Autor Wątek: Awaria układu hybrydowego  (Przeczytany 17763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Milka!

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Awaria układu hybrydowego
« dnia: 09-11-2017, 20:15:12 »
Przeżyłam dzisiaj horror. Rano chciałam uruchomić samochód (hybryda), samochód zapalił ale na tym koniec, na wyświetlaczu pokazał się komunikat: usterka układu hybrydowego odwiedź stację obsługi, a następnie drugi komunikat i tego niestety z nerwów już nie zapamiętałam,było co tak awaria systemu ...i tu trzy cyfry, których nie pamiętam niestety. teraz wiem, że choćby tam nie wiem co na drugo raz trzeba zrobić zdjęcie, no  ale trudno. Zadzwoniłam do ASO i tam serwisant kazał mi dostarczyć samochód do najbliższego ASO bo pewnie trzeba przeczyścić ... i tu powiedział co tylko ja nie zapamiętałam co to miałoby być czyszczone. Po chwili jednak wpadł na pomysł, że może się coś poradzi  i kazał mi umyć spryskiwaczem szyby i pomogło. Wyłączyłam samochód potem włączyłam i było dobrze za wyjątkiem wyświetlacza pomiędzy zegarami, który się całkiem rozregulował ale z tym sobie poradziłam.
Radzę wszystkim myjcie często szyby!!!!

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #1 dnia: 10-11-2017, 08:26:46 »
Z jednej strony przykro że taka niespodzianka Cię spotkała . Z drugiej strony płaczę ze śmiechu . Naprawa układu hybrydowego myciem szyby . Ratunku :)
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #2 dnia: 10-11-2017, 09:16:54 »
Naprawa układu hybrydowego myciem szyby
co ma do tego mycie szyb WTF??? co do silnika ma mycie szyb i dlatego stare toyoty były WAY better ! nie miały tej głupkowatej elektroniki
więc wychodzi na to ze nie trzeba sie sugerować i martwić lampkami tez mię sie tam jaka pali ale to opony 
jak macie cos takiego zróbcie restart bateria wyciągamy kable i znów podłączamy po paru minutach 

Offline Milka!

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #3 dnia: 10-11-2017, 09:50:35 »
Z drugiej strony płaczę ze śmiechu . Naprawa układu hybrydowego myciem szyby . Ratunku
Mi wcale  do śmiechu nie było, chociaż wszyscy w pracy ryli jak im powiedziałam. To z tą szybą to jak powiedział pan serwisant, to musiał być brudny w jakiś szczególny sposób czujnik (lub kamerka, z tych nerw to już nie wiem co do mnie mówił). Najpierw kazał mi wyjść z samochodu i sprawdzić czy nic tam nie ma a ponieważ nie było, przynajmniej ja nic nie widziałam, to kazał mi spryskać szybę kilka razy. Pomogło ale uraz pozostał, dzisiaj jak wsiadałam do samochodu to z duszą na ramieniu. Nic się jednak nie wydarzyło. Będę dzwonić do ASO niech się wypowiedzą, czy to może się wydarzyć w czasie jazdy, no bo szyba przecież się brudzi.

mattman

  • Gość
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #4 dnia: 10-11-2017, 12:17:25 »
A może na tym wyświetlaczu był innny komunikat jednak ?

Offline Milka!

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #5 dnia: 10-11-2017, 12:44:46 »

A może na tym wyświetlaczu był innny komunikat jednak ?

Są tylko 2 opcje albo awaria albo usterka, jak tak sobie teraz myślę to mogła być usterka układu hybrydowego. Dla mnie to bez różnicy samochód i tak był unieruchomiony, a ja byłam w szoku, spieszyłam się do pracy i nie docierało do mnie, że samochód może by holowany do ASO.  Dzisiaj rozmawiałam z serwisantem z ASO i kazał mi obserwować samochód, gdyby sytuacja się powtórzyła to trudno ale trzeba będzie go holować do ASO, bo tylko wtedy mogą zlokalizować usterkę. Obecnie prawdopodobnie już nie ma śladu w komputerze po usterce, bo był to krótki incydent i się pewnie zresetował. Przyczyną całego nieszczęścia wg serwisanta był zaschnięty brud (np. po ptaku) na jednym z czujników, który odpowiada m.inn. za bezpieczeństwo jazdy. Ten drugi komunikat to było chyba usterka PCV.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #6 dnia: 10-11-2017, 20:25:24 »
Obecnie prawdopodobnie już nie ma śladu w komputerze po usterce, bo był to krótki incydent i się pewnie zresetował.

 Tu bym polemizował, na pewno w pamięci komputera została informacja co go bolało i dziwię się serwisantowi! To nie jest profesjonalne podejście! No chyba że wie że to błahostka a wszystko wskazuje na to że tak jest! bo przecież wystarczyło umyć szybę  <kucharz>

Offline Milka!

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #7 dnia: 10-11-2017, 22:33:53 »
No chyba że wie że to błahostka a wszystko wskazuje na to że tak jest! bo przecież wystarczyło umyć szybę 

Bardzo chciałabym żeby  to była błahostka  ale szybę będę teraz częściej myła. Pomimo wszystko i tak lubię ten samochód.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #8 dnia: 11-11-2017, 09:34:05 »
Ale tak na chłopski rozum, to zabrudzona szyba lub przedni znaczek mogą mieć wpływ na działanie systemów bezpieczeństwa, tempomatu czy odczytywania znaków, ale awaria układu hybrydowego?

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #9 dnia: 11-11-2017, 17:38:05 »
Ale tak na chłopski rozum, to zabrudzona szyba lub przedni znaczek mogą mieć wpływ na działanie systemów bezpieczeństwa, tempomatu czy odczytywania znaków, ale awaria układu hybrydowego?

Ale serwisant tego rozwiązania sam nie wymyslił - któś już musiał ten przypadek przerabiać, być może toyota ma jakąś bazę "standardowych rozwiązań" problemów które klienci zgłosili..

Ja tu jednak obstawiam co innego: błędny, lub błędnie przetłumaczony komunikat - w rzeczywistości mogło chodzić o awarię jednego z układów wspomagających (asystenta) - tylko podczas tłumaczenia  coś pochrzaniono  ( albo kod błędu jest źle przypisany - bład w oprogramowaniu). Możliwe że w j. angielskim komunikat byłby prawidłowy i jednoznaczny...

Bo zasyfione czujniki /kamera na szybie z asystentami jak najbardziej coś wspólnego mają ale z samym układem hybrydowym - zdecydowanie nie.

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #10 dnia: 11-11-2017, 17:41:42 »
Ale tak na chłopski rozum, to zabrudzona szyba lub przedni znaczek mogą mieć wpływ na działanie systemów bezpieczeństwa, tempomatu czy odczytywania znaków, ale awaria układu hybrydowego?
a może nie dodali takiej opcji programiści to nic innego niz zaprogramować znaczek brudny lub szyba awaria systemu rozpoz znaków ....i tyle

No ale chwila co to znaczy awaria systemu hybrydowego nie da sie jechać czy poprostu tak jest napisane ?? no bo lampka moze sie palic da sie jechac?
   

Offline Milka!

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #11 dnia: 11-11-2017, 18:41:43 »

.
No ale chwila co to znaczy awaria systemu hybrydowego nie da sie jechać czy poprostu tak jest napisane ?? no bo lampka moze sie palic da sie jechac?   

Usterka układu hybrydowego odwiedź stację obsługi - taki był pierwszy komunikat, zaraz po nim pojawił się nowy: usterka PCV odwiedź stację obsługi (chyba PCV, teraz już dokładnie nie pamiętam, były to trzy litery chyba właśnie takie). Samochód wcale nie chciał jechać. Po kolei było tak: wcisnęłam hamulec i  wyczułam, że nie wchodzi całkiem do końca, ponowiłam próbę i wszedł do końca ale jakoś chropawo, potem wcisnęłam guzik uruchamiający i wtedy pojawił się komunikat pierwszy, potem drugi, wcisnęłam pedał gazu i nic samochód ani drgnął. Wyłączyłam samochód i powtórzyłam wszystko jak wyżej, i tak jeszcze ze trzy razy, i nic, dopiero mycie szyby pomogło.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #12 dnia: 11-11-2017, 19:24:36 »
Nie chcę być sarkastyczny ale jeśli mycie szyby ma być lekarstwem na wszelkie awarie toyoty to jestem zachwycony  :good:
Przecież to najtańszy z możliwych sposobów naprawy  :good:
A tak na poważnie, nie dziwię się że takie komunikaty mogły Cię wystraszyć! Nie chcę tłumaczyć producenta ale w aucie jest tyle elektroniki że "zawiechy" mogą się przydarzyć jak w każdym sprzęcie a jeśli coś takiego się zdarza to lepiej jak jest to tak skonstruowane żeby zapobiegło uruchomieniu auta i żeby nie doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #13 dnia: 11-11-2017, 19:58:33 »

.
No ale chwila co to znaczy awaria systemu hybrydowego nie da sie jechać czy poprostu tak jest napisane ?? no bo lampka moze sie palic da sie jechac?   

Usterka układu hybrydowego odwiedź stację obsługi - taki był pierwszy komunikat, zaraz po nim pojawił się nowy: usterka PCV odwiedź stację obsługi (chyba PCV, teraz już dokładnie nie pamiętam, były to trzy litery chyba właśnie takie). Samochód wcale nie chciał jechać. Po kolei było tak: wcisnęłam hamulec i  wyczułam, że nie wchodzi całkiem do końca, ponowiłam próbę i wszedł do końca ale jakoś chropawo, potem wcisnęłam guzik uruchamiający i wtedy pojawił się komunikat pierwszy, potem drugi, wcisnęłam pedał gazu i nic samochód ani drgnął. Wyłączyłam samochód i powtórzyłam wszystko jak wyżej, i tak jeszcze ze trzy razy, i nic, dopiero mycie szyby pomogło.

Hmm.. czytając ten opis przypomina mi się sytuacja u mnie - gdy zdechł akumulator 12V, z tym że przypadek zanim jeszcze doszło do kompletnego padu. Też  było tak że hamulec kompletnie zesztywniał, a na ekranie zaczeły się pojawiac komunikaty o niedostępności różnych układów .. Że wtedy dość długo wcześniej słuchałem muzy to od razu skojarzyłem to z rozładowanym aku. Faktycznie wyłączanie i włączanie nie pomagało, na jakiś czas zgasiłem, poszedłem zadzwonić do serwisu - co z tym zrobić, a jak wróciłem i odpaliłem to wszystko się podniosło. Tyle że to był u mnie pierwszy objaw awarii aku (w końcu zdechł definitywnie i został wymieniony na gwarancji, bo aso stwierdziło jego wadę fabryczną)
Możliwe że jest pewna partia wadliwychh aku w chr-ach, i ty również takowy masz...
Ale robi się zimno rano, więc jeśli aiuto nie stoi w ciepłym garażu, to wkrótce wyjdzie


Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Awaria układu hybrydowego
« Odpowiedź #14 dnia: 11-11-2017, 20:02:49 »
Nie chcę być sarkastyczny ale jeśli mycie szyby ma być lekarstwem na wszelkie awarie toyoty to jestem zachwycony  :good:
hahahahahahahahahahah  :good:
lepiej jak jest to tak skonstruowane żeby zapobiegło uruchomieniu auta i żeby nie doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

boje się myśleć co będzie za 5 lat kiedy to wszystkie te czujniki na szybie i znaku  CHR będą zżółkłe przez słonce to wtedy co nie będzie się dawało jechać bo system nie widzi ?

2) @@@@MILKA   
a twój samochód AZ TAK BYŁ BRUDNY CZY TAM SZYBA?? ,  ? co wyczyściłaś ??? znak Toyota ?? tak ci powiedział serwis?   


 

Beesafe.pl