Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi nie działa - Verso 2009 r.  (Przeczytany 2605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trawip

• Toyot Leżący
  • *
Witam Koledzy, proszę o pomoc jak w temacie. Otóż, mimo ustawienia prawidłowo (na pozycji środkowej) przełącznika, po otworzeniu drzwi, lampki kabiny nie zaświecają się. Po przełączeniu na świecenie stałe - lampki działają prawidłowo. Wyczytałem, że wystarczy wygiąć blaszki pod przełącznikiem aby zapewnić kontakt elektryczny po przełączeniu w odpowiednią pozycję. Rozmontowałem więc lampkę i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem, że mosiężny krążek odpowiedzialny za przejście elektryczne na poszczególnych trybach spada z uchwytu przełącznika (prawdopodobnie poprzedni właściciel już to próbował naprawiać). Aby mieć pewność że krążek nie spadnie, przykleiłem go do przełącznika i zamontowałem, ale problem pozostał - kiedy otwieram drzwi lampki nie świecą. Wydaje mi się, że w tym miejscu jest wszystko OK bo krążek opiera się o dwie zlutowane ze sobą blaszki, a pozostałych dwóch blaszek nie dotyka. Jeśli macie jakieś sugestie to proszę o propozycje.
Drugie pytanie to czy lampka tego typu (jak poniżej) będzie działał w moim Verso (ja mam jeden przełącznik wahadłowy):
http://allegro.pl/toyota-verso-09-16-lampka-wnetrza-oswietlenie-i7029770808.html.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
Odp: Oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi nie działa - Verso 2009 r.
« Odpowiedź #1 dnia: 05-11-2017, 22:43:17 »
Na allegro jest wersja z mikrofonem do telefonu - jeśli masz takie samo, to będzie pasowało.

Offline MARECKI1981

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 06-11-2017, 13:15:43 »
Nie każda lampka pasuje do kostki od tej starej, przerabiałem ten temat.

Offline trawip

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 06-11-2017, 21:50:37 »
Dzięki za podpowiedzi. Jedna z dostępnych na All... lampek jest do wersji ze szklanym dachem i wydaje mi się, że ma inne uchwyty. Ta do mojego auta ma kod 81260-0F081-B0 (wg http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/2009/verso/ ). Stronka ta sugeruje mi też lampki o kodzie ...080-B0 i 082-B0 czyli o o kilka miesięcy wcześniejszą partię i późniejszą. Czy dobrze myślę, że tylko tych powinienem szukać?

Offline MARECKI1981

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 07-11-2017, 17:09:45 »
wg. mnie uchwyty mogą byc takie same, ja jeździłem po szrotach i dopasowywałem kostkę.

Offline trawip

• Toyot Leżący
  • *
Odp: O
« Odpowiedź #5 dnia: 07-11-2017, 20:13:27 »
Dzięki za info marecki1981. Ja też spróbuję po pinie dobrać lampkę. Teraz szybko ciemno się robi i drażni mnie że muszę ręcznie światło zapalać.
Wersja ze szklanym dachem ma dodatkowy środkowy przycisk prawdopodobnie do odsuwania rolety. Więc taka dla mnie odpada.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2017, 20:22:44 wysłana przez trawip »

Offline shrek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 08-11-2017, 16:38:17 »
Miałem ten sam problem i go chyba wyeliminowałem, bo problem mi nie powraca. Jak zapewne zauważyłeś, przy pozycji neutralnej powinny stykać się ze sobą za pomocą tego mosiężnego krążka te środkowe blaszki. Tam wystarczy, że nie będzie coś przylegać na grubość włosa i będziesz miał pozamiatane. Ja trochę podpiłowałem małym modelarskim pilniczkiem ten czarny trzpień, na którym osadzony jest ten mosiężny pierścień, tak, żeby ten pierścień w widoczny sposón wystawał poza ten trzpień. Ważne jest też to, żeby pierścień był osadzony w miarę równo (ni pod kątem) na tym trzpieniu. To da niemal 100% pewności, że będzie ok. Żeby upewnić się, że pomiędzy tymi środkowymi blaszkami płynioe prąd, zewrzyj je jakimś kawałkiem metali (scyzoryk, płaski śrubokręt itp.). Jeżeli lampki się zaświecą, to pozostanie Ci tylko pobawić się w odpowiednie podpiłowanie pilnikiem tego trzpienia. Na pocieszenie Ci powiem, że ja z pół roku walczyłem z problemem. Co wydawało mi się, że jest ok, to po jakimś czasie albo odginały się blaszki, albo przekrzywiał się ten pierścień. Jak tam było majstrowane (jak u mnie przez poprzedniego właściciela), to na 99% jest to przyczyna problemu. Ja w końcu chyba się uporałem z problemem bo od kilku miesięcy mam spokój.
Spalanie - Motostat.pl

Offline trawip

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 25-11-2017, 22:05:11 »
Shrek dzięki za dokładne wskazówki. Jeszcze walczę z tematem dlatego proszę napisz mi czy ty również masz te środkowe blaszki zlutowane ze sobą mostkiem. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie samoróbka poprzedniego właściciela  :|, bo skoro miedziany krążek daje połączenie elektryczne tych blaszek to po co łączyć to na stałe przez lutowanie  :o

Offline shrek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 26-11-2017, 13:59:45 »
Zobacz, jak jest u mnie i porównaj sobie.

[/URL
« Ostatnia zmiana: 26-11-2017, 14:02:19 wysłana przez shrek »
Spalanie - Motostat.pl

Offline Szczepan

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #9 dnia: 12-12-2017, 10:36:46 »
Kupiłem ostatnio Verso z 2009 i  mam dokladnie ten  problem.
Tylko jestem jeden krok do tyłu. Panowie jak to wszystko zdemontować? Otwieram schowki zadnych śrubek, pod  kloszami żarówek też pusto. Czy to  trzyma się tylko na zaczepach i zatrzaskach?  Proszę o jakieś wskazówki jak to zdjąć żeby nie połamać.

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #10 dnia: 12-12-2017, 12:03:55 »
Szarpnij od przodu.

Offline Szczepan

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #11 dnia: 18-12-2017, 08:24:46 »
Dzięki za podpowiedź.

Korzystając z weekendu postanowiłem się zajęć tematem. Niestety u mnie problemem nie jest brak styku przy przełączniku, w jednym miejscu na obwodzie coś się przepaliło. Jak łącze omijając spalone miejsce to działa, ale chyba wole to wymienić niż robić takie partyzanckie obejście. Na all... znalazłem tylko jedna używaną lampę, w dodatku piszę że to do wersji po liftowej, ktoś się orientuje czy będzie pasować do wersji sprzed liftu http://allegro.pl/toyota-verso-09-17-lampka-wnetrza-mikrofon-schowek-i7072550255.html#thumb/1

Offline shrek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 20-12-2017, 11:18:24 »
Nie kojarzę, żeby wersja sprzed liftu miała na wierzchu "elektronikę"... wersja sprzed liftu jest "analogowa. Takie przynajmniej mam wrażenie. Ponadto w wersji sprzed liftu masz lusterko do obserwowania pasażerów z tyłu (przynajmniej ja tak mam). Co do mocowań, wydaje się, że są takie same dla obydwu wersji.
Spalanie - Motostat.pl

Offline MARECKI1981

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 21-12-2017, 10:44:07 »
Ja mam taką założoną do wersji przed liftem. Tylko pamiętaj, że są 2 rodzaje kostek ale jak nie masz dachu panoramicznego to powinno pasować.

Offline Bartolini48

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #14 dnia: 17-04-2018, 13:12:10 »
Żeby nie zaśmiecać podłączam się z podobnym problemem. Corolla E12 2003, ostatnio zauważyłem, że po otwarciu drzwi kierowcy nie ma kontrolki na desce ani lampka wewnątrz się nie zapala, co ciekawe przy otwartych drzwiach piszczek włączonych świateł działa, przy zamknięciu drzwi milknie. W wyłączniku krańcowym napięcie jest, zamieniałem je i nadal brak efektu. Przy otwarciu innych drzwi kontrolka i i lampka świeci. Do tej pory doszukałem się informacji o module integration relay czymkolwiek on jest ale czy to dobry trop?

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 17-04-2018, 13:12:10 »