Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Czy sprzęgło w nowym AYGO tak działa?  (Przeczytany 3373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SEBAPL77

• Prawie Toyot
Czy sprzęgło w nowym AYGO tak działa?
« dnia: 10-11-2017, 15:59:24 »
Witam.
Wczoraj z żoną postanowiliśmy wybrać się do salonu po nową (2017)wymarzoną przez żonę Toyotę AYGO. Ja jeżdżę KIA VENGA żona właśnie dokańcza Matiza. Cena ustalona, wybrany model tylko jeszcze jazda próbna i kupujemy. No i problem. Wszystko fajnie, tylko sprzęgło chwyta tak wysoko że żonka ma problem z łagodnym włączeniem się do ruchu. Wiadomo do każdego samochodu trzeba się przyzwyczaić. Ale ja te się przejechałem tym samochodem i nie miałem przyjemności z jazdy tak jak w skodzie Citigo czy kia Picanto. Żonie bardzo się podoba Toyoty ale sprzęgło jak na razie dyskwalifikuje wybór. Teraz nie wiem czy to tylko ten model testowy tak miał. Czy w waszych samochodach też tak jest i czy sprawia wam to jakiś problem. W samochodach innych marek naciskając sprzęgło czuję wyraźny opór i umiem wyczuć moment zasprzęglania. W Aygo testowym sprzęgło chodzi  prawie bez oporu i jakoś ciężej płynniej ruszyć. ( To wrażenia po 10 min jeździe tym samochodem) Żona za bardzo nie lubić prowadzić, ale musi jakoś dojeżdżać do pracy. Więc normalnie stresuje się jazdą a tu jeszcze dochodzi problem z płynnym ruszaniem. Chciałbym zapytać czy też mieliście takie odczucia początkowo jeżdżąc AYGO i czy szybko się do tego przyzwyczailiście. Czy po dłuższym użytkowaniu samochodu sprawia wam ono ( sprzęgło ) jakieś problemy. Na razie stoimy między wyborem serca ( Aygo ) a rozumu ( Citigo ) Pozdrawiam Seba

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
  • Hybrid C-HR-Prestige+LED/TT2Go-Metal Stream
Odp: Czy sprzęgło w nowym AYGO tak działa?
« Odpowiedź #1 dnia: 10-11-2017, 20:14:16 »
Hah, właśnie mi przypomniałeś jak moja żonka robiła jazdę próbną w Aygo niespełna trzy lata temu  <brawo> a co więcej przesiadła się?..... Zgadnij?...... z Matiza  :song:
A więc tak, miała ten sam problem  :wallbash: na jeździe próbnej siedząc z tyłu miałem niezły ubaw  <taniec> i wiem że to krótka chwila a autko było "ujeżdżone", teraz moja Pani nie chce słyszeć o innym aucie  :hug: co więcej wsiadając do innego auta narzeka na ciężko działające sprzęgło.

Offline mechu

• Toyot Zmotoryzowany
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #2 dnia: 11-11-2017, 08:45:56 »
Ja jezdzilem chwile aygo.
Mi sprzeglo sie podobalo.
Jak wrocilem do mojego yarisa to duzo dluzej musialem sie przyzwyczajac do mojego twardego sprzegla.

Offline SEBAPL77

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #3 dnia: 11-11-2017, 14:32:24 »
Hmm po zastanowieniu też skłaniam się do AYGO, W cenie 40400 mam AYGO X play z pakietem city w podobnej cenie mam CITIGO, ale nie mam w nim lamp przeciwmgielnych, systemu multimedialnego z 7 calowym ekranem dotykowym i kamera cofania, spojlera ze światłem stop, elektrycznie regulowanych i podgrzewanych lusterek, i sterowaniem z kierownicy i kilka innych drobiazgów. No i oczywiście Aygo lepiej wygląda. Ale żonka tak się zraziła że nawet nie chce iść żeby powtórzyć jazdę próbną. Wiem że jak się przełamie, to w końcu się nauczy, ale też nie zamierzam jej do niczego zmuszać. To ona będzie potem nim jeździć wiec sama musi dokonać wyboru.
« Ostatnia zmiana: 11-11-2017, 14:40:11 wysłana przez SEBAPL77 »

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 11-11-2017, 19:04:17 »
Nie wygrasz, oj nie wygrasz z kobietą  <taniec>

Offline bartoleqq

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 13-11-2017, 10:12:49 »
Ta cena to z kolorem?, bo bialy jest chyba wedlug cennika taniej.
Wedlug mnie sie przyzwyczai. Ja na jezdzie probnej tez na poczatku mialem problem z wyczuciem sprzegla. Nawet sobie trenowalem starty. Auto kupilem dla zony, a ona sie bala jezdzic demowka. Pierwszy raz sie przejechala autem dopiero .... od stacji benzynowej gdzie tankowalismy po odbiorze wlasnego auta, bo z salonu nowym autem to ja wyjechalem :-).

Offline SEBAPL77

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #6 dnia: 13-11-2017, 22:45:17 »
Kolor Mambo red ( 500 zł ) w cenie. Ale ciężko mam żonkę przekonać. Teraz napaliła się po jeździe próbnej na KIA PICANTO. Nie dość że podstawowa wersja wyjdzie nas drożej niż wypasiona AYGO to jeszcze nawet opon w salonie nie chcą dać w cenie. A w środku wygląda to jak zabawka a nie samochód. No cóż ale kobita uparła się  :wallbash:
« Ostatnia zmiana: 13-11-2017, 22:49:18 wysłana przez SEBAPL77 »

Offline bartoleqq

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 14-11-2017, 09:18:11 »
Przedstaw jej kalkulator kosztów. Może to pomoże.
Gwarancja 7 lat w Kia też nie jest dla mnie plusem, bo przez 7 lat trzeba serwisować w drogim ASO, gdzie w Toyocie tylko 3 lata.
Toyota też chyba ma mniejszy spadek wartości po kilku latach.

Offline mechu

• Toyot Zmotoryzowany
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #8 dnia: 14-11-2017, 09:42:48 »
Ponadto gwarancja 7 lat w kia ma wyłączenia i wcale nie jest tak różowo jak w reklamie.
Do aygo dokupisz kolejne 2 lata.

Offline Ma-corolla

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 28-11-2017, 09:23:52 »
jakoś ze sprzęgłem nigdy nie miałem problemu co prawda z toyoty na toyotę tak samo prawie wszystkie Jest krótkie to sprzęgło ale bez przesady żaden problem z Corolli E12 na Aygo z Auris 2009 na Aygo 2016...

Czerwony color i biały jest nie płatny w T Aygo

Offline Talar

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 05-12-2017, 17:08:24 »
potwierdzam- sprzegło w aygo jest tak zsynchronizowane że bierze wysoko i krótko... trzeba sie przyzwyczaić... niekiedy biegi też chaczą delikatnie ale ten typ tak ma...

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 05-12-2017, 20:30:17 »
niekiedy biegi też chaczą delikatnie ale ten typ tak ma...

A tu się zgodzę! Synchronizacja biegów w Aygo II delikatnie mówiąc jest taka sobie! Na mrozie zredukowanie do jedynki jest możliwe dopiero przy prawie zatrzymanym aucie  :wallbash: podobnie było kiedyś w "małym fiacie" :song: ale tam jedynka nie miała synchronizacji!
Jak skrzynia się "rozgrzeje", właściwie olej w skrzyni to jest nieco lepiej, ale tylko nieco!

Offline Talar

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 07-12-2017, 17:54:45 »
skrzynia i sprzegło im zdecydowanie nie wyszły... kwestia przyzwyczajenia oczywiście ale powinno być jak na toyote przystało...

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 07-12-2017, 21:07:28 »
Tyle że silniki i skrzynie Toyota bierze jako podzespoły od kooperatora. Produkcja Polska w Wałbrzychu  <zolta>

Offline mechu

• Toyot Zmotoryzowany
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #14 dnia: 08-12-2017, 12:23:56 »
Te silniki i skrzynie są produkcji Toyoty.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 08-12-2017, 12:23:56 »