Autor Wątek: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR  (Przeczytany 33868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #15 dnia: 24-10-2017, 07:38:26 »
Czy zdarzają się aktualizacje do sprzętu bez map ? Czy już zawsze będziemy jeździć na tym ?
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #16 dnia: 24-10-2017, 10:45:38 »
Czy zdarzają się aktualizacje do sprzętu bez map ? Czy już zawsze będziemy jeździć na tym ?
Nie ma aktualizacji samego sprzętu, tylko z mapami.
Aktualizacja ma być robiona na włączonym silniku, ponieważ sam zapłon bez silnika automatycznie wyłącza się po ok. 20 minutach (zabezpieczenie akku przed rozładowaniem, gdybyś zapomniał). Wtedy aktualizacja wywali się. W hybrydach, wydaje mi się, jest podobnie, tyle, że po kilku/kilkunastu minutach może włączyć się spalina (nie musi) aby podładować ubytek, co zapewniłoby kontynuację aktualizacji. Nie mam hybrydy.
Spalanie - Motostat.pl

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #17 dnia: 24-10-2017, 13:13:38 »
Aktualizacja ma być robiona na włączonym silniku, ponieważ sam zapłon bez silnika automatycznie wyłącza się po ok. 20 minutach (zabezpieczenie akku przed rozładowaniem, gdybyś zapomniał). Wtedy aktualizacja wywali się.

O tym właśnie pisałem. Co za inteligent ustalił to na 20 minut, podczas gdy aktualizacja map jest prawie dwukrotnie dłuższa. Wg mojego ASO, nie ma możliwości wydłużenia tego czasu, nikt również nie pomyślał, że można by go wydłużyć choćby na czas aktualizacji softu/map...
Nikt nie wie gdzie/kogoś można znaleźć/odpytać jakie zmiany zaszły na mapach od ostatniej wersji?
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Hiker

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #18 dnia: 26-10-2017, 07:48:14 »
Jak zawsze: coś za coś. Taka ochrona przed rozładowaniem aku ma sens, z drugiej strony wymusza niepotrzebna emisje spalin w trakcie aktualizacji softu :-(. Może kolejne generacje aut będą na tyle inteligentne, aby ominąć automatycznie ten 20-minutowy time-out przy aktualizacji oprogramowania. Z drugiej strony nadmierny stopień komplikacji jest źródłem większej awaryjności. Wg mnie aktualizacji dokonuje się na tyle rzadko, ze można zaakceptować konieczność jej przeprowadzenia przy pracującym silniku

Buziaczek81

  • Gość
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #19 dnia: 26-10-2017, 08:57:32 »
Ja wczoraj robiłem aktualizacje podczas jazdy.Nie ma żadnych problemow.I nie trzeba siedzieć w samochodzie czekać żeby się się zrobiło:)

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #20 dnia: 26-10-2017, 09:15:26 »
W koncu jakiś głos rozsądku :good: Kto Wam każe robić aktualizację na postoju???

mattman

  • Gość
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #21 dnia: 26-10-2017, 09:18:52 »
I muzyka w głośnikach jest :-)

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #22 dnia: 26-10-2017, 10:40:07 »
jak zawsze w CHR klub same komentarze i nazekanie !!  :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

i co z tego ze przy właczonym silniku jezeli chcecie to robicie tak jezeli nie nie musiie , Ja wczale tego nie robie uzywam Yanosika chociaz mam nawi a i ten caly TT2 zanim sie właczy czasami ja jade 60Km/g wiec nie jest szybki i sprawny tak jak by potrzebował by któs . A jezeli mam nastawic navigacje wole yanosika właczyc sybciej idzie niz z nawi. mi sie ten tablem zawiesza wiec nic nie robie bo wolno wogule chodzi poco aktualiacja

a ze ktos chce robic aktualiacje skoro była kasa na CHR z NAVI to na benzyne tez jest bez obawy !! wiec akurat ze właczony nie przeskadza

Buziaczek81

  • Gość
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #23 dnia: 26-10-2017, 14:58:06 »
I muzyka w głośnikach jest :-)

Wczoraj jak robilem aktualizacje podczas normalnie mozna bylo sluchac radyjka wiec zero problemu:)Wszystko sprawnie poszlo.Nie widze zadnych zmian tylko mapy sie zaktualizowaly.A co do samego systemu nie mam z nim zadnych problemów nic sie nie zawiesza.

Offline Macallan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #24 dnia: 26-10-2017, 15:55:13 »
Ja wczale tego nie robie uzywam Yanosika chociaz mam nawi a i ten caly TT2 zanim sie właczy czasami ja jade 60Km/g wiec nie jest szybki i sprawny tak jak by potrzebował
Pierwszy raz słyszę o wyższości Janosikowej nawigacji. Janosik ma najgorszą nawigację ze wszystkich jakie miałem okazję testować (TT2+Go, Google Maps, Waze, Navigon oraz fabryczne wielu samochodów w tym Lexus GS i RX, Opel Astra i in.) Chyba, że ktoś lubi jeździć w kółko albo nadrabiać 200 % trasy, to wtedy polecam Janosika.

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #25 dnia: 26-10-2017, 16:15:38 »
Macallan  -  :czerwona:mało wiesz albo nie potrafisz z niej korzystać

Offline dr.puniszman

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #26 dnia: 27-10-2017, 18:19:06 »
Ja korzystam z waze jako nawigacja lub Google a janosik jako antymisiek plus cb-radio... Janosik jako nawigacja to lipa...

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #27 dnia: 01-11-2017, 21:07:01 »
Pierwszy raz słyszę o wyższości Janosikowej nawigacji. Janosik ma najgorszą nawigację ze wszystkich jakie miałem  Chyba, że ktoś lubi jeździć w kółko albo nadrabiać 200 % trasy, to wtedy polecam Janosika

jade od 2 lat w trasę z Y i jakoś problemu nie mam natomiast jeśli chodzi o Google maps to miejsca jak Glinik wielopole podkarpacie wcale nie maja numery domów za to yanosik w takiej dziurze ma!  Kiedyś musiałem jechać tam i dotarłem !

pewnie nie wiesz ze yanosik to nie tylko antyradar ale również nawigacja która ma aktualizacje co tydzień bo osoby w to pomagają z Yansika ale tez z OPEN STREET MAP dostajesz najnowsza wersie kiedy usuwasz dane mapy oraz dane GPS  wiec może warto poszperać na opcjach yanosika .
Możesz wysłać dane o błędzie przy przytrzymywanie "long press" na mapie palca Y albo napisać na Forum ( https://yanosik.pl/forum/ )oraz możesz dodać nowe Miejsca, restauracje  nowe Drogi
również forum oraz społeczność która pomaga aby te darmowe mapy były coraz leprze OSM ma lepsze dane i konkretniejsze jeśli chodzi o UK!! od Google!! rok 2016
Y działa również gdzie go weźmiesz .... poza polska teraz działa w Czechach , Słowacji , Litwie , ja używałem nawet w Węgrzech z podziękowaniami od innych użytkowników. 
Juz ma tez angielskie komunikaty jeśli zmienisz język twojego telefonu ,
Społeczność OSM (www.openstreetmap.org) to największa społeczność która dodaje od hobby nowe rzeczy na ich mapę albo tez społeczność yanosika ( yanosik.pl )  w PL

jest tez nowy sprzęt jeśli nie chcesz używać tel do Yanosika : https://yanosik.pl/sklep/index.php?route=product/product&path=61&product_id=86

aaa najważniejsze jest polski najlepszy antiradar z największa społecznością inne są za graniczne popieram co Polskie 

Offline dr.puniszman

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #28 dnia: 02-11-2017, 01:03:21 »
Tylko yanosik nie ma to co najbardziej lubię w waze i Google,  żebym mógł wybrać pkt pośrednie i widział podgląd trasy, pracuje w firmie że dwa razy w tygodniu jeżdżę po wioskach najczęściej na 6 powiatach, fakt nie szukam konkretnego nr domu a nr działki (do czego używam geoportalu). Waze działa super omijanie korków np na A4 już nie raz oszczedzilem parę godzin...

Offline Macallan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Nowa wersja oprogramowania i map do systemu multimedialnego C-HR
« Odpowiedź #29 dnia: 02-11-2017, 09:57:11 »
a korzystam z waze jako nawigacja lub Google a janosik jako antymisiek plus cb-radio... Janosik jako nawigacja to lipa...
Zgadza się, potwierdzam to samo. Nie spotkałem gorszej nawigacji od janosika, zaś jako antymisiek jest OK.


 

Beesafe.pl