Autor Wątek: Klimatyzacja  (Przeczytany 2257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Klimatyzacja
« dnia: 29-09-2017, 19:56:25 »
Witam serdecznie  :good:
Ciekawi mnie zasada działania klimatyzacji w naszych C-HRkach, jak to działa? Wiem że napędzana jest elektrycznie i działa świetnie  :hug: ale to wszystko.
Może ma coś z klimy w Priusie plug-in, czyli pompa ciepła i jakiś tam "wtrysk gazu"  :cool: no i w Priusie klimę można włączyć pilotem  :hug:
Może ktoś coś wie?

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: 29-09-2017, 21:28:43 »
Moje odczucia są takie - że raczej bliżej jej do tradycyjnej. Bo nie działa za dobrze zanim nie nagrzeje się silnik spalinowy. Po włączeniu nawiewu z ciepłym powietrzem też szybciutko odpala się benzyna ;) nawet jak bateria jest naładowana.
Ale fakt wydajna jest - nie hałasuje i nie śmierdzi bo nowa 
wilkq

Offline RoMario

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 60
    • Skorzęcin
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: 03-10-2017, 10:54:40 »
A nie macie wrażenia, że wieje trochę za mocno?
Chociaż może po prostu w poprzednim aucie nie działała tak jak powinna.

Offline Kierepowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: 05-07-2018, 13:09:36 »
Dotyczy gorącego lata:

Czy można ustawić nawiew tak aby wiało na przednią szybę (kratka przed szybą)  i na górna część ciała (kratki z przodu)?
Bo z tego co zaobserwowałem to w trybie automatycznym producent zapomniał o zimnym nawiewie na szybę przednią i ta kratka przed szybą jest martwa w tym trybie. W samochodzie z nagrzanej szyby tworzy się poduszka powietrzna o bardzo wysokiej temperaturze i gorące powietrze jest kierowane na kabinę. Wyraźne czuć gorący powiew. W trybie ręcznym również nie znalazłem pozycji aby kierunek nawiewu skierować na szybę i równocześnie na przednie kratki.
1. Nawiew jest kierowany na górną część ciała
2. Nawiew jest kierowany na górna część ciała i na stopy
3. Nawiew jest kierowany na stopy
4. Nawiew jest kierowany na stopy i na przednią szybę.



5. A gdzie jest:  Nawiew jest kierowany na przednią szybę i na górna część ciała???

Sprawdziłem w innych samochodach ....jest możliwość ustawienia nawiewu na szybę i górną część ciała. A tryb automatyczny wieje na szybę i kratki przednie jak jest gorąco.
Nie w CHR.

Offline Macallan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #4 dnia: 05-07-2018, 13:30:27 »
@Kierepowski
To, że nie ma nawiewu na szybę i górną część ciała, a jest na szybę i nogi ma swoje uzasadnienie w fizyce. Nawiew na szybę używa się głównie w celu jej ogrzania (czasami odparowania), a wtedy sens ma również nawiew na nogi, gdyż ciepłe powietrze zawsze idzie do góry, a zimne do dołu. Gdyby był nawiew na szybę i górną część ciała, to używając takiej opcji zimą nogi zawsze by marzły. Chyba w wszystkich (kilkunastu samochodach) jakich używałem było podobnie. Nie ma co narzekać.

Offline Kierepowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #5 dnia: 05-07-2018, 14:45:13 »



 

Beesafe.pl