Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Czy sprzęgło w nowym AYGO tak działa?  (Przeczytany 1615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Czy sprzęgło w nowym AYGO tak działa?
« Odpowiedź #15 dnia: 08-12-2017, 18:55:39 »
Te silniki i skrzynie są produkcji Toyoty.

Tak tyle że produkowane w Wałbrzychu! A co ciekawe dla całej "trójki" maluchów Toyoty Aygo, Citroena C1 i Peugeota 108 z tym że w Citroenie i Peugeocie wcale niema znaczka Toyota. :-)
Stare powiedzenie mówi: Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.  :o

Offline mechu

• Toyot Zmotoryzowany
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #16 dnia: 08-12-2017, 22:11:18 »
Co za roznica gdzie toyota ma swoja fabryke - to nie jej kooperant tylko wyrob wlasny ktory sprzedaje psa.
Bardzo nietrafne powiedzenie.

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 09-12-2017, 12:59:46 »
Bardzo nietrafne powiedzenie

Z niemiłego doświadczenia wiem że to nie całkiem tak jest!
Po awarii silnika w rocznym Aygo żony, serwis autoryzowany Toyoty stwierdził: "Musimy czekać na przedstawiciela i mechaników naszego kooperatora z fabryki silników w Wałbrzychu, to oni udzielają gwarancję na ten podzespół".
Może to ściemnianie serwisanta ale podał mi takie info.

Offline Meett

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 14-12-2017, 10:43:28 »
Stare powiedzenie mówi: Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. 
Co za głupota, PSA silniki HDI produkuje i pakowane są do kilku innych marek a są to b.dobre silniki, podobnie z fiatowskimi jtd, identycznie z sipnikami z tematu a awaria może się zdarzyć wszędzie, poza tym nie interesuje mnie kto produkuje skrzynie, gwarantem jest Toyota a nie fabryka w Wałbrzychu, tak samo z automatami ZF tiptronic w Audi, gwarantem jest VWAG a nie ZF

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 14-12-2017, 21:38:35 »
poza tym nie interesuje mnie kto produkuje skrzynie, gwarantem jest Toyota a nie fabryka w Wałbrzychu,
Wszystko się zgadza ale jak tu ktoś wcześniej zaznaczył że "powinno być jak na toyotę przystało" a jednak nie jest!

Offline Meett

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 15-12-2017, 13:43:16 »
Wszystko się zgadza ale jak tu ktoś wcześniej zaznaczył że "powinno być jak na toyotę przystało" a jednak nie jest!

Przed zakupem autka dla żony jeździłem używanymi pięcioma Aygo II /przeważnie roczne i kilka bądź kilkanaście tys km przebiegu/  i wszędzie skok sprzęgła był taki sam aczkolwiek sam pedał chodził bardzo lekko, po przesiadce z BMW czy żona z VW wrażenia są takie, że sprzęgło łapie wyżej i wg mojej oceny nie jest to żadna awaria tylko po prostu TTTM przy czym pozostaje to wyłącznie kwestią przyzwyczajenia i mówienie tutaj że Toyota się nie popisała jest moim zdaniem nie na miejscu i grubo przesadzone, bo to nie żadna awaria. Jedyną rzeczy którą mogę skrytykować po testach tych aut jak i po aucie żony to to, że zbyt często haczy wsteczny, nawet w samej instrukcji Aygo jest napisane, iż w takim przypadku należy delikatnie popuścić pedał sprzęgła i wcisnąć ponownie, oczywiście zabieg taki pomaga jak w każdym aucie ze skrzynią manualną. Mimo wszystko nie mam większych zastrzeżeń do tego auta bo w końcu jest to auto budżetowe z najmniejszego segmentu więc czego tutaj można oczekiwać. Wyciszenie drzwi, nadkoli na niskim poziomie, o plastikach nie wspomnę, ale to jest takie auto i wszystkie w tym segmencie są na porównywalnym poziomie. Jak ktoś oczekuje większego komfortu to powinien kupować auta z wyższej półki, to ma być mało spalające wozidełko na dojeżdżanie z punktu A do punktu B na niezbyt długich dystansach i tyle a faktycznie jest mało spalającym wozidełkiem, bo średnie spalanie oscyluje wokół 4,6-4,8 litra/100 km przy jeździe na odcinkach 25 kilometrowych oraz "wokół komina" czyli sklep - zakupy, szkoła itp...
« Ostatnia zmiana: 15-12-2017, 13:53:07 wysłana przez Meett »

Offline Meett

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 15-12-2017, 13:56:23 »
Chciałbym zapytać czy też mieliście takie odczucia początkowo jeżdżąc AYGO i czy szybko się do tego przyzwyczailiście. Czy po dłuższym użytkowaniu samochodu sprawia wam ono ( sprzęgło ) jakieś problemy. Na razie stoimy między wyborem serca ( Aygo ) a rozumu ( Citigo ) Pozdrawiam Seba

początkowo żona też miała identyczny problem ale po kilku dniach się przyzwyczaiła i nie ma żadnego problemu już. Jeśli twoja żona ma takie problemy to wyjście jest jedno - kupować auta z automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów ;-)

Toyota Klub

« Odpowiedź #21 dnia: 15-12-2017, 13:56:23 »