Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Podmiana mechanizmu wycieraczek?  (Przeczytany 472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inv.

• Toyot Leżący
  • *
  • PRND
    • Invigative
Podmiana mechanizmu wycieraczek?
« dnia: 28-09-2017, 07:18:59 »
Cześć wszystkim, mam problem ze swoją Cariną.

Wyprodukowano ją w kwietniu 1992, zatem ma najrzadszy silnik wycieraczek który oczywiście się zatarł. Udało się wykombinować nowy, niemniej wycieraczki działają tylko na najwyższym biegu i nie wracają samoczynnie do pozycji wyjściowej. Ponadto na sucho mają problem by ruszyć i zacinają się w 1/3 swojej drogi, gdy się je popchnie - chodzą jak szalone. Przełącznik podaje prąd, więc to wina silniczka. Teraz pytanie do Was, czy wymiana całego mechanizmu na najbardziej popularny czyli polift jest w ogóle możliwa? Czy trzeba będzie wymienić też podszybie? Czy silniczek ten stosowano również w innych modelach? ToyoDIY wykazuje, że stosowano go tylko przez kilka miesięcy w Carinach E produkowanych w Japonii, w co śmiem z lekka wątpić. Z racji stopnia złożenia problemu pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Offline lecho48

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Podmiana mechanizmu wycieraczek?
« Odpowiedź #1 dnia: 29-09-2017, 17:46:45 »
Miałem kiedyś problem z silniczkiem wycieraczek, produkcji Asin 92 r . Myślałem  że się zatarł.
Po rozkręceniu i rozłożeniu na części, zobaczyłem że odkleiły się magnesy w stojanie, które przyblokowały wirnik.
Ponowne wklejenie pokxipolem załatwiło sprawę , działa do tej pory już 10 lat.
Silniczek wykonany jest z bardzo dobrych materiałów, wszystkie sprężynki są w kolorze złotym,
o ile pamiętam  posiada trzy szczotki węglowe
 ( warto sprawdzić ich zużycie ) istne dzieło sztuki.
Rozbierałeś  Swój ?
Pozdrawiam Lecho48

Offline mateuszf22

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 11-12-2017, 22:22:03 »
Gdzie można kupić nowy silniczek do przednich wycieraczek 85110-20650 lub zamiennik?

Toyota Klub

« Odpowiedź #2 dnia: 11-12-2017, 22:22:03 »