Autor Wątek: Zabezpieczenie antykradzieżowe  (Przeczytany 18009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spajk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
Zabezpieczenie antykradzieżowe
« dnia: 10-10-2017, 17:18:48 »
Witam kolegów, to moj pierwszy post na Waszym forum :) od miesiaca jestem posiadaczem Priusa GenIII Mk12 z przebiegiem 117k
Nie jest to najbogatsza wersja wiec postanowilem dorobic jej pare dodatkow, ktore ulatwia codzienna eksploatacje np automatyczny wlacznik swiatel czy automatyczne wycieraczki. Wczesniej jezdzilem c5 w nowej budzie i takie elementy byly w standarcie, teraz trudno sie odzwyczaic :P

Ale dzisiaj na tapecie jest jakies sprytne zabezpieczenie antykradziezowe. Po analizie poprzednich watkow widze ze zalanie klejem scalaka w plytce ECU to swietny sposob, odetne tez przelacznikiem jeden z przewodow w gniezdzie OBDII ale chcialbym zalozyc cos jeszcze co nie pozwoli odjechac gdy ktos np zeskanuje mi kluczyk o uruchomi samochod.

Dzis rozebralem konsole i zaczalem myslec np nad rozcieciem (wlacznikiem)  jednego z obwodow np wlacznika POWER, tak zeby power nie podal sygnalu na komputer o checi uruchomienia systemu.
Drugi pomysl mam odciecie ktoregos przewodu w wybieraku biegow aby nie mozna byl np uruchomic trybu Drive.

Czy ktos moze nad czym takim sie zastanawial? Patrzac po schemacie elektrycznym trudno jest nawet zlokalizowac poszczegolne elementy.

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #1 dnia: 10-10-2017, 17:47:15 »
Na razie Ci nie pomogę, chociaż od dłuższego czasu przymierzam się do montażu odcięcia zapłonu. Mam za to prośbę, jak zamontujesz automat wycieraczek to daj znać co kupiłeś i jak zamontowałeś. Też mi tego brakuje ;)

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #2 dnia: 10-10-2017, 17:50:24 »
Proponuję abyś tego nie robił jak nie masz pełnej wiedzy . Po takim zabiegu będziesz miał choinkę na pulpicie na 100% .
To nie są samochody którymi jeździliśmy kilka lat temu .
Może uda się Tobie  odciąć silnik spalinowy a myślałeś o elektryku.
Można to zrobić ale musi to robić facet który ma pojęcie -nawet jak na schemat to jeszcze nic nie znaczy . Pomyśl i daj znać jak wyszło .
Powodzenia  :o

Offline toka

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #3 dnia: 10-10-2017, 19:08:14 »
Proponuję Ci zastanowić się nad tym czy napewno chcesz się chwalić na forum jakie odcięcie sobie założysz?
Ja podałbym jeszcze miejsce ukrytego guzika, adres pod, którym parkujesz i pin do karty... Wiem, że wchodzenie na forum po% powinno być zabronione, ale jak czytam takie rzeczy, to nóż mi się w kieszeni otwiera. Na żadnym forum, na którym jestem zarejestrowany (miałem sporo różnych samochodów) temat odcinki nie ma prawa bytu. Chyba, że ktoś chce się pozbyć swojego dobytku. Jedź do elektryka samochodowego, zapłać 200zł i nie chwal się tym. To najlepsza blokada antykradzieżowa... Sory za offtop, ale może uratuję jakiegoś prusaka w przyszłości
Coco jambo i do przodu. Dobre nie?

Offline spajk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #4 dnia: 10-10-2017, 20:08:56 »
Temat połowicznie rozgryziony, choinki nie ma, silnikow nikt nie mial checi odcinać. Okazuje sie ze prius zbudowany jest jak kazdy inny nowoczesny samochod, do komputerow (modułów) wchodzą sygnały analogowe, wlaczniki w wiekszosci sterowane sa masa, a dopiero komputery miedzy soba komunikuja sie sygnałami cyfrowymi. Zwykły analizator stanów logicznych, probnik i stary laptop wystarczy. Tylko uwaga bo instalacja samochodu to 12-14V a analizatory sa 5V. Ja uzylem dzielnikow napiecia z rezystorow z braku konwertertera napiec 12v.

Kolego toka, nie chce byc niegrzeczny, schowaj nóż. 3 wątki niżej inny kolega wkleja nawet fotki zabezpieczenia jakie zrobil i nikt sie nie czepia ze cos zakleił. Pol polski na forach odcina cewki i pompy paliwa. Znasz jakiegos elektryka ktory w priusie zrobi mi odciecie w Wawie?, poprosze uprzejmie o adres.
A jak zlokalizujesz mojego priusa po wypowiedziach na forum to Ci go chyba dam :)

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #5 dnia: 10-10-2017, 20:34:26 »
Jednym słowem masz pojęcie co robisz i chwała Tobie !
Dobrze ukryte odcięcie to najlepsze wyjście . Inni nie piszą co chcą .
P :good:ozdrawiam

Offline toka

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #6 dnia: 10-10-2017, 20:56:28 »
Temat połowicznie rozgryziony, choinki nie ma, silnikow nikt nie mial checi odcinać. Okazuje sie ze prius zbudowany jest jak kazdy inny nowoczesny samochod, do komputerow (modułów) wchodzą sygnały analogowe, wlaczniki w wiekszosci sterowane sa masa, a dopiero komputery miedzy soba komunikuja sie sygnałami cyfrowymi. Zwykły analizator stanów logicznych, probnik i stary laptop wystarczy. Tylko uwaga bo instalacja samochodu to 12-14V a analizatory sa 5V. Ja uzylem dzielnikow napiecia z rezystorow z braku konwertertera napiec 12v.

Kolego toka, nie chce byc niegrzeczny, schowaj nóż. 3 wątki niżej inny kolega wkleja nawet fotki zabezpieczenia jakie zrobil i nikt sie nie czepia ze cos zakleił. Pol polski na forach odcina cewki i pompy paliwa. Znasz jakiegos elektryka ktory w priusie zrobi mi odciecie w Wawie?, poprosze uprzejmie o adres.
A jak zlokalizujesz mojego priusa po wypowiedziach na forum to Ci go chyba dam :)

Chcesz numer do gościa, który zabezpiecza prusaki w Warszawie? Napisz na pw
Coco jambo i do przodu. Dobre nie?

wojtekS

  • Gość
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #7 dnia: 11-10-2017, 11:00:49 »
Rosyjski alarm PANDORA załatwia sprawę retranslacji sygnału - blokuje po prostu kanał radiowy używany do transmisji sygnału z kluczyka gdy właściciel oddala się od auta.

Ma też różne inne bajery jak zdalny start silnika, monitoring pojazdu itd.

Jest to produkt na poziomie stosownym do zaawansowania technik kradzieży opracowywanych w Rosji (jak choćby ten retranslator - po naszemu walizka). Z naszych czy też fabrycznych alarmów oni się tylko śmieją - czy to jest czy nie efekt jednakowy.

Pisałem o tym w wątku "Zdalny start".

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #8 dnia: 16-10-2017, 12:59:07 »
Na upartego można zrobić odcinkę samej masy, czy to przy zapłonie, czy od lewarka zmiany biegów. Jest to zabezpieczenie do złamania, ale może być zniechęcające dla gościa, który liczy na łatwy łup. Odcinki typowe, np. +12v przy tablicy bezpieczników, mogą faktycznie powodować komunikaty typu "check hybrid system".

Offline spajk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #9 dnia: 01-11-2017, 22:12:12 »
Lewarka zmiany biegow sie nie da tak łatwo odciąć, nie ma ani masy ani plusa. Sterowanie biegami odbywa sie za pomocą hallotronów wiec wszystkie przewody przy wtyczce sa sygnałowymi.

Wg mnie najlatwiej jest odciac mase od wlacznika Power i ukryc gdzies przełącznik. Biały przewod z wtyczki włącznika. Ktos moze juz tego probowal? Boje sie ze immo sie rozprogramuje czy cos. A nie mam jak tego sprawdzic

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #10 dnia: 02-11-2017, 10:15:47 »
Wg mnie najlatwiej jest odciac mase od wlacznika Power i ukryc gdzies przełącznik. Biały przewod z wtyczki włącznika. Ktos moze juz tego probowal? Boje sie ze immo sie rozprogramuje czy cos. A nie mam jak tego sprawdzic
Spokojnie możesz odcinać, nie powoduje to żadnych dolegliwości. Jedyny kłopot jest taki, że jak chcesz to zrobić porządnie to należałoby ciąć gdzieś w głębi deski, a nie przy włączniku. Z tego co widziałem to może być kłopot z dostępem do wiązki.

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #11 dnia: 07-11-2017, 11:57:11 »
Proponuję Ci zastanowić się nad tym czy napewno chcesz się chwalić na forum?Ja podałbym jeszcze adres pod, którym parkujesz
hahahaha borze to znajdź tego priusa Ci go da Ja bym tez Ci go dał jeżeli znajdziesz mnie

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #12 dnia: 07-11-2017, 14:51:51 »
borze
Zlituj się nad nami... ;p

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #13 dnia: 07-11-2017, 15:46:25 »
I przebacz nam nasze grzechy  :roll:
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline pinipl

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe
« Odpowiedź #14 dnia: 14-06-2018, 23:38:56 »
Witam. Czy ktoś może podesłać namiar do fachowca który zabezpiecza priusy w Warszawie. Kolega z forum który ma kontakt jest od dłuższego czasu niedostępny. Pozdrawiam


 

Beesafe.pl