Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Tempratura silnika Auris II hybrydowy  (Przeczytany 1554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szmet

• Toyot Leżący
  • *
  • Auris HSD 2014 Premium
Tempratura silnika Auris II hybrydowy
« dnia: 02-11-2017, 11:11:15 »
Witam
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Aurisa, ostatnio zainstalowałem apke Hybrid Assistant. Zainteresowała mnie temperatura silnika spalinowego jaką podaje ta aplikacja. Do pracy mam 12 km i przez ten czas temperatura silnika osiąga tylko 70 stopni i to na sam koniec trasy. Czy to nie za niska wartość? Jaka powinna być prawidłowa temperatura silnika spalinowego?

Offline stemer

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Tempratura silnika Auris II hybrydowy
« Odpowiedź #1 dnia: 02-11-2017, 12:17:01 »
Witam
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Aurisa, ostatnio zainstalowałem apke Hybrid Assistant. Zainteresowała mnie temperatura silnika spalinowego jaką podaje ta aplikacja. Do pracy mam 12 km i przez ten czas temperatura silnika osiąga tylko 70 stopni i to na sam koniec trasy. Czy to nie za niska wartość? Jaka powinna być prawidłowa temperatura silnika spalinowego?
TTTM na krótkich trasach. Stoisz w korku - chodzi tylko elektryk, więc silnik spalinowy się nie grzeje. Jakbyś stale jechał powyżej 80km/h to oczywiście się nagrzeje do temperatury roboczej (90) w kilka minut. Ale oczywiście każda jazda na elektryku go schładza.

Tapatalk @ Xperia Z5C

Online Mieciu

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 02-11-2017, 12:29:30 »
Jeżdżę cały czas z HA na dedykowanym starym telefonie i obserwuję to samo :-)
Hamerykańce z północnych stanów w priusach zasłaniają grill na zimę właśnie z tego powodu.
Termostat i tak pewnie pilnuje małego obiegu, ale mniejszy dostęp zimnego powietrza podobno szybciej rozgrzewa silnik...
Ja mam teraz 6,5km do pracy i nawet do 70stC nie dobija...

Co ciekawe do 40stC (minimum do trybu EV ) silnik rozgrzewa się już po 2-3minutach.

Offline szmet

• Toyot Leżący
  • *
  • Auris HSD 2014 Premium
« Odpowiedź #3 dnia: 02-11-2017, 12:36:49 »
No właśnie, nadchodzą zimne dni - pytanie do uzytkowników hybryd - macie jakieś swoje "patenty na podniesienie" temperatury silnika? Proszę podzielcie się Waszymi doświadczeniami z eksploatacją zimową Aurisa. Przykładowo co zrobić aby przednia szyba się szybko rozmroziła?

Offline fazibazi

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #4 dnia: 02-11-2017, 14:21:46 »
Do pracy mam 12 km i przez ten czas temperatura silnika osiąga tylko 70 stopni i to na sam koniec trasy

Potwierdzam jest wszystko ok. Ja mam 11km, nie włączam ogrzewania i silnik nie osiąga temp optymalnej. Hybryda najlepiej sprawdza się na dłuższe podmiejskie trasy albo pracę ciągłą (taxi)  :cool:. Poczekaj aż przyjdzie zima to się przesiądziesz na rower  :laugh:. Patentów i opcji jest wiele. Jeżeli mieszkasz w domu lub masz garaż to najprościej dogrzewanie bloku silnika dedykowaną grzałką (defa), jeżeli nie to webasto (z opcjami zdalnego startu dla wygody - GSM). Kolejne to autostart z fabrycznego kluczyka (u mnie akurat nie działa) link do tematu:

http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,39697.0.html

Zasłanianie grilla to chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie ale tez najmniej skuteczne. Ja nie zasłaniam bo większość robię właśnie długie trasy i problem krótkich dojazdów mam 6/7 razy w miesiącu a boję się że jak mi coś na trasie odpadnie to więcej szkód narobi niż pożytku (po mieście i na taxi bym się nie zastanawiał). W Priusach fajna opcją są te rurki izolacyjne - najlepsza opcja bo pasują idealnie.

Rozmrożenie przedniej szyby jest logicznie powiązane z powyższymi rozwiązaniami poza zasłanianiem grilla oczywiście bo tu nic ci nie pomoże.
« Ostatnia zmiana: 02-11-2017, 14:32:39 wysłana przez fazibazi »
AURIS I HSD LPG - ecowarrior

Offline klocek01

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 02-11-2017, 21:17:18 »
Chcecie nagrzać silnik ustawcie ogrzewanie na maxa.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Offline Stivo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #6 dnia: 02-11-2017, 21:34:10 »
To chyba będzie szybciej studzić niż grzać silnik.

Offline Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #7 dnia: 02-11-2017, 23:10:30 »
Zainteresowała mnie temperatura silnika spalinowego jaką podaje ta aplikacja. Do pracy mam 12 km i przez ten czas temperatura silnika osiąga tylko 70 stopni i to na sam koniec trasy.
A co to konkretnie mierzy?  Temperaturę płynu chłodzącego czy oleju?

Offline Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #8 dnia: 02-11-2017, 23:28:18 »
Jeżeli mówimy o krótkich trasach jak wyżej wymienione, to każdy silnik będzie przez znaczną część czasu pracy nierozgrzany, nie tylko spalinowy w hybrydzie.  Problem z niedogrzaniem dotyczy głównie silników turbodoładowanych lub mocno wysilonych, jak również sytuacji gdy silnik przed rozgrzaniem wkręca się na wysokie obroty rzędu 4000 i więcej.  Pierwsza część problemu nie istnieje bo w hybrydzie mamy niewysiloną jednostkę wolnossącą.  Druga w przypadku jazdy po mieście w godzinach szczytu też raczej jest łatwa do uniknięcia.  To że silnik elektryczny mocno odciąża spalinowy przy ruszaniu i przyspieszaniu w warunkach miejskich najprawdopodobniej z nawiązką równoważy niekorzystne wpływy wynikające z wolniejszego nagrzewania się.

Generalnie to hybrydy są przewidziane i zaprojektowane pod użytkowników realizujących większe przebiegi bo wtedy oszczędności są znaczące.

Offline sorbifer

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 03-11-2017, 08:59:51 »
Ale 70 a 90 stopni to chyba już nie taka różnica... To nie 30, czy np. 10 teraz na starcie. Ja bym nie przesadzał...
Zastawa, Polonez, Palio Weekend, Corolla Verso, Auris 2 TS

Offline Jakub.S83

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 03-11-2017, 10:43:34 »
W Priusach fajna opcją są te rurki izolacyjne - najlepsza opcja bo pasują idealnie.

Jakie rurki izolacyjne masz na myśli?
Toyota Prius ZVW30 FL - 2014 - *** KEEP CALM and drive a PRIUS ***

Offline fazibazi

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #11 dnia: 03-11-2017, 10:50:53 »
Niefachowo się wyraziłem. Otuliny izolacyjne do rur, przecięte wzdłuż np:

lub

Tylko w Aurisie I HSD nie jest to takie proste, nie wiem jak w II.
« Ostatnia zmiana: 03-11-2017, 10:53:42 wysłana przez fazibazi »
AURIS I HSD LPG - ecowarrior

Offline Jakub.S83

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 03-11-2017, 12:52:58 »
Niefachowo się wyraziłem. Otuliny izolacyjne do rur, przecięte wzdłuż np:

Tego nie znałem :) Będę musiał przetestować - dzięki.
Toyota Prius ZVW30 FL - 2014 - *** KEEP CALM and drive a PRIUS ***

Offline Stivo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #13 dnia: 03-11-2017, 21:30:40 »
Macie różne grubości, od ścianki 4mm do 22mm używamy w firmie. Lepsze stokroć niż przemakający karton, szmata, albo jakaś folia naklejona na grilla ;D Są też otuliny solarne (nieco jak gumowe, większa żywotność i izolacja.)

Offline RAV73

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 03-11-2017, 22:37:42 »
Wy tak na serio z tymi piankami? Przecież to jest równie obciachowe jak osłony na maskę popularne na Ukrainie. Swoją drogą zeszłej zimy miałem Aurisa hybrydę do testów na weekend i przy temperaturach rzędu 0' oraz krótkich trasach nie zauważyłem jakiegoś dyskomfortu. Aha, super robotę robiły grzane fotele.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 03-11-2017, 22:37:42 »