Autor Wątek: Opony całoroczne Michelin Crossclimate  (Przeczytany 72295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #195 dnia: 30-11-2019, 00:43:28 »
Jak ktoś chce extremalnie docinać autem to musi patrzeć na pogodę i odpowiednie opony zakładać . Wielosezonówki nie są dla takich .
A tym bardziej chyba drogi publiczne też nie?
Ja jeżdżę szybko i zdecydowanie, a jednak zerwanie przyczepności zdarza mi się raz na kilka lat.  Nie bardzo więc rozumiem na czym miało by polegać to "extremalne docinanie"
Lata pokarzą kiedy i która hybryda ,którego z kolei właściciela pociągnie za kieszeń , to wszystko nowości bez historii
Prius powstał ponad 20 lat temu.
Dokładnie. I konsekwentnie rozwijana i doskonalona jest pierwotna koncepcja, a za kieszeń to ciągną właścicieli kolejne uturbione wynalazki konkurencji :-)
tylko ile kosztuje wymiana aku
Nic nie kosztuje, jest 10-letnia gwarancja.  A potem pełno serwisów które umieją regenerować baterie wymieniając pojedyncze cele.  Chyba nie myślisz, że taksówkarze masowo ściągają kilkunastoletnie Priusy po to aby do nich dopłacać?
« Ostatnia zmiana: 03-12-2019, 08:40:31 wysłana przez fazibazi »

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #196 dnia: 30-11-2019, 03:18:10 »
Bo już się pogubiłem ;) piszesz o sobie czy o .........?
Kowalski jest statystyczny ,a wcześniej jasno pisze .
Włącz navi to cię wyprowadzi ;)
Czy ten twój post coś wnosi ?
Jak to opona całoroczna musi być gorsza lub lepsza.
Pisało jest dobra po części na wszystkie pory roku ,ale na żadną idealna .
Porozmawiajmy rzeczowo o własnych porownaniach a nie o domyslach.
Jakie są podstawy laboratoryjne tych porównań ?
Dodam że w obecnych warunkach wielosezonowa bridgestone bije na głowę letnie klasy Premium i trochę przewyższa tej samej klasy zimowo.
Temp 3-8 st i mokro.
Poproszę wyniki tych badań na A4 w 10 kopiach .Oraz informację w jakim ośrodku badawczym na Ziemi to stwierdzono , oraz stopień naukowy stwierdzającego.
Ty tutaj piszesz o odczuciach ? Nie wiem czy śmiać się czy płakać . Gdzie znajduje się "trochę" na skali porównawczej ?
Forester 2,5T 2011 r. produkcji, wielosezon się nie sprawdził.
To samo ,dowody poproszę na papierze .
Wy to tak zawsze razem po wątkach brykacie ?
Stwierdzam ,że zawsze ten sam zaczyna ,a ten drugi dodaje , to fakt .
No widzisz, a ja osobiście w życiu bym tej marki nie Kupil. W samochodzie letnie się nie sprawdziły, w motorze tragedia, teraz ładuje wszędzie dunlopy i mam swiety spokój i pewność prowadzenia na drodze.
Na jakiej podstawie ,głosisz te informacje badania- czy na ucho i oko to głosisz . Czy to nie tak jak inni w innym wątku ? 
« Ostatnia zmiana: 03-12-2019, 08:39:28 wysłana przez fazibazi »
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #197 dnia: 30-11-2019, 08:45:53 »
Jakie są podstawy laboratoryjne tych porównań ?
Próbki krwi i moczu wykazały że testujący byli trzeźwi ;-)
Gdzie znajduje się "trochę" na skali porównawczej ?
Pomiędzy bardzo i mało rzecz jasna :-)
Poproszę wyniki tych badań na A4 w 10 kopiach .Oraz informację w jakim ośrodku badawczym na Ziemi to stwierdzono , oraz stopień naukowy stwierdzającego.
Bardzo śmieszne. Testów z opisaną metodyką badania są dziesiątki w internecie. Parametryczną ocenę ryzyka na swoje potrzeby na ich podstawie musisz już sam sobie zrobić, jeśli wiesz o czym mówię. I nie marnuj tyle papieru ;-)
« Ostatnia zmiana: 30-11-2019, 09:10:55 wysłana przez fazibazi »

Offline yunior81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #198 dnia: 30-11-2019, 12:26:52 »
Czy ten twój post coś wnosi ?
Raz piszesz tak a raz inaczej, zdecyduj się. Wyszło jak zwykle, że sobie zaprzeczasz.... chcesz na to badania i papier ? Wal do Toyoty - dostaniesz je w formie naklejki i ze zrozumiałym tekstem dla siebie.
    Forester 2,5T 2011 r. produkcji, wielosezon się nie sprawdził.
To samo ,dowody poproszę na papierze .
Zadzwoń do Toyoty, dostaniesz naklejkę i będziesz zadowolony....
    No widzisz, a ja osobiście w życiu bym tej marki nie Kupil. W samochodzie letnie się nie sprawdziły, w motorze tragedia, teraz ładuje wszędzie dunlopy i mam swiety spokój i pewność prowadzenia na drodze.
Na jakiej podstawie ,głosisz te informacje badania- czy na ucho i oko to głosisz . Czy to nie tak jak inni w innym wątku ? 
Na jakiej podstawie tak twierdzisz, poproszę na papierze, na podstawie jakich badań i jakiej wiedzy wyciągasz swoje wnioski z tego co piszą forumowicze....
Dyskusja z tobą jest bez sensu, skoro jeździsz jednym samochodem, na jednych oponach i jednym oleju całe życie. Jak ci brakuje papieru i badań to już po wcześniejszych wpisach wiesz co masz zrobić - wal do Toyoty po ..........  :grin:


« Ostatnia zmiana: 03-12-2019, 08:29:48 wysłana przez fazibazi »
Toyota Corolla SD 2018

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #199 dnia: 01-12-2019, 10:20:52 »
Ty tutaj piszesz o odczuciach ? Nie wiem czy śmiać się czy płakać .

Np predkość w zakręcie czy czas okrążenia to nie jest odczucie.
Poza tym jeżdząc rocznie na kilku - kilkunastu kompletach coś potrafię o nich powiedzieć nawet bez urządzeń.


Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #200 dnia: 03-12-2019, 08:38:39 »
Panowie z tematu oleju zrobiliście już gównoburze ok niech się leje ten olej, olewam to.
Tu o oponach nie wypada bo można wypaść.....z zakrętu. 
Każdy ma swoja opinię i forum jest po to żeby ją wyrażać, tylko trzymajcie się tematu opon. Sprawy osobiste załatwiać na PW.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #201 dnia: 03-12-2019, 21:07:08 »
Założyłem CC+ kilka dni temu. Jak na razie wszystko ok i czekam na pierwszy śnieg.

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #202 dnia: 04-12-2019, 00:32:49 »
Ja zakładam tylko dwie na przód nowe i to dopiero 10 grudnia bo kolejka jest ,ale nie śpieszy mi się . Oczywiście też chętnie sprawdzę jak te CC+ będą się wgryzać w śnieg .W mokrą ziemię dobrze się wgryzają ,bo widzę pełne rowki klocków ziemi , nie chodzi o pomiędzy klockami tylko w ich podziale .
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline robertek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #203 dnia: 06-12-2019, 07:47:41 »

Offline josef

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 278
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #204 dnia: 06-12-2019, 10:12:41 »
Maksymalna temperatura 15 st. C, w jakiej przeprowadzono ten test, to w Polsce temperatura wiosenno-jesienna. Letnia temperatura w Polsce coraz częściej sięga 35 st. C i takich temperatur jest coraz więcej. Coraz więcej jest też temperatur w wysokości 28-32 st. C. Test przeprowadzony w takich temperaturach dopiero dałby bardziej wiarygodną odpowiedź na temat użyteczności opon całorocznych w Polsce. A trzeba mieć na uwadze, że wydłużenie drogi hamowania o 3-4 m często jest granicą życia-śmierci kierowcy i przechodnia.\
Ja na razie nie zamierzam korzystać z opon całorocznych.

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #205 dnia: 08-12-2019, 18:31:07 »
Może gdzieś jest test CC+ w upalnych temperaturach , tylko jeśli by taki test był ,to wyniki chyba by zniechęcały ( nikt tego się nie podejmie raczej ). Pojęcie całoroczne też jest względne , co innego całoroczne np. w Rosji , u nas i w Anglii . Droga hamowania się okaże w lato , ale trzymając się w mieście przepisowych prędkości powinno być OK . Testy zderzeniowe aut są robione do jakichś prędkości ,pewnie opony takie też do określonej prędkości . Czy te czy inne przesadzić zawsze można . Najlepsze zabezpieczenia w aucie po pewnej prędkości mogą nic nie dać , no chyba że klatka będzie .   
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #206 dnia: 08-12-2019, 19:39:08 »
CC+ to opona letnia z homologacją zimowa. Jeżdżę na nich już rok i w lato spisują się doskonale. W mojej opinii oczywiście, bo zaraz niektórzy zarzucą, że metodyka badań nie miała certyfikacji Papy Smerfa.

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #207 dnia: 08-12-2019, 19:56:59 »
Muszę w to wierzyć i w lato przetestować ,ale najpierw w zimę (śnieg) . No tak w czasach labo żyjemy ,jeśli ci z wiedzą bez przykładów negują i zaprzeczają to jak wygląda na tym tle słowo doskonale ,podobnie ;)  Słyszałem że Skiper i jego ekipa komando ,mają CC+ w tym różowym wyścigowym cacku .
« Ostatnia zmiana: 09-12-2019, 08:10:12 wysłana przez fazibazi »
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #208 dnia: 08-12-2019, 20:51:25 »
Tu małe porównanie (też niestety subiektywne) CC do letnich w upalne dni:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Michelin-CrossClimate-vs-Primacy-3-Long-Term-Review.htm

Offline yunior81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony całoroczne Michelin Crossclimate
« Odpowiedź #209 dnia: 08-12-2019, 22:32:54 »
Zadziwiające jest to, że w tym temacie nikt nie napisze: "kupie sobie Michelin CC i przetestuje", tylko wszyscy coś gdzieś przeczytali, usłyszeli etc....... Nie ufacie sobie samym czy co ?
Toyota Corolla SD 2018


 

Beesafe.pl