Autor Wątek: Jak aktywowac kontrolkę DPF  (Przeczytany 21331 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline SZYMQ

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 187
Jak aktywowac kontrolkę DPF
« dnia: 11-11-2017, 16:32:39 »
Witam
nie wiem czy wiedziecie ale dużo auto toyoty nie ma włączonej diody wypalania DPF jest wyłączna na stałem a powinni ją włączać w ASO
może ktoś wie jaką procedurę trzeba zrobić ze by ją załączyć ta kontrolkę od wypalania DPF żeby wiedzieć kiedy się wypala DPF
Rzeczy niemożliwe robię od ręki,  na cuda trzeba chwile poczekać  <diabel>

Offline sorbifer

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 445
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #1 dnia: 11-11-2017, 18:43:26 »
U mnie chyba nie ma fizycznie tej lampki/ikonki, a szkoda. Za to łatwo się zorientować - spalanie chwilowe leci bardzo mocno w górę.
Zastawa, Polonez, Palio Weekend, Corolla Verso, Auris 2 TS

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #2 dnia: 11-11-2017, 18:58:33 »
U mnie jest taka kontrolka, zapala się po rozruchu i po chwili gaśnie. Wg instrukcji ma sygnalizować, gdy dpf jest zapchany i wymaga wypalenia.
Jeżdżę dużo po trasie, więc jak na razie nic takiego nie miało miejsca, ale nigdy też lampka nie świeciła się podczas jazdy informując, że dpf się wypala...

Gawith

  • Gość
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #3 dnia: 12-11-2017, 08:50:30 »
Gdzieś słyszałem, że ta kontrolka zapala się tylko przy wymuszonym wypalaniu DPF.

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #4 dnia: 12-11-2017, 10:50:23 »
Może jakiś sprytny forumowicz znający się na adroidzie zrobi APKę na telefon do sprawdzania poziomu zapełnienia dpfa? ostatnio widziałem taki soft na forum Opla, super sprawa.

Offline SZYMQ

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 187
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #5 dnia: 12-11-2017, 14:49:15 »
Gdzieś słyszałem, że ta kontrolka zapala się tylko przy wymuszonym wypalaniu DPF.
To źle  słyszałeś ta dioda powinna się zapalić jak masz 100% zapchane DPF  i wtedy wiesz ze masz jechać 20-30min 3tys. obrotów
Rzeczy niemożliwe robię od ręki,  na cuda trzeba chwile poczekać  <diabel>

Offline Draco

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 356
    • CarPhotoPro - Instagram
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #6 dnia: 12-11-2017, 16:23:54 »
 :song:  osobiscie odradzam jakichkolwiek aplikacji z "niepwenych" zrodel podlaczanych pod gniazdo komputera w samochodzie, znajomy narobil sobie olbrzymich problemow takim dziadostwem, ktore to bylo SUPER (pokazywalo wszystkie ustawienia / dane z silnika i podzespolow), bylo SUPER do momentu kiedy aplikacjia nie pozmieniala sobie ustawien w komputerze ... wynikiem czego byla dluga i kosztowna naprawa w ASO !
« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 16:25:48 wysłana przez Draco »

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #7 dnia: 12-11-2017, 17:11:23 »
Gdzieś słyszałem, że ta kontrolka zapala się tylko przy wymuszonym wypalaniu DPF.
To źle  słyszałeś ta dioda powinna się zapalić jak masz 100% zapchane DPF  i wtedy wiesz ze masz jechać 20-30min 3tys. obrotów

Ja nic takiego nie pisałem. Jak cytujesz to rób to właściwie.


Odnośnie APKi to bez przesad. Taki soft tylko odczytuje parametry ECU i nie ingeruje w żaden sposób w komputer.
Poza tym naprawa w ASO raczej polegała na wgraniu nowego softu i to nie jest zbyt długi proces,  więc jak to zapewne bywa w niektórych aso toyota -> naciągali mocno fakty, by więcej zarobić
« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 17:13:28 wysłana przez sebastiw »

Gawith

  • Gość
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #8 dnia: 12-11-2017, 18:43:01 »
To źle  słyszałeś ta dioda powinna się zapalić jak masz 100% zapchane DPF  i wtedy wiesz ze masz jechać 20-30min 3tys. obrotów
Ja miałem 100% zapchany DPF i zapalił się Check z błędem że DPF pełny. Musiałem wyciąć bo nowy wart tyle co połowa aurisa.

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #9 dnia: 12-11-2017, 19:39:01 »
To źle  słyszałeś ta dioda powinna się zapalić jak masz 100% zapchane DPF  i wtedy wiesz ze masz jechać 20-30min 3tys. obrotów
Ja miałem 100% zapchany DPF i zapalił się Check z błędem że DPF pełny. Musiałem wyciąć bo nowy wart tyle co połowa aurisa.

To też zależy od wersji. U mnie - wg instrukcji - kontrolka dpf zapala się jak jest zapełniony i wymaga czyszczenia, np. po tym jak autko nie jeździ po trasie przez długi czas itp. Wtedy wg instrukcji trzeba jechać min. 20 minut z prędkością co najmniej 65kmh i się wypali, a jak nic to nie pomoże - kontrolka nadal świeci - to czyszczenie w ASO.
Myślę, że "wycięcie" to ostateczność i warto najpierw sprawdzić standardowe opcje.

Offline SZYMQ

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 187
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #10 dnia: 13-11-2017, 10:04:43 »
Po przekręceniu kluczyka na ON powinna zapalić wam dioda DPF  jak się nie pali to znaczy ze diodę macie wyłączoną
Rzeczy niemożliwe robię od ręki,  na cuda trzeba chwile poczekać  <diabel>

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #11 dnia: 15-11-2017, 18:00:42 »
To źle  słyszałeś ta dioda powinna się zapalić jak masz 100% zapchane DPF  i wtedy wiesz ze masz jechać 20-30min 3tys. obrotów
Ja miałem 100% zapchany DPF i zapalił się Check z błędem że DPF pełny. Musiałem wyciąć bo nowy wart tyle co połowa aurisa.

Brawo Ty. Trzeba się było zastanowić przed kupnem diesla czy Cię na niego stać.

Gawith

  • Gość
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #12 dnia: 15-11-2017, 23:11:29 »
Trzeba się było zastanowić przed kupnem diesla czy Cię na niego stać.
Stać mnie skoro wydałem 1000zł na wycięcie DPF'a. I jeżdżę dalej, ekonomiczniej bo pali ponad litr ropy mniej.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2017, 23:13:20 wysłana przez Gawith »

Offline arturp

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 305
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #13 dnia: 15-11-2017, 23:20:00 »
:song:  osobiscie odradzam jakichkolwiek aplikacji z "niepwenych" zrodel podlaczanych pod gniazdo komputera w samochodzie, znajomy narobil sobie olbrzymich problemow takim dziadostwem, ktore to bylo SUPER (pokazywalo wszystkie ustawienia / dane z silnika i podzespolow), bylo SUPER do momentu kiedy aplikacjia nie pozmieniala sobie ustawien w komputerze ... wynikiem czego byla dluga i kosztowna naprawa w ASO !
Ok. Powiedz tylko co to byla za aplikacja i przede wszystkim co bylo podlaczone do gniazda... Chinskie badziewie za 10 Dolarow ?
Lexus IS 300h Executive - 01/2014 - 137000km | Lexus CT 200h Executive - 05/2015 - 98000km | Yaris II 1.33 - 05/2011 - 93000km

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Jak aktywowac kontrolkę DPF
« Odpowiedź #14 dnia: 17-11-2017, 07:16:31 »
Dla mnie DPF na jeden wielki plus - spaliny w ogóle nie śmierdzą ropą

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl