hakiem. Szczerze mówiąc wolałbym nie, bo przyczepka jakiej używam ma stara wtyczkę i musiałbym używać przejściówki. Gniazda 17 pinowe używa się do przyczep kempingowych, a takiej C-HRem nie planuje ciągać.

Pozdrawiam,

Yogi

Okazuje się, że będzie też pasował hak polskiej firmy Auto-Hak O94 O94A lub wypinany pionowo O94V, oferty można znaleźć w Google:
https://www.google.pl/search?ei=yHOmWr-_IYXv6QSanZ6gAg&q=autohak+Hak+holowniczy+Toyota+C-HR+5+drzwi+od+2016&oq=autohak+Hak+holowniczy+Toyota+C-HR+5+drzwi+od+2016&gs_l=psy-ab.3...23391.24334.0.24526.8.8.0.0.0.0.116.701.6j2.8.0....0...1c.1.64.psy-ab..2.0.0....0.cyVcaeTbwAI

Offline Eryk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Hak holowniczy.
« Odpowiedź #14 dnia: 12-03-2018, 15:29:19 »
Ok ale co na to gwarancja , hak w chr montuje się bez cięcia jakiś plastików czy czegokolwiek ,  ale trzeba wywalić belkę pod zderzakiem i za taką belkę wzmocnienie robi wtedy belka haka , pytanie czy robienie tego poza ASO nie będzie zbyt daleko idącą integracją w strukturę samochodu tj. montaż tej belki a przede wszystkim demontaż oryginału powiedzą później że nadwozie sztywność staciło .

Wiązki montuje się na wtyczki przelotowe wiec nie ma potrzeby cięcia kabli .


 

Beesafe.pl