Autor Wątek: jaka instalacja lpg do verso  (Przeczytany 21127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pablossimo

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
jaka instalacja lpg do verso
« dnia: 25-09-2017, 18:37:48 »
Witam
jestem tutaj nowicjuszem, pytanie kieruje do speców instalacji gazowej , posiadam verso z 2009r z silnikiem 1.8  147KM i chce ją zagazowac ale nie chce standardowej instalacji tylko lepszą, i pytanie jakie podzespoły (części ),komponenty zastosować ( chodzi o wtryski, komputer , filtry itp. ), tak aby dobrze śmigała , z góry dziękuje za odpowiedzi

Offline piepan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #1 dnia: 25-09-2017, 18:40:48 »
Witam
jestem tutaj nowicjuszem, pytanie kieruje do speców instalacji gazowej , posiadam verso z 2009r z silnikiem 1.8  147KM i chce ją zagazowac ale nie chce standardowej instalacji tylko lepszą, i pytanie jakie podzespoły (części ),komponenty zastosować ( chodzi o wtryski, komputer , filtry itp. ), tak aby dobrze śmigała , z góry dziękuje za odpowiedzi
Ja mam brc z lubryfikacja i jak narazie smiga ze az milo. Zobaczymy co bedzie dalej. Instalacje zakladalem bodajze w maju.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline michas0312

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #2 dnia: 26-09-2017, 07:36:09 »
Ja mam u siebie brc sequent 24 od około 35tys km. Nie mogę złego słowa powiedzieć na tą instalacje. Spalanie od 7,5 do 9,5l. Butla 53l (wersja 5 osobowa) i wlew pod klapką.

Offline apq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #3 dnia: 26-09-2017, 11:07:26 »
A orientujecie się ile wytrzymują zawory/gniazda zaworowe?

Szkoda, że regulacja jest systemem szklankowym a nie hydraulicznie.
Znajomy w fordzie (2,0 16V) z identycznym systemem regulacji luzów zaworowych podmieniał szklanki przy 120k km, drugi znajomy po 80kkm od zagazowania.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #4 dnia: 26-09-2017, 15:40:30 »
Szkoda, że regulacja jest systemem szklankowym a nie hydraulicznie.

O jakim aucie mówisz bo verso ma hydraulike ?

Offline michas0312

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #5 dnia: 27-09-2017, 07:13:41 »
Toyota Verso 1,8 valvematic 147km ma hydrauliczną regulacje luzów zaworowych.

Offline apq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #6 dnia: 28-09-2017, 10:34:30 »
Szkoda, że regulacja jest systemem szklankowym a nie hydraulicznie.

O jakim aucie mówisz bo verso ma hydraulike ?
Toyota Verso 1,8 valvematic 147km ma hydrauliczną regulacje luzów zaworowych.

Jeżeli piszecie, że jest hydraulika to super  <taniec>
Jak kupowałem swoje Verso w ramach "pewnego auta" to na moje pytanie o rodzaj rozrządu Dealer odpowiedź mi, że w 1,8 jest "sztywna regulacja na tzw. szklanki"  <zalamka> Nie sprawdzałem, nie weryfikowałem tegoż faktu, przyjąłem, że wie Gość wie co mówi...

Offline Pablossimo

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #7 dnia: 28-09-2017, 22:05:32 »
Panowie, a co sądzicie o instalacji LPGTECH , sterownik z serii OBD i wtryski Yeti ?? nie polecają mi lubryfikacji

Offline piepan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #8 dnia: 30-09-2017, 23:13:05 »
Ja mam u siebie brc sequent 24 od około 35tys km. Nie mogę złego słowa powiedzieć na tą instalacje. Spalanie od 7,5 do 9,5l. Butla 53l (wersja 5 osobowa) i wlew pod klapką.
Nooo to mi pali okolo 10.2 litra butle tez mam tak duza. Super sprawa. Ciekawostka z tym spalaniem. Chyba ze przy wiekszym obciazeniu pobiera ci wiecej paliwa .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline michas0312

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #9 dnia: 03-10-2017, 07:24:14 »
Ja mam u siebie brc sequent 24 od około 35tys km. Nie mogę złego słowa powiedzieć na tą instalacje. Spalanie od 7,5 do 9,5l. Butla 53l (wersja 5 osobowa) i wlew pod klapką.
Nooo to mi pali okolo 10.2 litra butle tez mam tak duza. Super sprawa. Ciekawostka z tym spalaniem. Chyba ze przy wiekszym obciazeniu pobiera ci wiecej paliwa .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Podałem moje wartości skrajne. Prowadzę dziennik spalania w telefonie i tak mi wychodzi. Na wakacjach w górach z cala rodzina spalil okolo 10.5 na autostradzie i po górach podobnie. Przy normalnych użytkowaniu wychodzi około 8.5l. Nogę mam raczej lekką. Jak się przyciśnie to spalanie rośnie ale ten samochód do szybkich jazd się nie nadaje.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #10 dnia: 03-10-2017, 08:56:55 »
Czemu "się nie nadaje"? :song:
Jak potrzebuję jechać szybko, to jadę - bez LPG spalić może nawet 13-14 litrów, a jak potrzebuję ekonomicznie, to spokojnie do ok. 4 litrów zejdę jak się przyłożę.  :good:
Oczywiście, że do szybkiego przemieszczania się najlepiej mieć GT86 albo samolot, ale nawet przy niecałych "2 paczkach" auto prowadzi się normalnie - stąd moje pytanie: "co to znaczy, że się nie nadaje"? :o

Offline michas0312

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #11 dnia: 03-10-2017, 11:40:07 »
Czemu "się nie nadaje"? :song:
Jak potrzebuję jechać szybko, to jadę - bez LPG spalić może nawet 13-14 litrów, a jak potrzebuję ekonomicznie, to spokojnie do ok. 4 litrów zejdę jak się przyłożę.  :good:
Oczywiście, że do szybkiego przemieszczania się najlepiej mieć GT86 albo samolot, ale nawet przy niecałych "2 paczkach" auto prowadzi się normalnie - stąd moje pytanie: "co to znaczy, że się nie nadaje"? :o
Horus na Ciebie zawsze można liczyć ze rozpoczniesz dialog  :grin:

A wiec jak dla mnie w Verso powyżej 130km/h jest zwyczajnie głośno i mam na myśli tylko opory powietrza. Przy wyprzedzaniu ciężarówek trzeba redukować biegu i ciągnąć silnik wysoko i znowu robi się głośno. Jest sporo innych aut w których prędkości 150-160km/h są prędkościami przelotowymi. Mi w Verso jest wygodnie jak włączę tempomat na 110-120km/h.  Akurat wyższe spalanie w przypadku LPG spada na 2-3 plan... :)

P.S. Jak prowadziłem Verso z Niemiec po zakupie próbowałem "ile pójdzie"  i nie uważam by prędkość blisko 200km/h była czymś przyjemnym. Do takich prędkości są inne auta. Verso stworzona jest wg mnie to spokojnego przemieszczania się z rodzina do tego ją potrzebuje i w tych warunkach sprawdza się idealnie.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #12 dnia: 03-10-2017, 11:56:32 »
Wiadomo, że jest głośniej niż np. z tym samym silnikiem w Avenie, bo wysokie auto mamy. :) Inna sprawa, że nie wiem czy każda wersja ma szybę przednią akustyczną (ja mam, ale nie wiem czy wszystkie wersje), z drugiej strony jak jeszcze otworzę roletę dachu i mam samą szybę z góry jedynie, to również jest głośniej. Ale gwiazdy nocą widać i w pochmurne dni w aucie jest jasno - coś za coś :)
U mnie nie trzeba biegów redukować - przycisnę na chwilę, to wskoczę na wyższe obroty, wyprzedzę i znów "opadam". Dlatego pisałem niejednokrotnie, że w sensie praktycznym CVT może być cichsza niż manual. :laugh:

Offline michas0312

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #13 dnia: 03-10-2017, 12:22:14 »
A jak rozpoznać szybę akustyczną ? Również mam szklany dach ale akurat nie zauważyłem różnicy. Przysłucham się jak będę wracał z pracy. CVT tez bym chciał no ale...

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaka instalacja lpg do verso
« Odpowiedź #14 dnia: 03-10-2017, 12:30:13 »
Panowie, to nie o tym wątek!

Panowie, a co sądzicie o instalacji LPGTECH , sterownik z serii OBD i wtryski Yeti ?? nie polecają mi lubryfikacji

Jeśli gazownik ogarnia tę instalację, to jak najbardziej się nadaje.


 

Beesafe.pl