Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Auris Hybryda asystent parkowania  (Przeczytany 2271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Syciu

• Toyot Leżący
  • *
Auris Hybryda asystent parkowania
« dnia: 16-09-2017, 21:56:16 »
Witam wszystkich, mam szybkie pytanie poniewaz bedac w Toyocie zaskoczylem Pana z takim samym pytaniem a jego odpowiedz byla - ta opcja jest do niczego, zle to dziala i lepiej nie uzywac. :-)
A teraz do sedna - chodzi mi o to jak uzyc i jak skonfigurowac do uzywania asystenta parkowania? Czy on dziala dobrze czy zle to pozostawiam ale jak jest fajnie jakby dzialalo a przez odlaczenia aku wyskakuje komunikat jak ponizej - kombinowalismy w kazda strone i nic aby to zainicjowac:
?System IPA niedostępny, zatrzymaj pojazd, obróç kierownicą maksymalnie od lewej do prawej. [IPA not available, stop the vehicle, turn wheel from left end to right end.]?
dzieki wszystkim za info.

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
Odp: Auris Hybryda asystent parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: 16-09-2017, 22:00:40 »
Zero ładu i składu w tym poście.

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
« Odpowiedź #2 dnia: 16-09-2017, 22:09:00 »
O ile dobrze pamietam to trzeba ze 2 razy pokrecic od dechy do dechy po wcisnieciu przycisku i dopiero sie skalibruje.

Offline sorbifer

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 16-09-2017, 22:53:47 »
Tak, pokręcić i już. U mnie zadziałało. A potem te emocje, jak sam parkuje :)  Jak dla mnie czasami dość ryzykownie.
Zastawa, Polonez, Palio Weekend, Corolla Verso, Auris 2 TS

Offline EliEli

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 17-09-2017, 12:47:00 »
SIPA wymaga kalibracji - więc za pierwszym razem należy zastosować się do poleceń na ekranie i w stojącym samochodzie zakręcić kierownicą maksymalnie w lewo i w prawo aż system potwierdzi że jest ok.
Sam asystent parkowania w Auris II po FL działa świetnie i potrafi uniknąć wjeżdżania na krawężniki - pod warunkiem że stosuje się do poleceń na ekranie.

Offline Arturas

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 17-09-2017, 17:29:44 »
Potwierdzam słowa EliEli w całej rozciągłości. U mnie przetestowane zarówno na parkowaniu po lewej jak i prawej stronie jezdni.
Spalanie - Motostat.pl

Offline Syciu

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 18-09-2017, 16:56:39 »
wduszam przycisk od systemu parkowania - krece od lewej do prawej i po chwili komunikat gasnie ale nadal po naduszeniu mam komunikat - robie to na P czy na D?

Offline frajer

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 19-09-2017, 09:16:30 »
Potwierdzam słowa EliEli w całej rozciągłości. U mnie przetestowane zarówno na parkowaniu po lewej jak i prawej stronie jezdni.

Kurcze poważnie? Po lewej też parkowała? No to przynajmniej to zrobili jak należy  :good:
Potwierdzam, kalibracja tak u mnie wyglądała i zawsze sam jej dawałem zaparkować, a co klient płaci, klient wymaga.

Offline frajer

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 19-09-2017, 09:18:00 »

Kurcze poważnie? Po lewej też parkowała? No to przynajmniej to zrobili jak należy  :good:
Potwierdzam, kalibracja tak u mnie wyglądała i zawsze sam jej dawałem zaparkować, a co klient płaci, klient wymaga.

Kolego kalibracji dokonujesz jak Cię poprosi o to auto. Jeżeli nie ma komunikatów to znaczy, że działa SIPA poprawnie.

Offline hejkumtejkum

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 19-09-2017, 13:54:47 »
Mnie też się nie udawało skalibrować, dopiero facet w salonie mi to zrobił. Okazało się że trzeba było kręcić bardzo szybko, ja robiłem klasyczną przekładankę obiema rękami po obwodzie - a on złapał jedną ręka za poprzeczną część kierownicy, zrobił błyskawicznie myk-myk w jedną stronę, myk-myk w drugą i wreszcie zaskoczyło.

Offline Syciu

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 14-10-2017, 13:25:39 »
Mnie też się nie udawało skalibrować, dopiero facet w salonie mi to zrobił. Okazało się że trzeba było kręcić bardzo szybko, ja robiłem klasyczną przekładankę obiema rękami po obwodzie - a on złapał jedną ręka za poprzeczną część kierownicy, zrobił błyskawicznie myk-myk w jedną stronę, myk-myk w drugą i wreszcie zaskoczyło.

I u mnie będzie to samo - trzeba podjechać do salonu bo przerobiona każda opcja z tym kręceniem i nadal nie działa

Offline marlisz

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #11 dnia: 14-10-2017, 19:39:17 »
Miałem to samo, normalna kalibracja nie pomogła. Dopiero to pomogło AURIS TS HSD 2016. Poniżej dokument jak zrobić pełną kalibrację. Przepraszam że po angielsku:

First make sure you have got engine started, apply the parking brake, depress the brake pedal and the gear is in P position.
  • Operate the light control switch within 5 seconds with the IPA main switch assembly pressed and held: Off=>Tail=>Off=>Tail=>Off=>Tail=>Off=>Tail=>Off=>Tail.
    - Check that "WRITE ZERO-POINT OF STEERING ANGLE" is displayed on the multi-information display and the No. 2 clearance warning buzzer sounds at 0.15-second intervals.
  • Check that the steering wheel is centered (approximately +/- 5 degrees or less) and then press the IPA main switch.
    - Check that "WRITE MAXIMUM STEERING ANGLE" is displayed on the multi-information display, the No.2 clearance warning buzzer sounds at 0.075-second intervals and the steering angle neutral point is memorized.
  • Turn the steering wheel to the left and right lock positions and press the IPA main switch.
    - Check that "END OF ADJUSTMENT" is displayed on the multi-information display, the No. 1 clearance warning buzzer sounds for 1 second after the No. 2 clearance warning buzzer stops sounding and initialization is completed.

Offline Jeziorko

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 10-07-2018, 15:00:36 »
Tylko raz pokazał mi możliwość parkowania z lewej strony, natomiast z prawej bez problemu. Czy aby wyszukał lukę z lewej strony coś muszą włączyć bo już zgłupiałem?

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
« Odpowiedź #13 dnia: 10-07-2018, 16:12:59 »
Lewy kierunkowskaz byl wlaczony ?

Offline Jeziorko

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 10-07-2018, 18:00:36 »
Nie był... Dziękuje za informację.