Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Mrowienie na pedale sprzęgła  (Przeczytany 539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sebastiw

• Toyot Pełzający
  • **
  • Auris 1.4 D4D TS '14
Mrowienie na pedale sprzęgła
« dnia: 31-10-2017, 21:44:15 »
Mam do Was pytanie... dawno nie miałem diesla, więc trochę się jeszcze przestawiam, bo aurisa 1.4 d4d kupiłem ok. 1.5 tyg. temu.

Zauważyłem dziwny objaw, gdy podczas jazdy naciskam pedał sprzęgła to w początkowej fazie wciskania czuje pod nogą lekkie mrowienie, zdarza się ono również, gdy puszczam pedał po zmianie biegu. Występuje to często, choć nie za każdym razem. Jak silnik jest zimny to prawie w ogóle.
Poza tym sprzęgło działa bez zarzutu, pracuje miękko, nie ślizga itp. bez problemu ruszam bez dodawania gazu, nawet pod lekką górkę.

Autko ma ok. 130 kkm przebiegu.

Czy taki objaw to coś czym powinienem się niepokoić? czy to może być oznaka kończącego się sprzęgła i mam to reklamować (mam rok gw. toyota plus), czy też wystarczy nasmarować jakiś ruchomy element w okolicach pedału sprzęgła (który, jak)?

Będę wdzięczny za opinie.

Offline vagon1

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Mrowienie na pedale sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: 10-01-2018, 21:05:00 »
Moja czerwona strzała
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW
ma dosyć podobny objaw. Początkowa faza wciskania - czuć minimalny luz/skok do punktu właściwego rozpoczęcia wciskania (136kkm ma sprzęgło). Dalej przy wciskaniu czuć takie słabiutkie pukanie w podeszwie buta. Przy cofaniu nogi czuć mniej, ale także obecne. Sam pedał chodzi płynnie, bez zacinek i funkcjonalnie bez zarzutu. Też się zastanawiam czy to norma - zwłaszcza w diselkach gdzie te wibracje są większe
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline sebastiw

• Toyot Pełzający
  • **
  • Auris 1.4 D4D TS '14
« Odpowiedź #2 dnia: 10-01-2018, 21:08:06 »
To może być kwestia braku dwumasy, której zadaniem jest przecież także ograniczenie przenoszenia wibracji... tak przynajmniej mówił mi jeden znajomek, który całe życie jeździ dieslami ;-)

to co u mnie jest ciekawe, że jak auto jest zimne to sprzęgło chodzi jak masełko. Mrowienie pojawia się po 20-25 km na trasie lub szybciej przy jeździe po mieście, ale też nie za każdym razem jest ten objaw...

Toyota Klub

« Odpowiedź #2 dnia: 10-01-2018, 21:08:06 »