Autor Wątek: Nowy nabytek - kilka pytań.  (Przeczytany 1087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vincek

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Nowy nabytek - kilka pytań.
« dnia: 31-10-2017, 11:50:57 »
Witam wszystkich,

 
Niedawno stałem się posiadaczem Toyoty Corolli Verso 1.8 rocznik 2008. Toyota była ciągle serwisowana w ASO w Niemczech, a teraz zbliża się przegląd przy 124k (aktualnie jest 122k). Według książki serwisowej ostatnio (przy 109k) były wymieniane klocki hamulcowe i płyny. Samochód trochę długo stał i mam wrażenie, że trzeba przeczyścić zaciski. Wobec tego, chciałbym od razu zrobić wymianę płynów z filtrami. Wobec tego, rozglądam się za serwisem w Warszawie. Ciągnie mnie do ASO, bo zacznę tworzyć historię w PL i mam pod nosem Toyota Wola. Po kontakcie z nimi dostałem trzy propozycje na przegląd przy przebiegu 120k:

1. Wariant MINI  w kwocie 1270 zł brutto który zawiera: wymianę oleju, filtra oleju, płynu hamulcowego, świec zapłonowych, filtra powietrza, filtra klimatyzacji ,wymiana oleju w skrzyni biegów sprawdzenie poziomu płynu w układzie wspomagania, poziomu płynu chłodniczego, stanu wycieraczek, stanu opon oraz ciśnienia w ogumieniu i uzupełnienie, układu napędowego, ustawienia świateł przednich, układu wentylacji i ogrzewania oraz pedału hamulca oraz hamulca postojowego.

2. Wariant STANDARD w kwocie 1450 zł brutto który zawiera: wymianę oleju, filtra oleju, płynu hamulcowego, świec zapłonowych, filtra powietrza, filtra klimatyzacji ,wymiana oleju w skrzyni biegów , sprawdzenie poziomu płynu w układzie wspomagania, poziomu płynu chłodniczego, stanu wycieraczek, stanu opon oraz ciśnienia w ogumieniu i uzupełnienie, filtra powietrza, układu napędowego, ustawienia świateł przednich, układu wentylacji i ogrzewania, pedału hamulca oraz hamulca postojowego, elementów zawieszenia, stanu układu kierowniczego, stanu przewodów hamulcowych, układu wydechowego, stanu i naciągu pasku osprzętu silnika, stanu okładzin hamulca postojowego, temp. zamarzania płynu chłodniczego, przewodów paliwowych, sprawdzenie stanu klocków i tarcz hamulcowych,  czyszczenie układu hamulcowego ? przód i tył  oraz inspekcja korozyjna

3. Wariant ROZSZERZONY w kwocie 1600 zł brutto który zawiera: wymianę oleju, filtra oleju, płynu hamulcowego, świec zapłonowych, filtra powietrza, filtra klimatyzacji ,wymiana oleju w skrzyni biegów  sprawdzenie poziomu płynu w układzie wspomagania, poziomu płynu chłodniczego, stanu wycieraczek, stanu opon oraz ciśnienia w ogumieniu i uzupełnienie, układu napędowego, ustawienia świateł przednich, układu wentylacji i ogrzewania, pedału hamulca oraz hamulca postojowego, elementów zawieszenia, stanu układu kierowniczego, stanu przewodów hamulcowych, układu wydechowego, stanu i naciągu pasku osprzętu silnika, stanu okładzin hamulca postojowego, temp. zamarzania płynu chłodniczego, przewodów paliwowych, inspekcja korozyjna, oświetlenia wnętrza, stanu klem akumulatora ( czyszczenie, smarowanie ), wydajności układu klimatyzacji, skoku pedału sprzęgła. Dodatkowo kontrola stanu akumulatora testerem, sprawdzenie stanu klocków i tarcz hamulcowych,  czyszczenie układu hamulcowego ? przód i tył oraz ścieżka diagnostyczna.

 
Zastanawiam się czy nie skorzystać z opcji numer 2, bo to nowe auto i bym wiedział "na czym stoję" :)

 

Całkowicie nie znam się na serwisowaniu Toyoty w Warszawie i jeśli są jakieś inne warsztaty, które serwują podobny zakres w lepszej trochę cenie, to może bym nie decydował się na ASO.

 

 

Będę wdzięczny za Waszą pomoc.

 

 

Pozdrawiam!


 

Beesafe.pl