Autor Wątek: Ropa wlewa się do oleju silnikowego  (Przeczytany 1118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarrro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Ropa wlewa się do oleju silnikowego
« dnia: 15-10-2017, 13:26:15 »
Diesel 1.4.  Auris 2010.
Serwis w Słupsku i Poznaniu sprawę lekceważy, twierdzą po wymianie oleju, że komputer pokazuje poprawne działanie auta. Silnik  został poddany tuningowi.
Zwiększony moment obrotowy i moc.
W punkcie, gdzie silnik został wzmocniony, właściciel twierdzi, że to nie jego wina, że wszystko działa poprawnie.
Po przejechaniu czterech tysięcy komputer Aurisa domaga się wymiany oleju, bo stracił zupełnie właściwości smarowne od nadmiaru oleju napędowego.
Serwis twierdzi, że filtr DPF jest ok.
A ja jestem głupi i nie wiem, o co chodzi.
Nie zamierzam wymieniać oleju co miesiąc. Tak się teraz dzieje.
Jestem umówiony na wizytę u mechanika, jednak to dopiero za tydzień, tymczasem komputer pokazuje komunikat, że wymiana oleju powinna nastąpić natychmiast, wcześniej pokazywał tylko, że zbliża się wymiana oleju. Nie chcę zatrzeć silnika.
Pozdrawiam wszystkich

jarrro

Offline Krzychol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ropa wlewa się do oleju silnikowego
« Odpowiedź #1 dnia: 20-10-2017, 18:30:53 »
Prosta sprawa. Proces wypalania DPF dobrze nie przebiega i ropa cofa sie do komory spalania i spłyawa po ściankach.
Jak ja jeżdziełem swoim aurisem to było wszystko ok, ale gdy żona przesiadła sie do niego to powoli poziom oleju podnosił się.
Dpf wypalał się co ok 100 km, kiedyś było 400-500 km.

Offline Krzychol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ropa wlewa się do oleju silnikowego
« Odpowiedź #2 dnia: 20-10-2017, 18:33:07 »
Po przejechaniu czterech tysięcy komputer Aurisa domaga się wymiany oleju, bo stracił zupełnie właściwości smarowne od nadmiaru oleju napędowego.

a tu coś pomylone, przecież auris nie ma takiej opcji zaawansowanej zeby sprawdzić własciwośći smarne olej.
Raczej poziom podniósł sie i komunikat wywala od oleju


 

Beesafe.pl