Autor Wątek: Awaria układu hybrydowego  (Przeczytany 18032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #15 dnia: 11-11-2017, 20:13:10 »
mój stój od 12/09 na podwórzu pod chmurką 2 razy odwiedziłem zrobiłem 27 kilometrów do dziś ....

zaobserwowałem ze parę dni temu jak go odpalam aby nie padła bateria że nie chce mnie wpuścić do samochodu pociągam za klamki i ją pocałowałem dopiero jak pilotem wciskam   unlock"  odblokował drzwi ...

@@@ RAFALWAWA :  prawda jest taka ze jak pada akumulator można rózne zjawiska zaobserwować w toyotach nie mogąc ich wytłumaczy normalnie

Corolla E12 : miała tak ze szyby z prawej strony nie działały kiedy bateria była słaba ale i tak samochód jechał tyle ze szyby nie działały z prawej odpalać odpalał  !!


Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #16 dnia: 11-11-2017, 20:49:12 »
Ma-corolla,

bądź uprzejmy używać znaki interpunkcyjne (przecinki, kropki, znaki zapytania itp), bo czytając to, co piszesz nie zawsze uda się odgadnąć co miałeś na myśli.

Offline Milka!

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #17 dnia: 11-11-2017, 21:48:55 »
a twój samochód AZ TAK BYŁ BRUDNY CZY TAM SZYBA?? ,  ? co wyczyściłaś ??? znak Toyota ?? tak ci powiedział serwis? 

Właśnie nie był brudny, sprawdziłam szybę i  była tylko lekko przykurzona ale dopiero jak się dobrze przyjrzałam, gdyby nie ta cała sytuacja na pewno bym jej wtedy nie myła. Myślę, że musiał być brudny tylko mały fragmencik, którego nie widziałam. Nic innego nie czyściłam tylko spryskałam szybę spryskiwaczem i wycieraczki to zebrały.

Offline kubasz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #18 dnia: 28-11-2017, 18:50:18 »
U mnie w Aurisie też czasemwyświetlają  się komunikaty żenie działa asystent pasa ruchu icośtam jeszcze ,jest to związane z zanieczyszczoną szybą dlatego że nie widzi tego kamera i wyświetla komunikat o umyciu szyby

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #19 dnia: 29-11-2017, 07:53:46 »
W okresie jesienno-zimowym KAŻDY wyjazd za zabudowania wieczorem wiąże się u mnie z wywaleniem kamery i systemów bezpieczeństwa . Te systemy są świetne . Jak działają
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #20 dnia: 01-12-2017, 09:12:59 »

A może na tym wyświetlaczu był innny komunikat jednak ?

Są tylko 2 opcje albo awaria albo usterka, jak tak sobie teraz myślę to mogła być usterka układu hybrydowego. Dla mnie to bez różnicy samochód i tak był unieruchomiony, a ja byłam w szoku, spieszyłam się do pracy i nie docierało do mnie, że samochód może by holowany do ASO.  Dzisiaj rozmawiałam z serwisantem z ASO i kazał mi obserwować samochód, gdyby sytuacja się powtórzyła to trudno ale trzeba będzie go holować do ASO, bo tylko wtedy mogą zlokalizować usterkę. Obecnie prawdopodobnie już nie ma śladu w komputerze po usterce, bo był to krótki incydent i się pewnie zresetował. Przyczyną całego nieszczęścia wg serwisanta był zaschnięty brud (np. po ptaku) na jednym z czujników, który odpowiada m.inn. za bezpieczeństwo jazdy. Ten drugi komunikat to było chyba usterka PCV.

No to i mnie dopadło ( a właściwie zonę... może kurde te samochody kobiet nie lubią?? )
Najpierw coś co miało być już załatwione - rozładowany akumulator i niemożność podniesienia elektronki auta. Przyszedłem z boosterem, samochód uruchomiłem, ale na ekranie pojawił się zółty symbol silnika, wykrzyknik oraz migająca kontrolka PCS, i dwa komunikaty wyświetlanie naprzemiennie: "Usterka hybrydowego układu napędowego - odwiedź stację obslugi", oraz  "Usterka układu PCS - odwiedź stację obsługi". :/
Auto zaprowadziłem do serwisu, czekam na decyzję...
Dwie nieplanowane wizyty w ASO w pierwszym roku ( 13500 przebiegu)... to nawet poprzedni fiat croma zaliczył w pierwszym roku tylko jedną nieplanowaną wizyte  <zolta>

Zobaczę co powiedzą, bo może ty masz ten sam problem ( choć nie pisałaś nic o rozładowaniu aku - a u mnie poprzednio ASO wymieniło aku twierdząc że jest uszkodzony

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #21 dnia: 01-12-2017, 12:27:49 »
Słabo to wygląda . Ja w 10.000 mam 3 problemy . Jeden sam się naprawił . Dwa na razie nie ruszone bo serwis milczy .
12 lat włoskimi i jedna nieplanowana , bo jakąś śrubę leniwy Włoch za słabo dokręcił .

Ta elektronika cholerna ...
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #22 dnia: 01-12-2017, 17:57:02 »
Być może wystarczy aktualizacja oprogramowania i wszystko wróci do normy.
Mój C-HR jest z lipca i nie sprawia kłopotów, może przez nowszą, dopracowaną wersję oprogramowania układów sterowania

Offline madlew

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 113
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #23 dnia: 24-12-2017, 01:52:43 »
moj c-hr hsd jest z kwietnia i tez nie sprawia problemow z elektronika/kamera, komunikatu o problemu z ukladem hybrydowym tez jeszcze nigdy nie widzialem (i obym nie widzial)

raz tylko mialem dziwny problem z zabrudzonym czujnikiem parkowania (ciagle pikal poki sie go nie przetarlo) raz tez przy chyba lekko oblodzonym radarze przez chwile mialem sygnalizacje o wylaczonym PCS, ale to bylo na kilka minut max


Offline Tymek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #24 dnia: 05-01-2018, 12:33:40 »
w moim przypadku pomimo iż auto inne bo auris hsd to objawy były identyczne(miałem dwa takie przypadki). problemem jest fabrycznie montowany alarm. zbyt szybkie uruchomienie samochodu po wejsciu do auta powodowało taką choinkę.


 

Beesafe.pl